Taryfikator mandatów z naciskiem na parkowanie

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Taryfikator mandatów z naciskiem na parkowanie

Postprzez lith » czwartek 10 marca 2011, 01:35

Właśnie przejrzałem taryfikator mandatów w poszukiwaniu tego co mi grozi za stanie na trawniku... ale jakoś nic znaleźć nie mogę. A spotkałem się z różnymi opiniami- od 20, przez 100 zł do jakiś kosmicznych wartości już nie łapiących się pod mandat, a pod grzywne. Pod co minimalnie i maksymalnie można to podciągnąć? Bo jakoś nie znalazłem punktu, który by traktował o tym wprost. Nigdy też takiego nie dostałem :P Bo z innymi nie miałem większych problemów.

I ogólnie morał jest taki, że za większość jest 100 zł, że lepiej zablokować chodnik niż jezdnię, że jak zostawiamy mniej niż 1,5m to równie dobrze możemy stanąć na zakazie zatrzymywania się, o i właśnie teraz jak to się ma do trawnika ewentualnie. Bo dzisiaj miałem dylemat- chodnik vs trawnik ;p... no i zgłupiałem


Przy okazji wrzucę punkt, który bardzo mnie zdziwił (żeby osobno tematu nie zakładać):
Kod: Zaznacz cały
Nieoznaczenie pojazdu
zarejestrowanego za granicą
znakiem określającym państwo
rejestracji
...przyznaj się, że nie wpadłbym na to. Akurat rozumiem, ze u nas w przypadku nowych tablic problemu nie ma... ale np. dość dużo mamy u nas gości z Kaliningradu... razem z ich krzaczkami na rejestracjach... a punkt imo co najmniej dziwny... czy to takie istotne żeby za to mandatem karać??
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Taryfikator mandatów z naciskiem na parkowanie

Postprzez mk61 » czwartek 10 marca 2011, 08:04

A czasem rosyjskie tablice nie mają flagi i napisu RUS? Ja tylko takie widziałem. :P

Co do głównego tematu. Ja za parkowanie na trawniku dostałem od dzielnych stróżów prawa ze straży miejskiej 50zł z artykułu 144 KW.
Art. 144. § 1. Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność albo depcze trawnik lub zieleniec lub też dopuszcza do niszczenia ich przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem,
podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany.
§ 2. Kto usuwa, niszczy lub uszkadza drzewa lub krzewy stanowiące zadrzewienie przydrożne lub ochronne albo żywopłot przydrożny,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 lub 2 można orzec nawiązkę do wysokości 500 złotych.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Taryfikator mandatów z naciskiem na parkowanie

Postprzez maryann » poniedziałek 14 marca 2011, 17:03

lith napisał(a):co mi grozi za stanie na trawniku.
A od kogo chcesz mandat- od policji, cz od Straży Miejskiej? Ja kiedyś(z 10 lat temu) od SM dostałem 20,- za "parkowanie dwoma kołami w pasie zieleni" (czytaj: w błocie).
falsum in uno falsum in toto
Avatar użytkownika
maryann
 
Posty: 3358
Dołączył(a): czwartek 22 lipca 2010, 09:38
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości