zespół znaków stop i zakas skretu w lewo

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

zespół znaków stop i zakas skretu w lewo

Postprzez 1986marek » środa 26 stycznia 2005, 12:01

Witam. tak jak w tytule czyli jade droga jednokierunkową i mam zespół znaków stop i zakaz skretu w lewo. nie moge jechac prosto bo stoi budynek, zostaje mi tylko skręt w prawo!! czy moge szybciej zasygnalisować ze chcem skrecać w prawo czy dopiero jak egzaminator mi powie :?: aha czy mam przepuscić samochody lub tranwaje jadace z lewej strony :?:
1986marek
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa 26 stycznia 2005, 11:37

Postprzez ella » środa 26 stycznia 2005, 12:12

moge szybciej zasygnalisować ze chcem skrecać w prawo czy dopiero jak egzaminator mi powie

Egzaminator to ci nic nie powie, że masz skrecić w prawo. Obleje cię i po sprawie. Sam powinieneś widząc taki znak zacząć migać, że skręcasz w prawo.
aha czy mam przepuscić samochody lub tranwaje jadace z lewej strony

Przeciez masz znak STOP czyli jesteś na podporządkowanej.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez wiruswww » środa 26 stycznia 2005, 13:37

Przy takim zespole egzaminator nic nie mówi. Pozaty egzaminator nie wydaje Ci polecenia zasygnalizowania skrętu tylko samego skrętu, sam powinieneś wiedzieć kiedy sygnalizować skręt.

STOP to STOP i zawsze należy ustąpić przy nim pierwszeństwa nie ważne jaki znak by przy nim nie stał.
Avatar użytkownika
wiruswww
 
Posty: 553
Dołączył(a): niedziela 29 sierpnia 2004, 13:35
Lokalizacja: Podlasie

Re: zespół znaków stop i zakas skretu w lewo

Postprzez Sławek_18 » środa 26 stycznia 2005, 13:39

1986marek napisał(a):Witam. tak jak w tytule czyli jade droga jednokierunkową i mam zespół znaków stop i zakaz skretu w lewo. nie moge jechac prosto bo stoi budynek, zostaje mi tylko skręt w prawo!! czy moge szybciej zasygnalisować ze chcem skrecać w prawo czy dopiero jak egzaminator mi powie :?: aha czy mam przepuscić samochody lub tranwaje jadace z lewej strony :?:

Kiedy masz egzamin? :?
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez miros » środa 26 stycznia 2005, 15:01

ogolnie jest tak ze jesli egzaminator nic nie powie to mamy jechac albo prosto albo tak jak nam znaki nakazuja. w tym przypadku jesli egzaminator nic nie powie to musisz skrecic w prawo (bo nie ma innego wyjscia). oczywiscie wczesniej trzeba to zasygnalizowac i ustapic pierwszenstwa innym uczestnikom ruchu.

pewnie egzaminator powie ze masz skrecic ale nie musi tego zrobic, z tego co mi wiadomo.

jesli egzaminator nie jest sztywny (np. przed rozpoczaciem egzaminu cos zazartowal, pogadal chwile z toba) to mozesz rzucic pytanie w stylu: "rozumiem ze jedziemy przepisowo i skrecamy w prawo?"
ale trzeba uwazac z kim jedziemy, bo jeden moze sie zasmiac i odpowiedziec "oczywiscie ze przepisowo" albo cos w tym stylu, a inny moze przyjac to inaczej, jako nieznajomosc przepisow albo cos takiego.

powodzenia na egzamie.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez martinez » środa 26 stycznia 2005, 15:25

Zakładam, że chodzi Ci o sytuację w której mijasz np dwa skrzyżowania z zakazami skręcania i dopiero na trzecim masz nakaz skrętu w prawo?

Jeśli tak - to ta sytuacja jest banalna - kierunek włączasz zaraz po drugiej krzyżówce. Jesli go włączysz dużo wcześniej - przed x z zakazem wjazdu/skręcenia - to chyba będzie po ptokach i 74 zł.


Pozdrawiam,
Marcin
martinez
 
Posty: 12
Dołączył(a): niedziela 16 stycznia 2005, 20:03
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez 1986marek » środa 26 stycznia 2005, 17:00

egzamin mam w ponidziałek 31 stycznia w grudziądzu. ale chcem sie jeszcze o cos zapytac. to jest juz inna sytuacja chcem skrecic w prawo na skrzyzowaniu to wjeżdzam na prawy pas (jest ich chyba 3) i dojezdzam do drogi poprzecznej, czy moge wykorzystac odcinek drogi na którym jest przystanek autobusowy do właczenia sie do ruchu. skrzyzowanie wyglada tak

___I i i I_____________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _
___ _ _ _ _ _______
I i i s ______/
I i i I X - przystanek autobusowy

s- samochód którym jade

Nie wiem czy moge wjechac na ten odcinek czy nie bo 2 instruktorów mówiło ze moge a 1 mówił ze nie moge. chcem sie dowiedziec waszego zdania
1986marek
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa 26 stycznia 2005, 11:37

Postprzez 1986marek » środa 26 stycznia 2005, 17:10

troche skrzyżowanie nie wyszło bo sie przesuneło do lewej strony i przystanek autobusowy jest w miejscu gdzie jest napis. aha i jak jest z tymi tranwajami bo o to zapomniałem zapytac. czy zawsze im ustepujemy pierwszenstwa ?? bo nie byłem pewnie na tym na teori ?? a na testach prawie zawsze im ustepujemy pierwszenstwa tylko jest jedno skrzyzowanie tzn rądo na którym my mamy pierwszeństwo, ale tylko przed jednym tranwajem.
1986marek
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa 26 stycznia 2005, 11:37

Postprzez Jurek » środa 26 stycznia 2005, 17:32

lepiej nic nie wykorzystywać i jechac normalnie tzn.z prawego pasa jedziemy w prawo,bo inny uzytkownik jadący tak jak piszę może cie nie wpuscic na pas po skręcie w prawo jak bedziesz chcial wyjechac z pasa dla przystanu autobusowego.
Oczywiscie ustepujesz pierwszenstwo dla tramwajubo masz znak stop
Avatar użytkownika
Jurek
 
Posty: 18
Dołączył(a): czwartek 24 lipca 2003, 23:24
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez ella » środa 26 stycznia 2005, 17:58

czy moge wykorzystac odcinek drogi na którym jest przystanek autobusowy do właczenia sie do ruchu.
Nie wiem czy moge wjechać na ten odcinek czy nie bo 2 instruktorów mówiło ze mogę a 1 mówił ze nie moge.

Wjechanie nie jest błędem ale lepiej wjechać od razu na prawidłowy pas zwłaszcza, że chyba tak będzie prowadził tam pasy do skrętu w prawo. Jeden egzaminator ci uzna jak wjedziesz a inny nie.
a na testach prawie zawsze im ustepujemy pierwszenstwa tylko jest jedno skrzyzowanie tzn rondo na którym my mamy pierwszeństwo, ale tylko przed jednym tranwajem

Nie ucz się testów na pamięć bo potem w normalnej sytuacji nie będziesz wiedział co zrobić :wink:
Na tym jednym rysunku z rondem o, którym piszesz pewnie były jakieś znaki dlatego samochód miał pierwszeństwo przed jednym tramwajem.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez 1986marek » środa 26 stycznia 2005, 18:42

dzieki za odpowiedzi. w poniediząłek napisze czy zdałem czy nie. pozdro all
1986marek
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa 26 stycznia 2005, 11:37

Postprzez 1986marek » poniedziałek 31 stycznia 2005, 17:21

witam. dzieki za podpowiedzi ale jechałem inna trasą i ZDAŁEM !!! za pierwszym razem wszystko!!!. jeszcze raz dzieki i pozdro all
1986marek
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa 26 stycznia 2005, 11:37

Postprzez JarQ » wtorek 01 lutego 2005, 08:53

Gratulacje :),
dobrze że zdałeś, bo teraz będziesz miał więcej czasu na naukę języka polskiego :D
Sorki, ale nie mogłem się oprzeć :)
Pozdrawiam,

Jarek
Avatar użytkownika
JarQ
 
Posty: 86
Dołączył(a): czwartek 01 kwietnia 2004, 10:16
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez 1986marek » wtorek 01 lutego 2005, 19:52

spoko :D
a co do tego polskiego to mam dyslekcje :!: powinienes wiedziec o co chodzi i inny a jezeli nie to poszukaj tego w necie. nie kazdy jest doskonały ja poprostu nie jestem humanista interesuja mnie wyłącznie przedmioty ścisłe, a zreszta to nie jest forum na ten temat. pozdro all

od czasu do czasu tu jeszcze zawitam 8)
1986marek
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa 26 stycznia 2005, 11:37

Postprzez JarQ » czwartek 03 lutego 2005, 08:51

:D :D
A słyszałeś, że osoby z dysleksją mają o ok 30 % wolniejsze reakcje na sytuacje drogowe (według norweskich uczonych) :D :D

Pozdrawiam,

Jarek
Avatar użytkownika
JarQ
 
Posty: 86
Dołączył(a): czwartek 01 kwietnia 2004, 10:16
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości