Czy obowiązuje prawa strona

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Czy obowiązuje prawa strona

Postprzez Karbar » niedziela 12 września 2010, 21:23

Mam pytanie odnośnie tego skrzyżowania(link na dole) Dzisiaj znów przejeżdżałem w tym miejscu i zatrzymałem się aby ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z mojej prawej strony(ja niebieski patrz rysunek). Niestety po kilku sekundach kierowca nie pojechał(myślał, że to ja mam pierwszeństwo) to ruszyłem ja.....

To jest dość nowe skrzyżowanie. Zaraz jak zakończono prace nad ulicą, przy ulicy postawiono znak ustąp pierwszeństwa(na drodze gdzie stoi czerwony samochód jak i na przeciw niej co jest normalne) Później zdjęli ten znak i postawili znak skrzyżowanie równorzędne(z datą od kiedy obowiązuje) po czym znowu je zdjęli i obecnie od jakieś czasu nie ma tam żadnych znaków.


Na obrazku prostopadłą kreską zaznaczyłem moment od kiedy droga gruntowa(piasek) przechodzi w drogę twardą(asfalt). Wiem, że droga twarda musi mieć minimum 20 metrów aby uznać ją za takową. Tam ten odcinek jest jednak krótszy(boczne drogi) ale chyba jednak trzeba jechać tam jak na równorzędnym tak jak mówiły ostatnie tam umieszczone znaki? Więc na moje jechałem dobrze ale chce się upewnić


http://img214.imageshack.us/i/skrzyzowanie.png/
Karbar
 
Posty: 115
Dołączył(a): środa 14 maja 2008, 22:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czy obowiązuje prawa strona

Postprzez piotrekbdg » niedziela 12 września 2010, 21:31

Jak to było w Bydgoszczy to podaj nazwy ulic to może Ci odpowiem dokładnie. To było gdzieś na Górzyskowie?
piotrekbdg
 
Posty: 2139
Dołączył(a): wtorek 18 sierpnia 2009, 00:18

Re: Czy obowiązuje prawa strona

Postprzez Karbar » niedziela 12 września 2010, 21:36

Nie nie. Konkretnie to Skrzyżowanie ulic Pagórek - Szczytowa na miedzyniu
Karbar
 
Posty: 115
Dołączył(a): środa 14 maja 2008, 22:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czy obowiązuje prawa strona

Postprzez piotrekbdg » niedziela 12 września 2010, 21:39

A to tam nie znam :P Jak były znaki o reorganizacji to wydaje mi się że pojechałeś dobrze, też bym zwrócił uwagę na tego z prawej.
piotrekbdg
 
Posty: 2139
Dołączył(a): wtorek 18 sierpnia 2009, 00:18

Re: Czy obowiązuje prawa strona

Postprzez karampuk » środa 15 września 2010, 02:36

Jak to "dobrze" skoro nie ma żadnych znaków?
karampuk
 
Posty: 114
Dołączył(a): piątek 28 listopada 2008, 00:05

Re: Czy obowiązuje prawa strona

Postprzez tristan » środa 15 września 2010, 07:16

Karbar napisał(a):Na obrazku prostopadłą kreską zaznaczyłem moment od kiedy droga gruntowa(piasek) przechodzi w drogę twardą(asfalt). Wiem, że droga twarda musi mieć minimum 20 metrów aby uznać ją za takową. Tam ten odcinek jest jednak krótszy(boczne drogi) ale chyba jednak trzeba jechać tam jak na równorzędnym tak jak mówiły ostatnie tam umieszczone znaki?



Nie sądzisz, że jazda tak, przez chwilę było oznakowane, ale już nie jest, jest bez sensu? A co z tymi, co tam jadą dzisiaj pierwszy raz? Inne zasady dla przyjezdnych, inne dla stałych klientów? Skoro są tam drogi gruntowe, to:

a) to w ogóle nie jest skrzyżowanie
b) wyjeżdżający z dróg gruntowych mają włączanie się do ruchu
Ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota [...] (Mt 7,14)
Avatar użytkownika
tristan
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek 12 maja 2008, 21:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy obowiązuje prawa strona

Postprzez Karbar » środa 15 września 2010, 14:53

Tak zastanawiałem sie nad tym i tego nie rozumiem. To w takim razie mogli zostawić znaki ustąp pierszeństwa na tych drogach dojazdowych i byłoby wszystko jasne. Dostawili później znak skrzyżowanie równozędne z napisem, że obowiązuje bodajże od któregoś sieprnia(daty nie pamiętam) po czym je ściągneli mniej więcej po tygodniu.

Nie powiedziałbym, że wyjeżdzają centralnie z gruntowych, gdyż wyjazd już mają normalnie utwardzony(no oko ok.15 m natomiast wyjazd z naprzeciwka już więcej ponad 20 jak nic) :wink:

Po prostu trzeba tam uważać i tyle. Najlepiej zwolnić i zobaczyć jak zachowa się osoba z prawej strony :hmm:
Karbar
 
Posty: 115
Dołączył(a): środa 14 maja 2008, 22:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czy obowiązuje prawa strona

Postprzez Lewynsky » środa 15 września 2010, 15:27

Jeżeli nie ma znaków to obowiązują przepisy ruchu drogowego: czyli zasada prawej strony. Jeżeli drogi krzyżujące się z Twoją są drogami gruntowymi to z przepisów ruchu pierwszeństwo masz ty.
Wędkarstwo - pasja dla wybranych
Lewynsky
 
Posty: 25
Dołączył(a): wtorek 18 maja 2010, 15:57
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 44 gości