Ciekawe zestawienie znaków

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Ciekawe zestawienie znaków

Postprzez sonix » niedziela 14 listopada 2004, 12:45

Znak B36 i T26 ustawione przy drodze nie są określone przepisami o ruchu drogowym. Takie zestawienie dotyczy jedynie placu. Co robić? :o
Avatar użytkownika
sonix
 
Posty: 141
Dołączył(a): niedziela 14 listopada 2004, 12:42
Lokalizacja: Prabuty

Postprzez miros » niedziela 14 listopada 2004, 14:08

jak to nie sa okreslone? a ten przepis co mowi:

przepisy ogolne par 28. 8.
znak b-35, b-36, b-37 lub b-38 wraz z tabliczka t-26 umieszczony na placu rownolegle do krawedzi jezdni, oznacza ze zakaz wyrazony tym znakiem dotyczy strony placu, przy ktorej zostal on ustawiony.

czyli ze od lewej do prawej nie mozesz parkowac.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez wiruswww » niedziela 14 listopada 2004, 14:16

Miros ale Sonix pisze o znakach na normalnej drodze a nie na placu, jeśli chodzi o plac to nie ma problemu ale co robić jak takie znaki sa na drodze (ulicy). Mnie instruktor uczył że takie zestawieni znaków może występować jedynie na placu a normalnej jezdzni nei mo możliwości. Twoje wyjaśnienie dotyczy placu a nie ulicy.
Ostatnio zmieniony niedziela 14 listopada 2004, 14:32 przez wiruswww, łącznie zmieniany 1 raz
Czasami mam dość tej całej techniki. Przez tą całą technologie ludzie oduczyli się rozmawiać twarzą w twarz :( I to jest naprawde smutne.
Avatar użytkownika
wiruswww
 
Posty: 553
Dołączył(a): niedziela 29 sierpnia 2004, 13:35
Lokalizacja: Podlasie

Postprzez miros » niedziela 14 listopada 2004, 14:25

racja teraz doczytalem o co dokladnie sonix chodzilo. jesli takie zestawienie zobaczysz na ulicy to albo oznacza to ze przy krawezniku sa miejsca parkingowe, na ktorych stawac nie wolno, albo ta tabliczka nic nie oznacza, bo ona sie odnosi do miejsc parkingowych na placu, a nie do zwyklej drogi.

tak wiec jak zobaczysz takie zestawienie gdzies na zwyklej ulicy, to nie musisz sie nim zbytnio przejmowac.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez scorpio44 » niedziela 14 listopada 2004, 14:28

Ja często zwłaszcza na uliczkach osiedlowych spotykam zakaz zatrzymywania z umieszczoną pod nim tabliczką T-26. Przypuszczam, że ci, co ten znaki stawiają, myślą, że tabliczka ta oznacza, że zakaz zatrzymywania dotyczy obu stron ulicy. Tak niestety nie jest. Ta tabliczka dotyczy, tak jak piszesz, tylko placu, a do tego trudno jednoznaczenie wywnioskować z samej jej dosyć mało precyzyjnej nazwy, co ona oznacza (cytuję: tabliczka wskazująca, że zakaz postoju lub zatrzymywania dotyczy strony placu). Przyznaję, że ja do końca nie rozumiałem jej znaczenia, póki nie przeczytałem przepisu, który zacytował Miros (cóż, człowiek uczy się całe życie :D).
W każdym razie uważam, że ta tabliczka umieszczona pod znakiem na normalnej ulicy NIC NIE OZNACZA, ponieważ żadnego innego jej znaczenia nie doszukałem się w Kodeksie. I to samo powiedziałbym panu niebieskiemu w razie czego.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez wiruswww » niedziela 14 listopada 2004, 14:36

miros napisał(a):racja teraz doczytalem o co dokladnie sonix chodzilo. jesli takie zestawienie zobaczysz na ulicy to albo oznacza to ze przy krawezniku sa miejsca parkingowe, na ktorych stawac nie wolno, albo ta tabliczka nic nie oznacza (...)


Albo ktoś kto ustawiał te znaki dalikatnie mówić był w stanie wskazującym.

Kiedyś w Białysmtoku podczas kursu widziałem ciekawą sytuację ze znakami: miejsca parkingowe były wyznaczone na jezdni a znak mówił że należy parkować na chodniku. Co o czymś takim można powiedzieć?
Czasami mam dość tej całej techniki. Przez tą całą technologie ludzie oduczyli się rozmawiać twarzą w twarz :( I to jest naprawde smutne.
Avatar użytkownika
wiruswww
 
Posty: 553
Dołączył(a): niedziela 29 sierpnia 2004, 13:35
Lokalizacja: Podlasie

Postprzez Morton » niedziela 14 listopada 2004, 18:25

A moze to byla tabliczkaT-25b, tylko ktos ja przekrecil pod katem 90 stopni ;)
pozdrawiam
Morton
IRC: #prawojazdy (wroclaw.ircx.net.pl)
Morton
 
Posty: 81
Dołączył(a): środa 22 września 2004, 10:56
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez ella » niedziela 14 listopada 2004, 22:57

A moze to byla tabliczkaT-25b, tylko ktos ja przekrecil pod katem 90 stopni

Jakby ją rzeczywiście ktoś przekręcił to wtedy taka tabliczka miałaby sens. A tak to nie, nic nie oznacza na ulicy.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez scorpio44 » niedziela 14 listopada 2004, 23:23

Jak tak jak napisałem widywałem takie tabliczki (doszliśmy do tego, że nic nieznaczące :D) na uliczkach osiedlowych, które często słyną z tego, że mądrzy panowie stawiający znaki drogowe nie mają na ich temat pojęcia. W wypadku tej tabliczki pod zakazem zatrzymywania na uliczce jednokierunkowej ich intencją jest zakazanie zatrzymywania po obu jej stronach. I nawet im się nie śni, że ta tabliczka oznacza coś zupełnie innego. Równie często na takich uliczkach spotykam znak C-5 zamiast D-3, bo ci panowie widocznie myślą, że te znaki znaczą to samo, a kółko ładniej wygląda niż kwadrat. :D :D :D Takie przykłady można by mnożyć w nieskończoność.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez sonix » wtorek 16 listopada 2004, 19:41

czekam na odpowiedź ze strony www.prawodrogowe.pl w sprawie interpretacji tego oznakowania. jak będę coś wiedział to dam znać
Avatar użytkownika
sonix
 
Posty: 141
Dołączył(a): niedziela 14 listopada 2004, 12:42
Lokalizacja: Prabuty


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 107 gości