* Zaloguj się   * Zarejestruj się * FAQ    * Szukaj

Dzisiaj jest środa 10 lutego 2016, 03:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: środa 28 kwietnia 2010, 20:17 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 22 lutego 2010, 18:49
Posty: 2072
Kręcisz i robisz nadinterpretację tego co tam jest napisane.

Kwiatki sprzedaje się w bukietach.
Kwiatki sprzedaję się także razem ze wstążkami.

Czy jedno zdanie wyklucza drugie? Czy mogę kupić kwiatek w bukiecie bez wstążki?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: piątek 07 maja 2010, 21:59 
Offline

Rejestracja: piątek 05 lipca 2002, 10:54
Posty: 6964
Lokalizacja: Elbląg
Cyberix ==> ja również uważam jak sjakubowski, że z tamtych zapisów jednoznacznie wynika, że sytuacja, w której C-12 występuje bez A-7, nie jest tam w ogóle przewidziana.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sobota 08 maja 2010, 11:00 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 16 lutego 2009, 11:58
Posty: 589
Z tamtych tak, ale "Rozporządzenie w sprawie znaków..." mówi coś nieco innego:

Dz.U. 170 pisze:
§ 36. 1. Znak C-12 "ruch okrężny" oznacza, że na skrzyżowaniu ruch odbywa się dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym na znaku.
2. Znak C-12 występujący łącznie ze znakiem A-7 oznacza pierwszeństwo kierującego znajdującego się na skrzyżowaniu przed kierującym wjeżdżającym (wchodzącym) na to skrzyżowanie.


Gdyby intencją twórcy tego przepisu, było zabronienie samotnego istnienia C-12, to przepis brzmiałby na pewno nieco inaczej.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: niedziela 09 maja 2010, 21:17 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 22 lutego 2010, 18:49
Posty: 2072
scorpio44 pisze:
Cyberix ==> ja również uważam jak sjakubowski, że z tamtych zapisów jednoznacznie wynika, że sytuacja, w której C-12 występuje bez A-7, nie jest tam w ogóle przewidziana.

Skoro nie jest przewidziana, jest błędna itd, to dlaczego w pytaniach z teorii, ronda pojawiają się ze znakiem C-12 bez A-7 ?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: poniedziałek 10 maja 2010, 12:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela 17 maja 2009, 20:09
Posty: 7483
Lokalizacja: E-g/Gda
Zeby jak zostanie przewidziana i może w przyszłości takie ronda będa powstawać to 'nowe pokolenie kierowców' potrafiło zauważyć różnicę? ;]


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: poniedziałek 10 maja 2010, 12:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:07
Posty: 1161
Lokalizacja: Śląsk
Cyberix pisze:
scorpio44 pisze:
Cyberix ==> ja również uważam jak sjakubowski, że z tamtych zapisów jednoznacznie wynika, że sytuacja, w której C-12 występuje bez A-7, nie jest tam w ogóle przewidziana.

Skoro nie jest przewidziana, jest błędna itd, to dlaczego w pytaniach z teorii, ronda pojawiają się ze znakiem C-12 bez A-7 ?



Bo:

a) drogowcy mają czas do końca 2010 na zmiany
b) drogowcy słuchający ministra to jedno,a tereny prywatne to drugie
c) egzamin dotyczy części obowiązującej kierowców, a nie drogowców
d) ronda bez ustąpa mogą się pojawić w innych krajach EU

_________________
Ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota [...] (Mt 7,14)


Ostatnio zmieniony wtorek 11 maja 2010, 11:18 przez tristan, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: poniedziałek 10 maja 2010, 13:07 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 22 lutego 2010, 18:49
Posty: 2072
Otóż to, zatem nie można pisać, iż rondo oznaczone C-12 bez A-7 jest źle oznaczonym rondem, bo w świetle aktualnie obowiązujących przepisów jest to dopuszczalne oznakowanie.

Nie tak dawno widziałem artykuł iż ma wejść jakaś dyrektywa czy coś, która ma zunifikować oznaczania rond... niestety za diabła nie mogę znaleźć źródła a pamiętam, że to czytałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: poniedziałek 10 maja 2010, 13:21 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 16 lutego 2009, 11:58
Posty: 589
tristan pisze:
Bo:

a) drogowcy mają czas do 2012 na zmiany

Mógłbyś napisać coś więcej?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: poniedziałek 10 maja 2010, 19:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:07
Posty: 1161
Lokalizacja: Śląsk
Przepraszam, do 31 grudnia 2010. Pomyliło mi się z końcem świata.

_________________
Ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota [...] (Mt 7,14)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: poniedziałek 10 maja 2010, 21:33 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 16 lutego 2009, 11:58
Posty: 589
Wtedy ma wejść jakaś zmiana do rozporządzenia o znakach?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wtorek 11 maja 2010, 09:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:07
Posty: 1161
Lokalizacja: Śląsk
Nie, taki termin dał minister na dostosowanie się do obecnego rozporządzenia.

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/2181.htm

Cytuj:
Znaki, o których mowa w ust. 1, zostaną zastąpione znakami spełniającymi warunki niniejszego rozporządzenia w terminie do dnia 31 grudnia 2010 r.

_________________
Ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota [...] (Mt 7,14)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wtorek 11 maja 2010, 11:14 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 22 lutego 2010, 18:49
Posty: 2072
Niemniej kierowce powinno interesować jakie znaki są przed skrzyżowaniem i jak je prawidłowo interpretować...


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Yahoo [Bot] i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group