Skrzyżowanie ulicy Modlińskiej z Płochocińską - Warszawa

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Skrzyżowanie ulicy Modlińskiej z Płochocińską - Warszawa

Postprzez matdemon » niedziela 04 października 2009, 11:53

Witam. Chciałbym poprosić was o wyjaśnienie mi sytuacji na skrzyżowaniu Modlińskiej z Płochocińką. Przez przypadek zobaczyłem zdjęcia satelitarne na zumi.pl tego skrzyżowania no i mnie zaciekawiło.

Moje pytanie dotyczy skręcania w prawo z ulicy Modlińskiej w Płochocińską. Oczywiście zajmuję pas prawy ze znakiem poziomym na którym widnieje strzałka do skrętu w prawo. No i teraz pytanie - kto ma pierwszeństwo w zajęciu pasa wjeżdżając na ulicę Płochocińską? Czy ja jako skręcający w prawo - stosując zasady ogólne - czy powinienem się zatrzymać i wpuścić tych którzy skręcali z Modlińskiej w Płochocińską jadąc od strony Legionowa (wykonywali lewoskręt pod wiaduktem)?

P.S. A może tam jest sygnalizacja świetlna?

Pozdrawiam
matdemon
 
Posty: 34
Dołączył(a): czwartek 31 lipca 2008, 10:51

Postprzez BOReK » niedziela 04 października 2009, 12:09

Nie ma sygnalizacji, są za to znaki regulujące pierwszeństwo. Po pasach można poznać jak to idzie. ;)
Avatar użytkownika
BOReK
 
Posty: 3051
Dołączył(a): niedziela 25 lutego 2007, 13:02

Postprzez matdemon » niedziela 04 października 2009, 14:13

No właśnie, skręcając z Modlińskiej w prawo w Płochocińską są te linie naprowadzające patrząc na zumi.pl. Czyli wychodzi, że skręcający w prawo miałby pierwszeństwo jeśli się nie mylę.

Pozdrawiam

post edytowany przez moderatora (regulamin, pkt 8.)
matdemon
 
Posty: 34
Dołączył(a): czwartek 31 lipca 2008, 10:51

Postprzez Cycu » niedziela 04 października 2009, 22:13

Tak. Skręcający w prawo z Modlińskiej w Płochicińską z uwagi na większe nasilenie ruchu mają tam pierwszeństwo.

post edytowany przez moderatora (regulamin, pkt 8.)
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :D :D :D
Avatar użytkownika
Cycu
 
Posty: 507
Dołączył(a): piątek 03 marca 2006, 18:37
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Postprzez BOReK » niedziela 04 października 2009, 22:19

Tak konkretnie to mają pierwszeństwo ze względu na postawione znaki, a te wzięly sie z powodu wiekszego natężenia ruchu. Piszę to żeby ktoś przypadkiem kiedyś nie zrozumiał, że jak jedzie zapchaną drogą to znaczy, że ma wszędzie pierwszeństwo. :)
Avatar użytkownika
BOReK
 
Posty: 3051
Dołączył(a): niedziela 25 lutego 2007, 13:02

Postprzez matdemon » poniedziałek 05 października 2009, 11:43

Dzięki za wyjaśnienie :). Muszę się kiedyś tam przejechać jak będzie okazja.

A jakby była taka sytuacja: Jadę Modlińską od strony Legionowa i chcę skręcić w Płochocińską (czyli w lewo). Wtedy zatrzymuję się pod wiaduktem i patrząc na znaki poziome mowiące o ustąpieniu pierwszeństwa ustępuje go tym, których mam po prawej stronie, którzy chcą jechać prosto Modlińską w stronę Legionowa, tak?

Pozdrawiam
matdemon
 
Posty: 34
Dołączył(a): czwartek 31 lipca 2008, 10:51


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości