* Zaloguj się   * Zarejestruj się * FAQ    * Szukaj

Dzisiaj jest sob lis 01, 2014 14:45

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob sie 29, 2009 15:53 
Offline

Rejestracja: śr sie 19, 2009 00:50
Posty: 22
Lokalizacja: Warszawa
Masz na to jakiś przepis.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob sie 29, 2009 15:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr kwie 09, 2008 13:09
Posty: 2849
Lokalizacja: Gdziekolwiek
Mam na to PJ kategorii C, na której egzaminie miałem taką sytuację. Był kawałek rozkopanej drogi (około 3m) oznaczony biało czerwonymi tablicami i linia ciągła. Miałem tam stać do końca świata?

Oczywiście, pewnie egzaminator się mylił... ;)

_________________
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel pisze:
realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob sie 29, 2009 16:06 
Offline

Rejestracja: śr sie 19, 2009 00:50
Posty: 22
Lokalizacja: Warszawa
Dz.U. 170 pozycja 1393 z 2002r
§86.5
"Znak P-4 "linia podwójna ciągła" rozdziela pasy ruchu o kierunkach przeciwnych i oznacza zakaz przejeżdżania przez tę linię i najeżdżania na nią."

Jeśli droga była rozkopana to powinny być przez drogowców zmienione oznaczenia poziome.

Jeśli masz jakieś paragrafy na poparcie swojej teorii to poproszę, ponieważ człowiek całe życie się uczy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob sie 29, 2009 16:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr kwie 09, 2008 13:09
Posty: 2849
Lokalizacja: Gdziekolwiek
Na poparcie swojej teorii mam logikę, która nie znajduje w tym przepisie wzmianki o tym, że dotyczy on także sytuacji nietypowych. W innych przepisach nazywa się to "chyba, że warunki drogowe na to nie zezwalają".

_________________
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel pisze:
realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob sie 29, 2009 16:20 
Offline

Rejestracja: śr sie 19, 2009 00:50
Posty: 22
Lokalizacja: Warszawa
Je wiem jak to jest w praktyce, ale wiem że na to nie zezwalają przepisy - mam znajomego egzaminatora w Warszawie i wiem że on na takie zachowanie przymyka oko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob sie 29, 2009 16:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr kwie 09, 2008 13:09
Posty: 2849
Lokalizacja: Gdziekolwiek
Od każdego przepisu masz uchylenia w nietypowych sytuacjach. Tak samo, na chodnik nie można wjechać pojazdem powyżej 2,5t. Jednak w niektórych sytuacjach możesz wjechać nawet 40 tonowym, na przykład, gdy jest ciasno, a za Tobą pędzi pojazd uprzywilejowany.
Nie jest to sytuacja, która zdarza się co 10 sekund, tzn. nie jest normą, ale w wyjątkowych sytuacjach po prostu musisz złamać jeden przepis, na rzecz drugiego.

_________________
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel pisze:
realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob sie 29, 2009 16:52 
Offline

Rejestracja: śr sie 19, 2009 00:50
Posty: 22
Lokalizacja: Warszawa
Ale jak możesz to podaj mi na to przepis.
Ja wiem jak się jeździ i nie o to chodzi że przecina się tą linię tylko czy jest to możliwe ze względu na przepisy.
Jeśli masz taki przepis to podaj chętnie przeczytam. Podaj mi chociaż Dz.U. i z którego roku to sam sobie poszukam.

Co to tego że pojazdem powyżej 2,5T nie można wjechać na chodnik to się mylisz można wjechać a nie można się zatrzymać ani parkować.

Dziennik Ustaw z 20 czerwca 2005 Nr 108 poz. 908
"Art. 47. 1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że:

1) na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;

2) szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m;

3) pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni."

Jeśli byś nie mógł wjechać to byś nie wjechał do posesji jeśli przed posesją byłby chodnik.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob sie 29, 2009 19:29 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 01, 2007 21:39
Posty: 3485
Lokalizacja: Lublin
GolSam pisze:
Dz.U. 170 pozycja 1393 z 2002r
§86.5
"Znak P-4 "linia podwójna ciągła" rozdziela pasy ruchu o kierunkach przeciwnych i oznacza zakaz przejeżdżania przez tę linię i najeżdżania na nią."

Jeśli droga była rozkopana to powinny być przez drogowców zmienione oznaczenia poziome.

Jeśli masz jakieś paragrafy na poparcie swojej teorii to poproszę, ponieważ człowiek całe życie się uczy.

Prawo o ruchu drogowym pisze:
Art. 3. 1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga - szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Przez działanie rozumie się również zaniechanie.

Proszę - masz swój przepis.
masz ruchu nie utrudniać :P
jak masz przeszkodę, a jej nie ominiesz (zachowując szczególną ostrożność), to to jest to zaniechanie... ;) Stoisz, nic nie robisz, kiedy możesz zrobić - to znaczy, że źle robisz :P

_________________
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob sie 29, 2009 20:11 
Offline

Rejestracja: śr sie 19, 2009 00:50
Posty: 22
Lokalizacja: Warszawa
Dzięki, o to mi chodziło. Chociaż dokładnie szczegółowo nie ma tam napisane że można łamać inny przepis.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz wrz 06, 2009 15:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn sie 31, 2009 17:56
Posty: 324
Lokalizacja: Stockholm
Nie wolno ci, linia ciągła jest ustanowiona dlatego żeby na nią nie wjeżdżać i aby jej nie przekraczać. Tylko w wyjątkowych i ekstremalnych sytuacjach możesz ją przejechać. Np. zablokowanie drogi przez wypadek. Nie możesz dalej jechać, więc z zachowaniem ostrożności wjeżdżasz tam.

W takiej sytuacji zawracasz na najbliższym skrzyżowaniu ( o ile możesz ) powracasz i podjeżdżasz pod sklep.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Pentuer, Yahoo [Bot] i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group