jazda samochodem bez uprawnień..

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Postprzez mk61 » piątek 21 sierpnia 2009, 16:43

To zależy, czy zostałeś wpisany do CEPiKu. Jeśli tak, to uprawnienia posiadasz.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Postprzez tomi-m » piątek 21 sierpnia 2009, 17:19

DEXiu napisał(a):
tomi-m napisał(a):czyli jak rozumiem.. kieruję samochodem bez uprawnień, siedzi obok mnie właściciel pojazdu posiadający uprawnienia , przypadkowo zatrzymuje nas kontrola drogowa i ja dostaję 500zł mandatu a właściciel 300zł ?! chore.. ;/

Nie. Chore to jest raczej Twoje myślenie na zasadzie "mnie się przecież nic nie przydarzy". Pamiętaj że w "zwykłym" samochodzie nie ma dodatkowych pedałów dla pasażera-instruktora i "w razie czego" (zagapisz się, ktoś gwałtownie zahamuje albo ktoś/coś Ci wyskoczy na jezdnię) to możesz sobie jechać nawet z ojcem-rajdowcem mającym prawko od 40 lat, a on i tak nie za wiele Ci pomoże. Co najwyżej będzie mógł zaciągnąć ręczny czym najprawdopodobniej zerwie przyczepność i tylko pogorszy sprawę.
Jeżeli uważasz się za mistrza kierownicy (lub uważasz że "dobrze jeździsz") bo nigdy w czasie kursu nie zdarzyła Ci się krytyczna sytuacja, to grubo się mylisz, a skutki tej pomyłki niestety mogą odczuć także niewinni ludzie :roll:


ta rozumiem.. nie wiedziałem o tym :)
kolego zdaję sobie z tego sprawę..
po prostu chciałem wiedzieć.. zdarzyło mi się kilka razy tak jechać.. akurat..
rozpoczęcie kursu: luty 2009
egzamin teoretyczny: 11 maj 2009 √
I egzamin praktyczny: 16 lipiec 2009 ―
II egzamin praktyczny: 28 październik 2009 ?
tomi-m
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek 30 lipca 2009, 21:52
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez tomi-m » piątek 21 sierpnia 2009, 17:30

Edward20 napisał(a):
tomi-m napisał(a):
sisco napisał(a):Lepiej poczekaj aż zdasz. Wystarczy stłuczka jakiś incydent na drodze, nie daj Boże wypadek i dostajesz odroczenie egzaminu. Jak przeżyłeś te 18 lat bez prawka to 2-3 miesiące dasz sobie radę ;]


nie chodzi mi tu o to żeby jeździć bez prawka.. ale po co mam płacić za dodatkowe godziny jazd, skoro mogę sobie jeździć bez uprawnień, też poćwiczyć, oswoić z sytuacjami na drodze.. skoro nie bd musiał ponosić kosztów takiej jazdy (wątpię, że akurat trafi mi się kontrola drogowa) musiałby być to niesamowity niefart.. :)


hahaha jaki koles :D
nie bedziesz musial ponosic? Co z tego ze policja Cie nie chwyci jak moze ktos do Ciebie dowalic przyjada i tak dostaniesz mandat i odroczenia prawa jazdy :) w dodatku wtedy ubezpieczyciel nie wyplaci odszkodowania, powodzenia z takim mysleniem.


żartujesz?
widzę, że jesteś dobrze poinformowany w sprawach wypadków.. widocznie miałeś już z tym do czynienia.. pewnie kolejny, który zdał prawko za pierwszym razem i za pierwsza jazdą się rozwalił...

wkurza mnie takie coś..
rozpoczęcie kursu: luty 2009
egzamin teoretyczny: 11 maj 2009 √
I egzamin praktyczny: 16 lipiec 2009 ―
II egzamin praktyczny: 28 październik 2009 ?
tomi-m
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek 30 lipca 2009, 21:52
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez mk61 » piątek 21 sierpnia 2009, 17:32

A mnie wkurza Twoje zachowanie. Po czym wnosisz, że ktoś miał jakieś wypadki, albo za którym razem zdał egzamin? Czyżby kolejny wszechwiedzący?
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

jazda samochodem bez uprawnień..

Postprzez tomi-m » piątek 21 sierpnia 2009, 17:51

mk61 napisał(a):A mnie wkurza Twoje zachowanie. Po czym wnosisz, że ktoś miał jakieś wypadki, albo za którym razem zdał egzamin? Czyżby kolejny wszechwiedzący?


Jakbym wszystko wiedział to bym się nie pytał.. :)
Po czym koledzy wznosili, że coś się stanie w czasie mojej jazdy bez uprawnień.. Dobra koniec tego.. Proszę o zamknięcie tematu.. Już się wszystkiego dowiedziałem..
Dzięki wszystkim za wypowiedzenie się..
Pozdrawiam.. NIE MAM ZAMIARU SIĘ TU WIĘCEJ Z NIKIM WYKŁÓCAĆ! Też jestem tylko człowiekiem.. ;P
rozpoczęcie kursu: luty 2009
egzamin teoretyczny: 11 maj 2009 √
I egzamin praktyczny: 16 lipiec 2009 ―
II egzamin praktyczny: 28 październik 2009 ?
tomi-m
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek 30 lipca 2009, 21:52
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez DEXiu » piątek 21 sierpnia 2009, 20:22

Każdy jest "tylko człowiekiem", ale świadomie popełniając coś głupiego staje się idiotą.
DEXiu
 
Posty: 1093
Dołączył(a): wtorek 12 czerwca 2007, 17:17
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez scorpio44 » niedziela 23 sierpnia 2009, 11:42

Zamykam wątek, i to nie ze względu na prośbę autora, ale na to, że wszystko jest opracowane w FAQ i nie wydaje mi się, żeby cokolwiek sensownego można było jeszcze dodać. ;)
http://www.prawojazdy.com.pl/forum/view ... hp?t=15815
http://www.prawojazdy.com.pl/forum/view ... hp?t=15816
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości