Sygnalizator S3 i zatrzymanie

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Sygnalizator S3 i zatrzymanie

Postprzez Ar » poniedziałek 26 lipca 2004, 17:37

Witam,
mam 2 pytania:

:arrow: Jesli jade ulica podporzadkowana i zblizam sie do glownej, jednak przed nia jest przejscie dla pieszych i nie ma zadnej linii zatrzymania.
Jak w takiej sytuacji powinienem sie zachowac: stanac przed przejsciem dla pieszych i gdy upewnie sie, ze droga jest wolna jechac dalej, czy tez stanac na przejsciu :?:
Jesli (jak mi sie wydaje) poprawna jest pierwsza opcja, to co w sytuacji gdy z przed przejscia nie ma dostatecznej widocznosci glownej drogi :?:

:arrow: Jak wiem sygnalizator S3 w lewo zabrania zawracania.
Slyszalem jednak, ze jesli sygnalizator S3 jest umieszczony na drodze ktorej jezdnie rozdzielone sa pasem zieleni, mozna zawracam w jezdnie po drugiej stronie pasa zieleni (czyli po prostu zawracac).
Czy to prawda :?:
Avatar użytkownika
Ar
 
Posty: 155
Dołączył(a): piątek 11 czerwca 2004, 18:33
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez Sławek_18 » poniedziałek 26 lipca 2004, 17:47

2Nie mozna w takiej takze zawracac.
1Wjechac na pasy. Najpierw wypadalo by przeposcic pieszych coby nie przeskakiwali Ci przez maske :P :P Denerwuja mnie ludzie co staja na pasach jesli nie maja gdzie dalej pojechac, mam wtedy ochote przeskoczyc im przez maske.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ella » poniedziałek 26 lipca 2004, 20:15

Przeważnie pasy dla pieszych są tak namalowene, że miedzy pasami a dojazdem do głównej jest jeszcze miejsce na ustawienie samochodu. No ewentualnie moze ci tył samochodu zostać kawałek na pasach :wink:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sygnalizator S3 i zatrzymanie

Postprzez tfu! » poniedziałek 26 lipca 2004, 20:52

Ar napisał(a):Witam,
stanac przed przejsciem dla pieszych i gdy upewnie sie, ze droga jest wolna jechac dalej,
natomiast:czy tez stanac na przejsciu :?:
Jesli (jak mi sie wydaje) poprawna jest pierwsza opcja, to co w sytuacji gdy z przed przejscia nie ma dostatecznej widocznosci glownej drogi :?:
:?:
- sam sobie odpowiasz - jeśli za pasami nie ma dostatecznie dużo miejsca , a sprzed pasów widzisz że droga NIE JEST wolna to lepiej w tym miejscu odczekać, by ani pieszym ani tym na głównej nie wadzić i przed samym wjazdem raz jeszcze rutynowo sięupewnić

jeśli nie widzisz nic to musisz podjechać ,puszczając wcześneij pieszych i dopiero przd samym skętem sieupewnić, bądź zatrzymać.
tfu!
 
Posty: 144
Dołączył(a): środa 14 lipca 2004, 23:25
Lokalizacja: warszawa

Postprzez ella » wtorek 27 lipca 2004, 10:32

Jak wiem sygnalizator S3 w lewo zabrania zawracania.
Slyszalem jednak, ze jesli sygnalizator S3 jest umieszczony na drodze ktorej jezdnie rozdzielone sa pasem zieleni, mozna zawracam w jezdnie po drugiej stronie pasa zieleni (czyli po prostu zawracac).
Sygnalizator S3 pokazuje kierunek w jakim mozemy sie poruszać. Prosto, lewo, prawo. Na niekórych sygnalizatorach kierunkowych jest tez strzałka, że możemy zawracac. Pas zieleni nie oznacza, że możemy zawracać, czy tez nie. Patrz lepiej na znaki drogowe.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 103 gości