Ronda bez "A-7"

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Postprzez cman » piątek 02 stycznia 2009, 21:21

A ja wiem? Nie wiem.

Przypuszczam, że wygląda to tak. Przeciętny kowalski zdaje egzamin, dostaje prawo jazdy i... i dobre jest, przecież ma prawo jazdy, a więc umie jeździć, nie powoduje codziennie wypadków, więc jest dobrym kierowcą, inni jeżdżą gorzej, więc jest w zasadzie bardzo dobrym kierowcą, wie że na czerwonym trzeba stać, a na zielonym jechać, więc zna bardzo dobrze przepisy.
No a kiedy pojawi się jakaś mniej lub bardziej nietypowa sytuacja (a chociażby rondo bez A-7), kowalski tak naprawdę leży i kwiczy, ale przekonany o swojej nieomylności gotów jest jeszcze strąbić poruszającego się prawidłowo.

A jeszcze co do samych przepisów, ich nauka w ramach szkolenia polega zazwyczaj na uczeniu się testów, co więcej nawet zapamiętanie tego przez trochę dłuższy czas (ponad 6 miesięcy ważności zdanej teorii) stanowi dla wielu osób problem, nie mówiąc już o prawdziwym nauczeniu się przepisów. I jeżeli tak to wygląda, to czego się spodziewać po kowalskim, który przepisów uczył się np. 5 lat temu, albo dawniej...
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez kthxb » piątek 02 stycznia 2009, 23:51

Mieli wpajane że jak jesteś na rondzie to masz pierwszeństwo, wypytałem w rodzinie i prawda jest taka że nie wiedzą.
Avatar użytkownika
kthxb
 
Posty: 97
Dołączył(a): piątek 17 października 2008, 12:39

Postprzez kev » sobota 03 stycznia 2009, 00:30

Było kiedyś "Jedź Bezpiecznie" o tym rondku pod Plazą. Wiekszosc kierówców nie umiała się zachować poprawnie i jeszcze trąbili :P
Obrazek
24.11.2008 Teoria + Praktyka (MORD Kraków) za pierwszym razem :)
http://autormk.pl - Diagnostyka samochodowa
Avatar użytkownika
kev
 
Posty: 367
Dołączył(a): niedziela 14 września 2008, 11:52
Lokalizacja: Kraków

Postprzez DEXiu » sobota 03 stycznia 2009, 01:19

cman napisał(a):A tak poważnie, to w takim właśnie miejscu powinna stać policja na kilka radiowozów i <&%#$@>ć równo po kieszeniach. Chwila moment i wszyscy by się nauczyli jeździć.

Już słyszę jakie larum by się zaraz podniosło, że tylko wysysają pieniądze z "uczciwie zarabiających dobrze i bezpiecznie jeżdżących ludzi" zamiast pilnować i zwiększać bezpieczeństwo "tam gdzie naprawdę są potrzebni" :lol:
DEXiu
 
Posty: 1093
Dołączył(a): wtorek 12 czerwca 2007, 17:17
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez rocko19 » sobota 03 stycznia 2009, 11:15

A coo tam grunt to wiedziec ze trzeba zatrzymać się na Stopie na czerwonym świetle a reszte znaków to można pier..lić .. :|
rocko19
 
Posty: 1158
Dołączył(a): wtorek 11 września 2007, 17:07

Postprzez HakirimJP » sobota 03 stycznia 2009, 11:47

rocko19 napisał(a):A coo tam grunt to wiedziec ze trzeba zatrzymać się na Stopie

Może wszyscy wiedzą ale i tak praktykują to tylko eLki. :)
22.12.2008r. WORD Chełm: teoria (+) placyk (+) miasto (+)
Ja w różowym swetrze nadal będę mężczyzną, a pi*da ze złotą ketą nadal jest pi*dą.
Avatar użytkownika
HakirimJP
 
Posty: 277
Dołączył(a): piątek 03 października 2008, 10:47
Lokalizacja: CHełm

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 166 gości