z czym to sie je

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

z czym to sie je

Postprzez adamek » piątek 16 kwietnia 2004, 16:08

prawko mam od prawie roku czasu i dopiero niedawno "nasuneło" mi sie pewne pytanie odnoscie skrzyżownia, a więc tak, Jest skrzyżowanie ze sygnalizacja świetlną i pod nia znaki, dojeżdzam do tej krzyżówki jest już noc ( sygnalizacje juz wyłączone, mruga zółte ) i mam znak "stop" i teraz musze sie zatrzymac na pierszej lini czy na drugiej :?:
adamek
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 16 kwietnia 2004, 15:56

Postprzez ella » piątek 16 kwietnia 2004, 16:19

Rozumiem, że pierwsza linia jest na wysokości swiateł a druga dalej. Jezeli tak to wydaje mi się, że na drugiej bo musisz miec dobrą widocznośc na ulicę z pierwszeństwem, a z linii pierwszej nic nie bedziesz widziaj. Gdyby nie było linii zatrzymania to zatrzymujesz sie w takim miejscu, żeby miec najlepsza widocznośc.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Colin is the best » piątek 16 kwietnia 2004, 18:05

Jeśli znak stop, to oczywiście długa, gruba, nieprzerywana biała linia (zapewne tuż przed skrzyżowaniem), to linia zatrzymania pojazdu.
Avatar użytkownika
Colin is the best
 
Posty: 318
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 16:59

Postprzez Lukas2502 » środa 05 maja 2004, 01:08

Takie małe uzupełnienie do tego co napisał pan „Colin is the best”. Są dwie linie. Ale na 100% dwie różne. Jedna składa się z prostokątów, a druga jest ciągła. Trudno się pomylić. Linia do stopu zawsze jest ciągła i nie ma wyjątków.
Lukas2502
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa 11 lutego 2004, 00:36


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości