Skrzyżowanie z wyspą centralną - skręt w lewo

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Skrzyżowanie z wyspą centralną - skręt w lewo

Postprzez adam333 » wtorek 18 marca 2008, 10:12

Obrazek

Więc mamy takie skrzyżowanie.
Jedna rzecz mnie interesuje. Jadę w czerwonym samochodzie i chcę skręcić w lewo. Jestem na drodze podporządkowanej.
Ustępuję pierwszeństwa pojazdom z lewej, później pojazdom z prawej (tym co poruszają się po niebieskiej linii) i dojeżdżam do miejsca, gdzie jest grot czarnej strzałki.
I teraz. Widzę że jest jakiś koleś, co będzie się poruszał po zielonej strzałce (albo skręci w prawo albo pojedzie prosto).
Pytanie: czy ja mam przed nim pierwszeństwo (bo jestem na drodze z pierwszeństwem), czy ustępuję pierwszeństwa i przepuszczam tego zielonego, bo wyjeżdżałem z drogi podporządkowanej.
Osobiście to bym jechał, bo bym był na drodze z pierwszeństwem. Ale co by było też jakby ten zielony widział mnie na podporządkowanej, jak przepuszczam pojazdy, ja dojeżdżam do końca grotu czarnej strzałki, a on wjeżdża na skrzyżowanie przede mną, bo uznał że ma przede mną pierwszeństwo??
adam333
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota 29 grudnia 2007, 20:00

Postprzez cwaniakzpekaesu » wtorek 18 marca 2008, 10:55

Adam333, bardzo dobre pytanie. Po przeczytaniu tego wątku http://www.prawojazdy.com.pl/forum/view ... hp?t=11805 Twoje wątpliwości powinny zostać rozwiane. Jakie wnioski wyciągniesz trudno mi powiedzieć... w każdym razie ja udzielając się w dyskusji starałem sie być przekonywujący... i na ile mi się to udało nie mnie oceniać. Jesli wątpliwości będziesz miał dalej - pytaj.
Avatar użytkownika
cwaniakzpekaesu
 
Posty: 1153
Dołączył(a): czwartek 06 września 2007, 00:31
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez leodom » wtorek 18 marca 2008, 11:12

A wystarczyło by wprowadzić tę krzyżówkę do pytań egzaminacyjnych i byłby spokój.
leodom
 
Posty: 20
Dołączył(a): wtorek 20 marca 2007, 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez cwaniakzpekaesu » wtorek 18 marca 2008, 11:32

Leodom, a ja powiedziałbym inaczej: wystarczyłoby nakazać ośrodkom szkolenia kierowców i word-om prześledzić ewoluowanie uregulowań znaku A-7 od powiedzmy końca II wojny światowej... i porównać to ze związanym z tym rozwojem sieci komunikacyjnej. Doświadczenia mogłyby być interesujące. Wiem co mówię...

P.S. Zaręczam, że wiele osób w ogóle nie sięga do przepisów uznając... że mnie tak uczono i nie może być inaczej.
Avatar użytkownika
cwaniakzpekaesu
 
Posty: 1153
Dołączył(a): czwartek 06 września 2007, 00:31
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez adam333 » wtorek 18 marca 2008, 14:32

Po przeczytaniu tego watku, stwierdzam, ze bym jechal, bo jestem na drodze z pierwszenstwem. Jezeli sie myle, poprawcie mnie :)
adam333
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota 29 grudnia 2007, 20:00

Postprzez sweet-she » wtorek 18 marca 2008, 22:06

On ma znak "ustąp pierwszeństwa" więc wg przepisów możesz jechać.
Anusia :)

Egzamin 17.01.2008
teoria +, plac +, miasto +
Odbiór dokumentu 28.01.2008

Obrazek
sweet-she
 
Posty: 29
Dołączył(a): wtorek 08 stycznia 2008, 13:21
Lokalizacja: Bydgoszcz/Grudziądz


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości