Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździć.

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez szerszon » sobota 14 listopada 2015, 00:54

szymon1977 napisał(a):.....
szerszon napisał(a):...podczas tej zmiany ?
Nadal brak podstaw do zakladanie, ze to jedna zmiana kierunku jazdy.
.
Przepisy były podane F-10, Art 25.1..a ty co dałeś..co dałeś na potwierdzenie kilku zmian kierunku jazdy ? Że zawracanie to dwa skręty w lewo ? :lol:
Na skrzyzowaniu oznakowanym c-12 jest za to taki kierunek jazdy jak pokazany na c-12 kierunek odbywajacego sie na skrzyzowaniu ruchu. A moze pojazd na skrzyzowaniu oznakowanym c-12 jedzie w jakims innym kierunku niz ten pokazany na c-12?
Ruch odbywający sie w kierunku..ciągłe pisanie o kierunku ruchu wskazanym przez C-12 jest już śmieszne..zacytuj paragraf 36 i wskaż... :lol: oczywiście zignorujesz :spoko:
Pojazd przejeżdżąjący przez skrzyżowanie jedzie albo według F-10 i P-8x albo według Art 22. To nie ma nic wspólnego z C-12, który nie jest od kierunku jazdy pomimo twoich 1...9..i dalej :lol:
..i wlasnie dolozylem 10 przyklad na to, ze zbyt slabo poslugujecie sie jezykiem polskim aby zrozumiec roznice pomiedzy stwierdzeniami, ze "cos jest pokazane na obrazku" a "cos jest takie samo jak inne cos pokazane na obrazku"
Nie zwalaj na język polski :lol: :lol: :lol: "Obwiednia to droga jednokierunkowa i wyprostujcie sobie obwiednię." :lol: :lol: :lol:
Wiec nadal czekam na cytat, w ktorym napisalem o "kierunku jazdy wskazanym na c-12".
1 2 3 4 5 6 7 8 9...twój "dorobek" na forum.
To c-12 po polaczeniu z a-7 przestaje oznaczac, ze ruch na skrzyzowaniu odbywa sie...?
Dalej się odbywa, ale nie ma dalej nic wspólnego z kierunkiem jazdy..chyba że zacytujesz nieznany fragment paragrafu 36.
================================================
sankila napisał(a):Nie da się przejechać przez skrzyżowanie o ruchu okrężnym bez włączenia i wyłączenia z tegoż ruchu okrężnego - taka jest specyfika okręgu.

A gdzież to taka specyfika jest skodyfikowana ? Włączanie i wyłączanie się z ruchu okrężnego ... :lol: :lol: :lol:
Jesteś w swej indolencji niesamowita.
czyli włączenie - krążenie - wyłączenie.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: a jak nie "krążę" tylko pojadę zgodnie z e znakami określającymi kierunek jazdy przez skrzyżowanie ?
W rozporządzeniu nie ma błędu; obszar skrzyżowania, zdefiniowany jako "obszar obejmujący wspólną część dróg danego skrzyżowania* , ograniczony wyznaczonymi lub domniemanymi liniami zatrzymania oraz ich przedłużeniami", zawiera w definicji również skrzyżowania skanalizowane, w tym drogę na obwiedni ronda.
Nie wiem o jakim rozporządzeniu piszesz, ale tych rewelacji nie znalazłem w 170 w paragrafie 36.
220 zalacznik 3
2.
Pojęcia podstawowe
2.1.
Pojęcia ogólne
Obszar skrzyżowania- obszar obejmujący wspólną część dróg danego skrzyżowania, ograniczony wyznaczonymi lub domniemanymi liniami zatrzymania oraz ich przedłużeniami (rys. 2.1.1).
i jakoś nie znalazłem tego idiotyzmu...
zawiera w definicji również skrzyżowania skanalizowane, w tym drogę na obwiedni ronda.

pod tą definicją jest rysunek skrzyżowania X :lol: :lol: :lol:
Natomiast nie widzę powodu
Ja też..a tym bardziej powoływanie się na "wytyczne" gdaki...masz w paragrafie 36 napisane o skrzyzowanu a w Art 2 definicję skrzyzowania ..i nie ma nigdzie o jednokierunkowej drodze jako skrzyżowaniu.
Błędem zaś jest mieszanie przepisów i definicji z różnych dokumentów, bo później wychodzą bzdury w rodzaju:
"to nie droga, bo nie ma numeru",
"to zespół skrzyżowań, bo ma różne ulice",
"to skrzyżowanie, bo się drogi łączą"
A połączenie dróg nie tworzy skrzyżowania ? A-6d ?
Masz bardzo intrygujące wizje jak powinno wyglądać skrzyżowanie :lol: :lol: :lol:
====================================================
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez sankila » sobota 14 listopada 2015, 01:04

LeszkoII napisał(a):A to na rondzie (niech będzie nawet pierścieniowym) nie da się jechać na wprost NA skrzyżowaniu?
Nie da się - jedzie się PO skrzyżowaniu, albo znajduje się/przebywa NA skrzyżowaniu albo przejeżdża PRZEZ skrzyżowanie.
Na wprost można przejechać przez skrzyżowanie, co w przypadku skrzyżowania skanalizowanego oznacza: zjechać w drogę, leżącą na przedłużeniu osi drogi wjazdowej.

"liczy się okrężny kierunek jazdy [....] i dla czytelności proponuję abyś używał takiej formy, bo oznacza ona dokładnie to, co wypisujesz w co drugim poście"
"Jazda w ruchu okrężnym" to nie to samo, co "okrężny kierunek jazdy" - jak uparcie usiłujecie tu z szerszonoidami forsować.
Podobnie "jazda w ruchu wahadłowym" to nie to samo co "wahadłowy kierunek jazdy".
I z tej samej beczki: "ruch odbywa się wokół placu" nie oznacza, że to JA - jadąc wokół placu - mam tenże "ruch odbyć", podobnie jak "wzmożony ruch na drodze" nie oznacza, że to JA (lub którykolwiek z kierowców) - będąc na tej drodze - nagle depnęłam na gaz, albo zaczęłam jeździć zakosami.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez szerszon » sobota 14 listopada 2015, 01:09

"Jazda w ruchu okrężnym" to nie to samo, co "okrężny kierunek jazdy" - jak uparcie usiłujecie tu z szerszonoidami forsować.
To działka tomkakoz i szymona.Przecież jedzie bo widać.A jak jedzie to ma kierunek jazdy. :lol:
Podobnie "jazda w ruchu wahadłowym" to nie to samo co "wahadłowy kierunek jazdy".
jw
A skrzyżowanie na dzień dzisiejszy według PoRD to dalej nie droga jednokierunkowa. A obowiązującym prawem na drodze jest PoRD , a nie "wytyczne"
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez szymon1977 » sobota 14 listopada 2015, 04:56

sankila napisał(a):Nie da się - jedzie się PO skrzyżowaniu...
Ale pojazd bedacy NA skrzyzowaniu jedzie. I niewatpliwie NA skrzyzowaniu jedzie w jakims kierunku. A kierunek w jakim bedacy NA skrzyzowaniu pojazd jedzie to niewatpliwie jego kierunek jazdy... nie, czekaj, zapedzilem sie. Przeciez bedacy NA skrzyzowaniu pojazd nie ma kierunku jazdy!? A wlasnie:
szerszon napisał(a):Szkoda że nie jesteś tak błyskotliwy w podawaniu przepisów.
Jak na razie to czekam na potwierdzenie w przepisach lub w jakikolwiek inny sposob teorii, ze NA skrzyzowaniu pojazd nie ma kierunku jazdy.
.....
szerszon napisał(a):Przepisy były podane F-10, Art 25.1..a ty co dałeś..co dałeś na potwierdzenie kilku zmian kierunku jazdy ? Że zawracanie to dwa skręty w lewo ?
Jak widac "zawracanie" to czasem jeden skret lewo; czasem dwa skrety w lewo; czasem skret w lewo, cofanie w prawo i ponowny skret w lewo; czasem skret w prawo, jazda lukiem i ponowny skret w prawo... opcji jest wiele, a zadnej z nich nie zaprzecza art.25.1., f-10, p-8 ani zaden inny fragment PoRD.

Wprost przeciwnie, strzalki p-8 na pokazanym w 220 "rondzie kwadratowym" potwierdzaja dwokrotne skrecenie w lewo podczas jednego "zawracania". Co wiecej, proby zastosowania przepisow dotyczacych zawracania po nazwaniu tych dwoch skrecen jednym "zawracaniem" daja efekty dosc... zabawne :-)
.....
szerszon napisał(a):Ruch odbywający sie w kierunku..ciągłe pisanie o kierunku ruchu wskazanym przez C-12 jest...
...jedyna prawidlowa odpowiedzia na pytanie: co wskazuja strzalki na znaku c-12. Co wskazuja? Kierunek ruchu odbywajacego sie na skrzyzowaniu.
.....
szerszon napisał(a):Pojazd przejeżdżąjący przez skrzyżowanie jedzie albo według F-10 i P-8x albo według Art 22. To nie ma nic wspólnego z C-12,
Pojazd PRZEZ skrzyzowanie jedzie w kierunku pokazanym na f-10, a NA skrzyzowaniu jedzie w kierunku takim jak pokazany na c-12. Pokaz pojazd, ktory jedzie w kierunku innym niz ten pokazany na c-12, bo na razie to 100% pojazdow lacznie z Twoim, Dylkowym i Leszkowym potwierdza moje slowa a zaprzecza Twoim.
.....
szerszon napisał(a):Ale zaczynasz wieś odstawiać...
Skwitowanie pochodzacym z Francji, tradycyjnym powiedzeniem nieporawnego zachowania dysktanta to "odstawianie wsi"? To dysktant "wies odstawil" twierdzac, ze clou jego wypowiedzi mnie do czegokolwiek zobowiazuje. Rozumiem, ze ktos moze sie zagubic w samozachwycie nad wlasnymi przemysleniam ale z pomyslem zobowiazania mnie niech publicznie nie wyskakuje.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez szerszon » sobota 14 listopada 2015, 08:40

szymon1977 napisał(a):Jak na razie to czekam na potwierdzenie w przepisach lub w jakikolwiek inny sposob teorii, ze NA skrzyzowaniu pojazd nie ma kierunku jazdy.

.
Nie odbijaj piłeczki zadając pytanie w odpowiedzi na pytanie. To nie my wprowadziliśmy do dyskusji pojęcie "własny kierunek jazdy na skrzyżowaniu bo widać" tylko ty. Wypadałoby to jakoś umocować w przepisach.Zapostowałem zdjęcie ronda turbinowego- wskaż jaki kierunek jazdy na skrzyżowaniu mam podczas zmiany kierunku jazdy w lewo.
Jak widac "zawracanie" to czasem jeden skret lewo; czasem dwa skrety w lewo; czasem skret w lewo, cofanie w prawo i ponowny skret w lewo; czasem skret w prawo, jazda lukiem i ponowny skret w prawo... opcji jest wiele, a zadnej z nich nie zaprzecza art.25.1., f-10, p-8 ani zaden inny fragment PoRD.
No właśnie..twój jedyny "argument" ..jak widać" A tego nie potwierdza żaden z wymienionych tu przepisów.
Wprost przeciwnie, strzalki p-8 na pokazanym w 220 "rondzie kwadratowym" potwierdzaja dwokrotne skrecenie w lewo podczas jednego "zawracania".
Gdybyś miał pojęcie o przepisach to bys czegoś takiego nie napisał.
2. Strzałka kierunkowa zezwalająca na skręcanie
w lewo, umieszczona na skrajnym lewym pasie ruchu,
oznacza także zezwolenie na zawracanie,
...czyli z pasa do skrętu w lewo można także wykonać manewr zawracania, a nie ponownego skrętu w lewo.
Czytanie ze zrozumieniem sie kłania.
Co wiecej, proby zastosowania przepisow dotyczacych zawracania po nazwaniu tych dwoch skrecen jednym "zawracaniem" daja efekty dosc... zabawne :-)
Tylko przy twojej interpretacji "bo widać" . Tu faktycznie można boki zrywać.
...jedyna prawidlowa odpowiedzia na pytanie: co wskazuja strzalki na znaku c-12. Co wskazuja? Kierunek ruchu odbywajacego sie na skrzyzowaniu.
Ta twoja "jedyna prawidłowa odpowiedź" nie ma potwierdzenia w paragrafie.Przed chwilą sprawdzałem..jest napisane o ruchu odbywającym sie na skrzyżowaniu w kierunku...masz jakąś nowelizację ?
Łamiesz notorycznie wykładnię prawa i co najgorsze nie jesteś tego świadomy.
a NA skrzyzowaniu jedzie w kierunku takim jak pokazany na c-12.
Po raz kolejny. Dopóki nie potwierdzisz tego jakimkolwiek przepisem jest to trollowanie. Na C-12 jest pokazane, że ruch odbywa się w kierunku. Czy znak D-3 droga jednokierunkowa oznacza, że skręcając z takiej drogi w poprzeczną NA skrzyżowaniu mam jeden kierunek ?
Pokaz pojazd, ktory jedzie w kierunku innym niz ten pokazany na c-12, bo na razie to 100% pojazdow lacznie z Twoim, Dylkowym i Leszkowym potwierdza moje slowa a zaprzecza Twoim.
Nic nie potwierdza twoich słów. W tym wątku głównym tematem jest przejazd przez rondo i jego sygnalizowanie. Chodzi o kierunek jazdy i jego sygnalizowanie.C-12 nie ma z tym nic wspólnego... usiłujesz sprowadzić dyskusję na boczny tor..w dodatku ślepy.Pojazd przejeżdżając przez skrzyżowanie zgodnie z C-12 może mieć jeden z czterech kierunków jazdy i właśnie te kierunki jazdy są tematem.
Skwitowanie pochodzacym z Francji, tradycyjnym powiedzeniem nieporawnego zachowania dysktanta to "odstawianie wsi"? To dysktant "wies odstawil" twierdzac, ze clou jego wypowiedzi mnie do czegokolwiek zobowiazuje.
Jesteś żenujący...wplątałeś element wiochy w dyskusję i jeszcze bezczelnie się zapierasz.A kto tu generalnie ucieka przed odpowiedziami na pytania będącymi podstawowym elementem dyskusji ?
Rozumiem, ze ktos moze sie zagubic w samozachwycie nad wlasnymi przemysleniam
Zacznij od siebie...masz tylko przemyślenia..resorak w piaskownicy na dywaniku.Po raz kolejny poległeś w dyskusji z powodu braków w argumentacji..jedyne co ci pozostało to niestosowne wpisy.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez LeszkoII » sobota 14 listopada 2015, 09:06

szymon1977 napisał(a):Z tym zobowiazaniem to z deka Ci sie lejce pop... Za kogo Ty sie uwazasz, zeby clou Twojej wypowiedzi mnie do czegokolwiek zobowiazywalo?
Uważam się za użytkownika Forum, który potrafi odróżnić wpis zawierający 100% OT od wpisu zawierającego 5% OT. Ty niestety napisałeś 100% OFF-TOP, dlatego przywołałem Cię do porządku a zobowiązanie, które miałem na myśli, dotyczyło regulaminu Forum.

Niestety tak się składa, a obserwuję to jak się zachowujesz nie tylko w tym temacie, że bardzo często zupełnie pomijasz pytania padające pod Twoim adresem, ale pod pretekstem żeby ktoś nie napisał "że się nie odniosłeś", piszesz cokolwiek aby dodać do licznika postów +1.

Ale ponieważ jednak mi odpowiedziałeś merytorycznie w kolejnym poście, to i ja odniosłem się do nawiasu - jak obiecałem.

szymon1977 napisał(a):Jak widac sam za bardzo nie wiesz o czym piszesz skoro do jednego kotla wrzucasz kierunek, w jakim jedziesz NA skrzyzowaniu i kierunek w jakim jedziesz PRZEZ skrzyzowanie.
Właściwie to Ty "gotujesz w jednym garnku" kierunki jazdy na wprost, w lewo i w prawo ale nigdy do tego garnka nie dosypiesz "kierunku jazdy TAKIEGO JAK kierunek wskazany na C-12(w skrócie okrężnego) tak, jakby to miało wpływ na smak "potrawy". Otóż nie ma wpływu. Jadę na skrzyżowaniu na wprost i przez skrzyżowanie na wprost - drugie jest efektem pierwszego a to czy pojadę po polsku czy po angielsku nie wpłynie na fakt mojej jazdy na wprost na czy tez przez skrzyżowanie.

Kierunek jazdy w lewo i na wprost na klasycznym SoRO istnieje czy zastępuje go "kierunek jazdy taki, jak kierunek odbywającego się ruchu :mrgreen: (czyli okrężny kierunek jazdy - zgodnie z nazwą znaku C-12 Ruch okrężny)?

Dowiem się wreszcie dlaczego na pierścieniowym SoRO nie da się skręcić w lewo a przynajmniej nic na ten temat nie piszesz?
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez szymon1977 » sobota 14 listopada 2015, 11:48

LeszkoII napisał(a):Ale ponieważ jednak mi odpowiedziałeś merytorycznie...
...trudno w Twoich postach znalezc cokolwiek wartego merytorycznego odniesienia. Trudno bowiem nie zgodzic sie, ze z PoRD wzbogaconego o Wasze zalozenia wychodzo to co wychodzi. Tylko mnie nie interesuje, co Wam z PoRD wychodzi tylko skad bierzecie te swoje zalozenia. A wytlumaczenie ponizej, z braku umiejetnosci rozumieienia jezyka polskiego.

LeszkoII napisał(a):Właściwie to Ty "gotujesz w jednym garnku" kierunki jazdy na wprost, w lewo i w prawo ale nigdy do tego garnka nie dosypiesz "kierunku jazdy TAKIEGO JAK kierunek wskazany na C-12...
To ja zapytany jaki NA skrzyzowaniu jest moj kierunek jazdy odpowiadam jaki jest moj kierunek jazdy PRZEZ skrzyzowanie?

LeszkoII napisał(a):Jadę na skrzyżowaniu na wprost i przez skrzyżowanie na wprost...
Z tego co widac to choc PRZEZ skrzyzowanie jedziesz na wprost to NA skrzyzowaniu jedziesz tak jak pokazuja strzalki c-12.
.....
szerszon napisał(a):Przed chwilą sprawdzałem..jest napisane o ruchu odbywającym sie na skrzyżowaniu w kierunku...
...wskazanym na znaku. Zgadza sie. Czyli na znaku wskazano kierunku ruch odbywajacego sie na skrzyzowaniu. Jezeli uwazasz inaczej nie pozostaje mi nic innego jak odeslac Cie do polonisty. Zwlaszcza ze stwierdzeniami typu "najaz odbycia ruchu w kierunku".

szerszon napisał(a):W tym wątku głównym tematem jest przejazd przez rondo i jego sygnalizowanie.
Juz blad! Skad pomysl, zeby sygnalizowac przejazd przez skrzyzowanie a nie manewry wykonywane podczas przejazdu przez skrzyzowanie?

szerszon napisał(a):..twój jedyny "argument" ..jak widać" A tego nie potwierdza żaden z wymienionych tu przepisów.
To mam postepowac wbrew temu co widac? Czekam na jakikolwiek przepis, ktory zaprzeczy temu co widac, bo jak na razie to wszystkie prezentowane tutaj przepisy potwierdzaja to co widac.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez LeszkoII » sobota 14 listopada 2015, 14:52

szymon1977 napisał(a):To ja zapytany jaki NA skrzyzowaniu jest moj kierunek jazdy odpowiadam jaki jest moj kierunek jazdy PRZEZ skrzyzowanie?
Nie o to chodzi. Unikasz skonkretyzowania tego kierunku jazdy, czyli nazwania go po imieniu tak, jak PoRD to przewiduje czyli: na wprost, w prawo, w lewo, zawracanie. Zamiast tego nazywasz go takim, jak kierunek odbywanego ruchu i wskazywanego na C-12. I to jest porażka, bo już tłumaczyliśmy, że skręcać w lewo można na SoRO na dwa sposoby, spośród których tylko jeden jest prawidłowy dla w zależności czy w danym kraju obowiązuje ruch prawo czy lewostronny.

Dlatego Twoje określenie kierunku jazdy "taki, jak" nie ma najmniejszego sensu, gdyż jest pseudoinformacją, bo nic nie wnosi, czy to jest kierunek jazdy na wprost lub skręcanie w lewo/prawo.
szymon1977 napisał(a):Z tego co widac to choc PRZEZ skrzyzowanie jedziesz na wprost to NA skrzyzowaniu jedziesz tak jak pokazuja strzalki c-12.
A to jeśli przez skrzyżowanie jadę na wprost, to na skrzyżowaniu przestaję jechać na wprost? Otóż nie, jadę przez całe skrzyżowanie na wprost i jeśli lubisz sobie podzielić je na N odcinków odgiętego toru jazdy, to na każdym z nich poruszam się na wprost. Kręcenie kierownicą nie spowoduje zmiany kierunku jazdy, jeśli przejeżdżam przez skrzyżowanie na wprost.

I znów bardzo zachowawcze i do tego bezsensowne nazwanie tego kierunku jazdy jako "taki, jak pokazują strzałki". Mamy ubaw, że boisz się napisać "kierunek jazdy wskazany na C-12" :lol: Za to pełna parą piszesz, że ten kierunek jazdy jest taki jak kierunek wskazany na... 'taki jak', ale to nie kierunek jazdy wskazany na ... skądże znowu :lol:

I jeszcze się migasz, że "kierunek jazdy nakazany na C-12" nie ma nic wspólnego z "kierunkiem jazdy wskazanym na C-12". Taki, jak... :lol:
Nie masz jaj, ja napisałem kiedyś bez lania wody, co o Twojej twórczości myślę, za co zapłaciłem karą. Wolałem napisać prawdę niż półprawdę, np. że zachowujesz się tak, jak...
szymon1977 napisał(a):Trudno bowiem nie zgodzic sie, ze z PoRD wzbogaconego o Wasze zalozenia wychodzo to co wychodzi.
Kto wzbogacił PoRD o dzielenie kierunku jazdy na kierunek jazdy PRZEZ/NA skrzyżowaniu? Kto pisał o rzeczywistym, faktycznym, własnym, chwilowym kierunku jazdy? Kto dzieli zawracanie na N skrętów w lewo? kto argumentował "bo widać"?
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez szymon1977 » sobota 14 listopada 2015, 17:37

LeszkoII napisał(a):A to jeśli przez skrzyżowanie jadę na wprost, to na skrzyżowaniu przestaję jechać na wprost?
Nie, ale jak widac nie musisz NA skrzyzowaniu jechac na wprost zeby PRZEZ skrzyzowanie przejechac na wprost.

LeszkoII napisał(a):...już tłumaczyliśmy, że skręcać w lewo...
Ale nadal nie wytlumaczyliscie dlaczego niby okreslenie kierunku jazdy PRZEZ skrzyzowanie mialbym traktowac jako okreslenia zmiany kierunku jazdy. Przypominam, ze wykladnia synonimiczna jest sprzeczna z zasadami wykladni prawa.

LeszkoII napisał(a):Unikasz skonkretyzowania tego kierunku jazdy, czyli nazwania go po imieniu...
Nie ma potrzeby. Z punktu widzenia zastosowania sie do art.22.5. wystarczy dostrzec, w ktorym miejscu zaczne jechac w innym kierunku niz aktualnie jade.

LeszkoII napisał(a):...bezsensowne nazwanie tego kierunku jazdy jako "taki, jak pokazują strzałki"...
Co w tym bezsensownego? Jedziesz na skrzyzowaniu oznakowanym c-12 w jakims innym kierunku niz ten wskazany na c-12?

LeszkoII napisał(a):...nic nie wnosi, czy to jest kierunek jazdy na wprost...
Nic nie wnosi Twoje okreslenie kierunku jazdy. Bo przeciez nie zmieniajac kierunku jazdy nie trzeba jechac prosto, mozna np. jechac w lewo. Moze sie wiec okazac, ze nie tylko zmiane kierunku jazdy w lewo wykonamy jadac w lewo, ale takze bez zmiany kierunku jazdy pojedziemy w lewo, a w skrajnym przypadku zmienimy kierunek jazdy w prawo jadac w lewo.

LeszkoII napisał(a):Kto wzbogacił PoRD o dzielenie kierunku jazdy na kierunek jazdy PRZEZ/NA skrzyżowaniu?
To ja wymysliem "kierunek jazdy na skrzyzowaniu" celem wykazania, ze na skrzyzowaniu nie ma "kierunku jazdy"?

LeszkoII napisał(a):...o Twojej twórczości myślę...
Mysl co chcesz. Zaprzeczyc mi nie potrafisz, potwierdzic swoich wizji takze.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez LeszkoII » sobota 14 listopada 2015, 19:22

szymon1977 napisał(a):Nie, ale jak widac nie musisz NA skrzyzowaniu jechac na wprost zeby PRZEZ skrzyzowanie przejechac na wprost.
Muszę. Skrzyżowanie nie służy do jeżdżenia tylko do przejeżdżania, dlatego kierunki jazdy w PoRD przedstawia się jako (gdzie?)NA wprost, podobnie skręca się (gdzie?) W prawo/W lewo. To wszystko w odniesieniu do pozycji na wlocie. Natomiast niektórzy mylą jazdę NA wprost z jazdą prosto czyli w linii prostej.
szymon1977 napisał(a):Ale nadal nie wytlumaczyliscie dlaczego niby okreslenie kierunku jazdy PRZEZ skrzyzowanie mialbym traktowac jako okreslenia zmiany kierunku jazdy.
Umieszczony obok jezdni znak F-10 "kierunki na pasach ruchu" wskazuje dozwolone, zgodnie ze strzałkami umieszczonymi na znaku, kierunki jazdy z poszczególnych pasów ruchu.
87. 1. Znaki:
1) P-8a "strzałka kierunkowa na wprost",
2) P-8b "strzałka kierunkowa do skręcania",
3) P-8c "strzałka kierunkowa do zawracania"
oznaczają, że jazda z pasa ruchu, na którym są umieszczone, jest dozwolona tylko w kierunku wskazanym strzałką; połączone symbole znaków P-8a, P-8b lub P-8c oznaczają zezwolenie na ruch w kierunkach wskazanych strzałkami kierunkowymi.
Czy na C-12 są strzałki kierunkowe? Czy widziałeś znak F-10 lub P-8x z układem strzałek jak na C-12?
szymon1977 napisał(a):Przypominam, ze wykladnia synonimiczna jest sprzeczna z zasadami wykladni prawa.
To Ty tworzysz sobie odrębną kategorię kierunków jazdy: "NA skrzyżowaniu". Względem czego niby ten kierunek na skrzyżowaniu obierasz? I czemu nie nazywasz go po imieniu mając do wyboru na wprost, w lewo, w prawo?
Więc najpierw powołujesz do życia zwrot "NA skrzyżowaniu", nadajesz mu jakieś dziwaczne i nieprecyzyjne znaczenie a później sugerujesz, że jest czymś innym niż kierunek jazdy przez skrzyżowanie. To przestań wymyślać a nie będzie problemu z wykładnią synonimiczną, która przypomnę dotyczy zasadniczo unikania synonimów dla form zdefiniowanych legalnie (np. drogi nie możesz nazywać ścieżką i na odwrót).

Zresztą... domyślam się, skąd Ci się wzięła ta osobna kategoria kierunku jazdy jako NA skrzyżowaniu. "(...)na skrzyżowaniu ruch odbywa się dookoła wyspy(...)"
szymon1977 napisał(a):Co w tym bezsensownego? Jedziesz na skrzyzowaniu oznakowanym c-12 w jakims innym kierunku niz ten wskazany na c-12?
Jakimś innym... :lol: A czemu nie na wprost? Napisz "w kierunku nieokrężnym", nie bój się ;)
Opuszczając SoRO podobno zmieniasz kierunek jazdy z takiego jak kierunek w jakim na skrzyżowaniu odbywa się ruch na kierunek jazdy inny niż taki jak kierunek w jakim na skrzyżowaniu odbywał się ruch - w skrócie z okrężnego na nieokrężny :D i to sygnalizujesz. Ale przy wjeździe to już nie sygnalizujesz zamiaru "zmiany kierunku" a ustawiasz pojazd na podstawie Art. 16.4. :arrow: To się qpy nie trzyma jak te cytaty sprzed 4 lat.
szymon1977 napisał(a):Nie ma potrzeby. Z punktu widzenia zastosowania sie do art.22.5. wystarczy dostrzec, w ktorym miejscu zaczne jechac w innym kierunku niz aktualnie jade.
Opuszczając skrzyżowanie oddalasz się od skrzyżowania, czego efektem nie jest jazda w innym kierunku tylko zaprzestanie ruchu dookoła wyspy.
Nie zdajesz sobie nawet sprawy, że strzałki na C-12 dotyczą ruchu wokół wyspy a nie ruchu na skrzyżowaniu a w każdym razie par. 36. nie kasuje możliwych kierunków jazdy na wprost, w lewo ani zawracania.
szymon1977 napisał(a):To ja wymysliem "kierunek jazdy na skrzyzowaniu" celem wykazania, ze na skrzyzowaniu nie ma "kierunku jazdy"?
Tak, to Ty wymyśliłeś "kierunek jazdy na skrzyzowaniu"... 3 lata temu, kiedy to po raz pierwszy zderzyłeś się z dyspozycją znaku F-10.
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez szymon1977 » sobota 14 listopada 2015, 21:23

LeszkoII napisał(a):...powołujesz do życia zwrot "NA skrzyżowaniu"...
A to ja wymyslilem, zeby "na skrzyzowaniu" rzeczywistosc postrzegac inaczej niz poza skrzyzowaniem?

LeszkoII napisał(a):Tak, to Ty wymyśliłeś "kierunek jazdy na skrzyzowaniu"...
Nie Lesiu. Ja tylko twierdze, ze tak na skrzyzowaniu jak i poza skrzyzowaniem pojazd ma "kierunek jazdy". Nie widze powodu twierdzic inaczej, a juz na pewno nie jest powodem aby twierdzic inaczej nieistnienie w PoRD wymyslonego przez Was "kierunku jazdy na skrzyzowaniu".

LeszkoII napisał(a):Skrzyżowanie nie służy do jeżdżenia tylko do przejeżdżania...
I dlatego przejezdzajacy PRZEZ skrzyzowanie pojazd bedac NA skrzyzowaniu nie jedzie? A moze jedzie ale nie ma kierunku jazdy? Wow! Nalezy Ci sie medal jakis bo glupszego "argumentu" w tej dyskusji chyba nie bylo. Byl rownie glupi, ze skrzyzowanie sluzy do zmiany kierunku jazdy a nie do jazdy - rownierz Twojego autorstwa. Hmmm...

LeszkoII napisał(a):Czy widziałeś znak F-10 lub P-8x z układem strzałek jak na C-12?
Nie, ale z tego co widze to jadac PRZEZ skrzyzowania tak jak p-8 wskazuje to NA skrzyzowaniu jedziesz tak jak c-12 wskazuje. P-8 "przez", c-12 "na" wiec wszystko gra.

LeszkoII napisał(a):...strzałki na C-12 dotyczą ruchu wokół wyspy a nie ruchu na skrzyżowaniu...
Czytales $36? Napisano w nim, ze strzalki na c-12 wskazuja jak ruch odbywa sie na skrzyzowaniu a nie jak mam odbyc ruch wokol wyspy.

LeszkoII napisał(a):...zderzyłeś się z dyspozycją znaku F-10.
Jak to sie zderzylem? W jaki niby sposob strzalka informujaca, ktory pas ruchu mam zajac przed skrzyzowaniem w zaleznosci od zaplanowanego kierunku jazdy PRZEZ skrzyzowanie koliduje ze strzalkami zgodnie, z ktorymi wybieram NA skrzyzowaniu jeden z dwoch mozliwych kierunkow jazdy wokol wyspy? Jak widac nie koliduje. Wprost przeciwnie - wszystko sie uzupelnia.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez sankila » sobota 14 listopada 2015, 23:04

LeszkoII napisał(a):A to jeśli przez skrzyżowanie jadę na wprost, to na skrzyżowaniu przestaję jechać na wprost? [...] Kręcenie kierownicą nie spowoduje zmiany kierunku jazdy, jeśli przejeżdżam przez skrzyżowanie na wprost.
Kręcenie kierownicą powoduje zmianę kierunku jazdy - bo po to jest kierownica. Jazda po łuku powoduje zmianę kierunku jazdy - bo do tego służy łuk na drodze.
Natomiast kręcenie kierownicą - chociaż spowoduje zmianę kierunku jazdy - niekoniecznie wywoła przepisy PoRD o zmianie kierunku jazdy, bo te są zastrzeżone dla przejazdu pomiędzy drogami o różnych kierunkach.
Zatem jadąc przez rondo na wprost - zmieniasz kierunek jazdy. W przypadku każdego innego skrzyżowania skanalizowanego wsypą centralną - również.

Porównajmy:

na skrzyżowaniu prostym:
- kierunek jazdy w prawo,to przejazd łukiem na skrzyżowaniu o 90 st.
- kierunek jazdy w lewo to przejazd łukiem na skrzyżowaniu o 90 st.
- kierunek jazdy na wprost - to przejazd łukiem na skrzyżowaniu o 0 st.
- zawracanie - to przejazd łukiem na skrzyżowaniu o 180 st.

na rondzie:
- kierunek jazdy w prawo,to przejazd łukiem na skrzyżowaniu o 90 st.
- kierunek jazdy w lewo to przejazd łukiem na skrzyżowaniu o 270 st.
- kierunek jazdy na wprost - to przejazd łukiem na skrzyżowaniu o 180 st.
- zawracanie - to przejazd łukiem na skrzyżowaniu o 360 st.

Zechcesz wyjaśnić, jakim cudem - jadąc na wprost - wykonałeś skręt o 180 st., który nie odwrócił pojazdu w kierunku przeciwnym?
Tylko proszę - bez teorii odginania torów jazdy, bo ta teoria nazywa się jazdą po łuku drogi, a przecież na powierzchni skrzyżowania drogi NIE MA, nieprawdaż?
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez LeszkoII » sobota 14 listopada 2015, 23:17

szymon1977 napisał(a):A to ja wymyslilem, zeby "na skrzyzowaniu" rzeczywistosc postrzegac inaczej niz poza skrzyzowaniem?
Tak. Nie tyle wymyśliłeś, co każdy Twój wpis w tym temacie jest efektem tego wymysłu. "Rzeczywistość" w Twoich słowach brzmi kabaretowo - przypomina mi się "rzeczywisty kierunek jazdy" versus "bezpośrednie stosowanie się do PoRD" :lol:
szymon1977 napisał(a):Nie Lesiu. Ja tylko twierdze, ze tak na skrzyzowaniu jak i poza skrzyzowaniem pojazd ma "kierunek jazdy".
Oczywiście, że ma kierunek jazdy skoro przez skrzyżowanie przejeżdża w konkretnym kierunku, np. NA wprost.
szymon1977 napisał(a):a juz na pewno nie jest powodem aby twierdzic inaczej nieistnienie w PoRD wymyslonego przez Was "kierunku jazdy na skrzyzowaniu".
PoRD nie poświęca uwagi kierunkowi jazdy na skrzyżowaniu, lecz przejazdowi przez skrzyżowanie i dlatego akcentowany przez Ciebie kierunek jazdy NA skrzyżowaniu jest najzwyczajniej efektem przejazdu przez skrzyżowanie. Inaczej mówiąc, kierunek jazdy w odniesieniu do miejsca, w którym hipotetycznie te kierunki się przecinają, dotyczy przejazdu przez skrzyżowanie. Przypomnieć Art. 25.1? PoRD nie wyodrębnia kierunku jazdy NA skrzyżowaniu - przeciwnie wzmacnia postrzeganie kierunku jazdy względem wlotu i wylotu skrzyżowania, o czym świadczą ŁĄCZNIE dyspozycja F-10 z "170" i 220".
szymon1977 napisał(a):I dlatego przejezdzajacy PRZEZ skrzyzowanie pojazd bedac NA skrzyzowaniu nie jedzie?
Jedzie... nawet z uwzględnieniem ruchu prawostronnego, ale co to ma wspólnego z kierunkiem jazdy panie Szymonie?
szymon1977 napisał(a):A moze jedzie ale nie ma kierunku jazdy?
A może nie jedzie a ma kierunek jazdy?
szymon1977 napisał(a):Byl rownie glupi, ze skrzyzowanie sluzy do zmiany kierunku jazdy a nie do jazdy - rownierz Twojego autorstwa. Hmmm...
SoRo nie służy do jazdy po nim jako celu samego w sobie, bo jak każde inne skrzyżowanie służy przejazdowi przez miejsce przecinania się kierunków ruchu.

Tobie przecina się kierunek nieokrężny z okrężnym... :roll:
szymon1977 napisał(a):Nie, ale z tego co widze to jadac PRZEZ skrzyzowania tak jak p-8 wskazuje to NA skrzyzowaniu jedziesz tak jak c-12 wskazuje
A czy na skrzyżowaniu przestaję wypełniać dyspozycję P-8, która mówi o kierunku jazdy? C-12 zobowiązuje mnie tylko i aż do kierunku ruchu względem wyspy, do niczego więcej. "Dziwnym" trafem C-12 nie kasuje mi woli zmiany kierunku jazdy w lewo a przecież jak skręcę w lewo po angielsku to dostane mandat za C-12 a nie za nieprawidłowa zmianę kierunku jazdy!
szymon1977 napisał(a):zytales $36? Napisano w nim, ze strzalki na c-12 wskazuja jak ruch odbywa sie na skrzyzowaniu a nie jak mam odbyc ruch wokol wyspy.
"dookoła wyspy w kierunku", więc bujaj się dalej 8)
A że ta wyspa znajduje się na skrzyżowaniu - to chyba trafnie minister napisał, bo wyspa może znajdować się przed PdP.... albo pomiędzy dwoma odległymi brzegami rzeki :rotfl2:
szymon1977 napisał(a):(...)ze strzalkami zgodnie, z ktorymi wybieram NA skrzyzowaniu jeden z dwoch mozliwych kierunkow jazdy wokol wyspy?
Nie za późno na ten wybór juz na skrzyzowaniu? :mrgreen:

"Na wprost" to kierunek jazdy, ale dla takich jak Ty umieszcza się czasem F-10 żeby sobie wybili z głowy kierunek jazdy INNY niż NA WPROST zamieniając go na kierunek jazdy TAKI JAK wskazany na C-12 :lol: :lol: :lol:

No i nie odpowiedziałeś, dlaczego nie posługujesz się określeniem kierunku jazdy NA wprost, W lewo/prawo - na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym? Te kierunki jazdy nagle "dziwnie" znikają a zastępują je "faktyczne, rzeczywiste, własne" kierunki jazdy - ale tylko wtedy gdy na wlotach postawili C-12 :P

Czy nadal będziesz marudził, że Twoich wizji w PoRD nie zapisano?
"Specjalista to ktoś, kto wie wszystko o czymś i nie wie nic o czymkolwiek innym. W miarę postępów specjalizacji, to w końcu specjalista będzie to ktoś taki, kto wie wszystko o niczym i nie wie niczego o wszystkim" - śp. Józef Kossecki
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez papadrive » niedziela 15 listopada 2015, 00:13

Ale kabaret. :lol: :lol: :lol:


sankila napisał(a):Porównajmy:

na skrzyżowaniu prostym:
- kierunek jazdy w prawo,to przejazd łukiem na skrzyżowaniu o 90 st.(tak)
- kierunek jazdy w lewo to przejazd łukiem na skrzyżowaniu o 90 st. (tak)
- kierunek jazdy na wprost - to przejazd łukiem na skrzyżowaniu o 0 st. (nie)
- zawracanie - to przejazd łukiem na skrzyżowaniu o 180 st. (tak)

na rondzie:
- kierunek jazdy w prawo,to przejazd łukiem na skrzyżowaniu o 90 st. (tak)
- kierunek jazdy w lewo to przejazd łukiem na skrzyżowaniu o 270 st. (nie)
- kierunek jazdy na wprost - to przejazd łukiem na skrzyżowaniu o 180 st. (nie)
- zawracanie - to przejazd łukiem na skrzyżowaniu o 360 st. (nie)

Sankilo, Złotko Ty nasze, nie tylko PoRD się kłaniają, geometria również. :wink:
To raz, zawracając obracasz się o 180 st., a innym razem o 360, a na wprost o 180 st.?

Zechcesz wyjaśnić, jakim cudem - jadąc na wprost - wykonałeś skręt o 180 st., który nie odwrócił pojazdu w kierunku przeciwnym?

Jadąc na wprost, mój "azymut" równa się 0 (słownie - ZERO). :!:
Tylko proszę - bez teorii odginania torów jazdy, bo ta teoria nazywa się jazdą po łuku drogi, a przecież na powierzchni skrzyżowania drogi NIE MA, nieprawdaż?

Nieprawdaż. Są dwie drogi (lub więcej), które w tym miejscu się przecinają.
Nie zawsze, jazda zgodna z przepisami, gwarantuje bezpieczeństwo na drodze.
papadrive
 
Posty: 1010
Dołączył(a): poniedziałek 02 grudnia 2013, 22:21

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć

Postprzez szymon1977 » niedziela 15 listopada 2015, 12:20

papadrive napisał(a):To raz, zawracając obracasz się o 180 st., a innym razem o 360, a na wprost o 180 st.?
Sankila zapomniala napisac o 90' na wjezdzie i 90' na zjezdzie. Jak widac nie trzeba jechac prosto NA skrzyzowaniu zeby przejechac prosto PRZEZ skrzyzowanie. A, ze wcale nie trzeba jechac prosto, zeby jechac caly czas w tym samym kierunku to mierzenie katow jest zwyklym OT tak jak i mylenie kierunku jazdy PRZEZ skrzyzowanie ze zmiana kierunku jazdy.
.....
LeszkoII napisał(a):Czy nadal będziesz marudził, że Twoich wizji w PoRD nie zapisano?
Dopoki moje wizje nie zaczna sie z trescia PoRD rozmijac to nie. Marudze za to, ze Twoje wizje rozmijaja sie z trescia PoRD na tyle, ze musisz przekrecac tresc chyba kazdego omawianego tu przepisu aby chociaz z grubsza zagralo. Ustawodawca napisal tak, ale nalezy to rozumiec inaczej bo do wizji Leszka nia pasuje. Tez mi powod zeby przekrecac tresc PoRD!

LeszkoII napisał(a):"dookoła wyspy w kierunku", więc bujaj się dalej
Sam sie bujaj, bo to "dookola wyspy" obok "kierunku wskazanego na znaku" jest jedna z dwoch przekazanych nam przez c-12 cech "ruchu na skrzyzowaniu", a nie tworem, ktorego ceche ("kierunek") wskazano na znaku c-12 (j. polski, skladnia zdania, szkola podstawowa).

LeszkoII napisał(a):A czy na skrzyżowaniu przestaję wypełniać dyspozycję P-8, która mówi o kierunku jazdy?
Zapomnisles Lesiu dodac, ze p-8 mowi o kierunku jazdy PRZEZ skrzyzowanie. Wiec przejezdzasz PRZEZ skrzyzowanie w kierunku zgodnym z p-8. Tylko jezeli jest takze c-12 to NA skrzyzowaniu wypelniasz takze dyspozycje c-12 i NA skrzyzowanou jedziesz w takim kierunku jak pokazany na c-12. Jedno z drugim nie koliduje - wprost przeciwnie c-12 odnosi sie do faktow, z ktorymi p-8 nic nie ma wspolnego wiec dyspozycje obu znakow nawzajem sie uzupelniaja a nie wykluczaja. Ty takze sie do nich stosujesz, tylko nie potrafic nazwac rzeczy po imieniu.

LeszkoII napisał(a):Jedzie... (...) ale co to ma wspólnego z kierunkiem jazdy panie Szymonie?
Poza tym, ze tak na skrzyzowaniu jak i poza skrzyzowaniem jedzie w takim kierunku, w jakim pozwalaja mu jechac przepisy to nic panie Leszku.

LeszkoII napisał(a):SoRo nie służy do jazdy po nim jako celu samego
I...?

LeszkoII napisał(a):PoRD nie poświęca uwagi kierunkowi jazdy na skrzyżowaniu...
To wskaz fragmenty PoRD ignorujace na skrzyzowaniu kierunek jazdy.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości