Fotoradary

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Postprzez bialy » środa 15 września 2004, 23:18

scorpio44 napisał(a):Białemu się po prostu humor wyostrza i próbuje łapać za słówka jak ja. :D


Trzeba było nie pisać, ze: czarno na białym, to nie bylo by problemu.
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Postprzez bialy » środa 15 września 2004, 23:24

Sławek_18 napisał(a):
bialy napisał(a):Dlaczego próbuj, jeszcze albumu z zdjeciami nie dostałem :twisted: :mrgreen:. ALE gdyby zdjecia były przesyłane na bieżąco, to moglbym pojsc na kurs redukcji pkt karnych, wolnij bym jezdzil, itd. Zdjecia sa kolorowe :P
A czasami nie czarno-biale ?
Qmpel dostal i bylo czarno biale


Obrazek
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Postprzez mostom » piątek 01 października 2004, 09:11

Aarienka napisał(a):Juz paru ma zdjecie :-) Dobrze, ze jestem fotogeniczna.... :P

Twój samochód musi być fotogeniczny - bo twarzy kierowcy na takiej fotce nie uwidzisz :) !
mostom
Avatar użytkownika
mostom
 
Posty: 234
Dołączył(a): piątek 21 listopada 2003, 08:57
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez ella » piątek 01 października 2004, 10:59

Twój samochód musi być fotogeniczny - bo twarzy kierowcy na takiej fotce nie uwidzisz

Ale podobno jest tak, z jak twarzy kierowcy nie widać to nie ma podstaw do płacenia mandatu. Tak mi ktos mówił. Czy to prawda :?:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mostom » piątek 01 października 2004, 11:10

ella napisał(a):
Twój samochód musi być fotogeniczny - bo twarzy kierowcy na takiej fotce nie uwidzisz

Ale podobno jest tak, z jak twarzy kierowcy nie widać to nie ma podstaw do płacenia mandatu. Tak mi ktos mówił. Czy to prawda :?:

Nie sądzę - wzywają do wyjaśnienia - i się pytają kto wtedy kierował - musisz podać kto kierował - chyba, że skradziono ci cara - ale wtedy potrzebujesz zgłoszenia o kradzieży.
Właściciel samochodu powinien wiedzieć komu pożycza samochód.
mostom
Avatar użytkownika
mostom
 
Posty: 234
Dołączył(a): piątek 21 listopada 2003, 08:57
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Piotr_Sz » piątek 01 października 2004, 14:59

Tu macie pis fotoradarów z całej polski http://radary.info/
Prawojazdy:
zdane: 9.06.2003
data wyrobienia: 23.06.2003
data odebrania: 1.07.2003
Piotr_Sz
 
Posty: 11
Dołączył(a): wtorek 07 września 2004, 22:19

Postprzez scorpio44 » piątek 01 października 2004, 18:15

Po raz setny powtarzam, że wcale nie ma tu WSZYSTKICH fotoradarów. Są wszystkie te, o których istnieniu ma informacje autor strony.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Aarienka » piątek 01 października 2004, 19:24

no tak ale samochody zawsze sa fotogeniczne szczegolnie te nowe:D Ale jak pokazywali u nas TV Grudziadzkiej to bylo widac twarzy niektorych gagadkow:-)
Kat. B

10 VIII 04 -Kaputt...
7 IX 04 - Kaputt...
27 X 04 - Zdane :-)
12 XI 2004 -Odebrane :D
Avatar użytkownika
Aarienka
 
Posty: 220
Dołączył(a): piątek 02 lipca 2004, 21:46
Lokalizacja: Grudziądz

Postprzez Bumer » piątek 01 października 2004, 19:53

Musi byc widoczna twarz kierowcy! jak nie bedzie to nie moga wystawic mandatu, a jakby pytali kto prowadzil to mozna powiedziec, ze nie pamietamy bo to bylo dawno, a samochodu uzywa wiele osob
Bumer
 
Posty: 80
Dołączył(a): poniedziałek 05 lipca 2004, 18:41
Lokalizacja: Toruń

Postprzez mostom » piątek 01 października 2004, 21:21

Bumer napisał(a):Musi byc widoczna twarz kierowcy! jak nie bedzie to nie moga wystawic mandatu, a jakby pytali kto prowadzil to mozna powiedziec, ze nie pamietamy bo to bylo dawno, a samochodu uzywa wiele osob

Spoko ! W moim przypadku (jak już kiedyś pisałem) zadziałali nader szybko - następnego dnia miałem powiadomienie :cry: - więc wytłumaczenie typu - nie wiem kto prowadził bo nie pamiętam raczej odpadało !
mostom
Avatar użytkownika
mostom
 
Posty: 234
Dołączył(a): piątek 21 listopada 2003, 08:57
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Bumer » piątek 01 października 2004, 23:35

No ale twarz pewnie byla widoczna, bo bede sie dalej upieral ze jesli nie byla widoczna to nie moga wystawic mandatu.
Jesli powiadomienie bylo dzien pozniej to w takim przypadku mozna powiedziec ze sie wypilo 0.5 l i poprosilo jakiegos nieznanego przechodnia o odwiezienie samochodem. Mogliby wysmiac takie wytlumaczenie, ale jezeli nie maja dowodu w postaci twarzy prowadzacego to nie moga nic zrobic.
Bumer
 
Posty: 80
Dołączył(a): poniedziałek 05 lipca 2004, 18:41
Lokalizacja: Toruń

Postprzez miros » niedziela 03 października 2004, 15:21

dokladnie, jesli nie widza dokladnie twojej twarzy to nie moga ci na sile wstawic mandatu, chyba ze sie przyznasz, wtedy to juz twarzy nie musi byc widac.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez scorpio44 » niedziela 03 października 2004, 15:29

To mógłby być fajny dialog:
- Przyznaję, że jechałem wczoraj 200 na godzinę i przyjmuję mandat.
- Niestety, na zdjęciu nie widać pańskiej twarzy, więc nie możemy go panu wystawić.
:D:D:D:D:D:D:D:D
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez sharky » poniedziałek 11 października 2004, 00:06

Fotoradar omylny

Dostaliscie mandat za przekroczenie predkosci na podstawie zdjecia z fotoradaru? Nie jest wykluczone, ze urzadzenie sie pomylilo.

Kierowca jelcza dostal mandat na podstawie wskazan z fotoradaru. Urzadzenie pokazalo, ze ciezarowka jechala z predkoscia powyzej 120 km/h. Tymczasem zapis tachometru wskazywal predkosc ok. 90 km/h. Policja wystawila mandat mimo interwencji kierowcy. Ostatecznie sprawa trafila do sadu, gdzie biegli orzekli, ze jelcz nie byl w stanie rozwinac wskazanej na zdjeciu predkosci.
- To prawda, ze przypadek kierowcy jelcza wprowadzil nieco zamieszania - mowi nadkomisarz Andrzej Stolarczyk z Wydzialu Ruchu Drogowego Komendy Wojewodzkiej Policji w Lodzi. - Wraz z producentem przeanalizowalismy te sprawe bardzo dokladnie. Wyniki sa jednoznaczne- nie mozna bylo powtorzyc drugi raz takiej syuacji, w ktorej wskazania fotoradaru moglyby zostac zakwestionowanie. Nie przestaniemy korzystac z fotoradarow tylko z powodu jednego jelcza.
Dobra opinie o urzadzeniu potwierdza tez producent. Przyznaje jednak, ze fotoradary moga "dziwnie" reagowac w pewnych sytuacjach.
- Historia z Jelczem jest pierwszym przypadkiem, kiedy kierowca wygral z naszym urzadzeniem - mowi Andrzej Konarzewski, glowny specjalista ds. marketingu i produkcji Zakladu Urzadzen Radiolokacyjnych, producent fotoradarow.

Zrodlo: gazeta "Dzien Dobry", wydanie krajowe nr 2, 8 pazdziernik 2004 (otrzymana w Szczecinie)
Obrazek
Avatar użytkownika
sharky
 
Posty: 174
Dołączył(a): poniedziałek 26 kwietnia 2004, 18:40
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez ella » środa 20 października 2004, 17:04

http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=554110

Czy Photo Blocker jest skuteczny?
Niedawno w telewizji specjalizującej się w emisji reklamówek widzieliśmy kolejną nowinkę, która - według producentów - skutecznie broni nas przed stacjonarnymi fotoradarami. Photo Blocker to spray, który powoduje, że po spryskaniu nim tablicy rejestracyjnej staje się ona niewidoczna dla fotoradaru.

Sama widziałam reklamę tego sprayu w telewizji. Tylko sporo kosztuje, chyba 350 zł. Ale starcza na długo :wink: :D
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości