włączanie sie do ruchu

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

włączanie sie do ruchu

Postprzez pikpok1 » poniedziałek 02 kwietnia 2007, 12:05

Witam

zalezy mi bardzo na informacji w jakis sposob nalezy wlaczac sie do ruchu w ponizszej sytuacji:

Pojazd zaparkowany jest rownolegle do kierunku jazdy. Droga jest dwupasowa, jednokierunkowa. Miejsca przeznaczone do parkowania wyznaczone sa po lewej stronie przerywana linia.

Osoba wlaczajaca sie do ruchu bedaca wczesniej zaparkowana powinna wlaczyc sie na lewy czy prawy pas?

z gory dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam.
pikpok1
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 02 kwietnia 2007, 11:59
Lokalizacja: łódź

Postprzez cman » poniedziałek 02 kwietnia 2007, 13:17

Na egzaminie czy nie?

Poza tym nie wiem, czy dobrze zrozumiałem o co chodzi.

Jeśli na egzaminie to lepiej najpierw lewy, potem zmiana na prawy, jeśli nie na egzaminie to obojętne, jak Ci w danym momencie wygodniej. Ale zaznaczam, że nie wiem czy dobrze zrozumiałem.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez pikpok1 » poniedziałek 02 kwietnia 2007, 13:50

Mysle ze mnie dobrze zrozumiales.

Nie na egzaminie a w zyciu. Czy Policjant stojacy na chodniku ktory widzi ze bedac zaparkowanym z lewej strony dwujezdniowej jednokierunkowej drogi, wlaczajac sie do ruchu od razu wskoczylem na prawy pas, moze stwierdzic ze zlamalem przepisy ruchu drogowego czy nie?
pikpok1
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 02 kwietnia 2007, 11:59
Lokalizacja: łódź

Postprzez cman » poniedziałek 02 kwietnia 2007, 14:03

W zasadzie nie ma tutaj żadnego łamania przepisu. Jedyne do czego można byłoby się przyczepić to zbyt krótkie sygnalizowanie zamiaru zmiany pasa ruchu. Chodzi o to, że wjeżdżając od razu na prawy pas, na lewym będziesz na tyle krótko, że sygnalizowanie na nim może być potraktowane jako późne sygnalizowanie (czyli jego brak). Ale to raczej dość naciągane, ogólnie myślę, że nie ma tu żadnego błędu.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez KUBA_1 » wtorek 03 kwietnia 2007, 19:57

pikpok1 napisał(a): z lewej strony dwujezdniowej jednokierunkowej drogi, wlaczajac sie do ruchu od razu wskoczylem na prawy pas, moze stwierdzic ze zlamalem przepisy ruchu drogowego czy nie?


Na drogach dwujezniowych nie wolno parkować, zatrzymywać się przy lewej krawędzi.
Jeżeli dwupasmowa to spoko, wolno odrazu do prawego, z odpowiednim, u prawym, kierunkowskazem, wszystkim również pieszym ustępując pierwszeństwa.
Widziałem dziś ciekawy spór,
Jak z głową dyskutował mur,
KUBA_1
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek 02 lutego 2007, 22:03
Lokalizacja: mars

Postprzez scorpio44 » czwartek 05 kwietnia 2007, 16:11

Z tą dwujezdniową to chyba przejęzyczenie było, bo wcześniej kolega pisał o dwupasmowej tylko, a poza tym nie słyszałem o drodzejednokierunkowej, a zarazem dwujezdniowej. :D
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: MSN [Bot] i 72 gości