wyjeżdżanie tyłem

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

wyjeżdżanie tyłem

Postprzez Zofiaaa » sobota 24 marca 2007, 00:14

czy można wyjeżdżać tyłem z posesji na ulicę? czy jest to zgodne z przepisami?
Zofiaaa
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota 24 marca 2007, 00:08

Postprzez scorpio44 » sobota 24 marca 2007, 00:21

A pomyśl logicznie - czy zawsze istnieje fizyczna możliwość zawrócenia na terenie posesji i wyjechania przodem? ;) Istotne jest tylko zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne ustąpienie wszystkim (również pieszym).
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Zofiaaa » sobota 24 marca 2007, 00:27

ja też tak sądze ale moja koleżanka za każdym razem gdy tak wyjeżdżam mówi że to jest nie zgodne z przepisami a są jakieś konkretne przepisy pozwalające na włączenie się do ruch tyłem?
Zofiaaa
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota 24 marca 2007, 00:08

Postprzez Ad_aM » sobota 24 marca 2007, 00:38

Nie ma żadnych konkretów :wink: Możesz nawet zeskoczyć z dachu, bylebyś ustąpiła wszystkim pierwszeństwa :wink: Tylko należy pamiętać, że wyjeżdżając tyłem mamy mniejszą widoczność :)
Kat. B 21 IV 2006 -> Zdane za pierwszym podejściem :)
Kat. C -> może zrobię? :)

Daewoo Nexia :)
Ad_aM
 
Posty: 851
Dołączył(a): piątek 21 kwietnia 2006, 15:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez elber22 » sobota 24 marca 2007, 16:07

Ad_aM napisał(a):Nie ma żadnych konkretów :wink: Możesz nawet zeskoczyć z dachu, bylebyś ustąpiła wszystkim pierwszeństwa :wink: Tylko należy pamiętać, że wyjeżdżając tyłem mamy mniejszą widoczność :)


To samo mi wczoraj egzaminator powiedzial pzry zawracaniu z uzyciem biegu wstecznego tak sie jakos stalo, ze nie pomyslalem ze do bramy moge wjechac tylem i na ulice wyjechac przodem ale skoro za to mnie nie uwalil egzaminator to znaczy ze to jest jak najbardziej zgodne z zasadami...
elber22
 
Posty: 9
Dołączył(a): środa 07 marca 2007, 11:28
Lokalizacja: Myszków//Czestochowa

Postprzez scorpio44 » sobota 24 marca 2007, 23:35

Zofiaaa napisał(a):a są jakieś konkretne przepisy pozwalające na włączenie się do ruch tyłem?

Nie musi być żadnych przepisów pozwalających. Istotniejsze jest to, że nie ma zabraniających. ;) I powtarzam po raz drugi - gdyby było to zabronione, to z wielu miejsc w ogóle do końca świata nie można by było wyjechać. ;) Zresztą to prawie tak, jakbyśmy się zastanawiali, czy ze stanowiska parkingowego można wyjechać tyłem. :D
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Zofiaaa » niedziela 25 marca 2007, 23:42

dzieki za odpowiedz chcialam sie po prostu upewnic bo moja kolezanka twierdzila ze wyjezdzanie z parkingu to nie to samo co wyjezdzanie np z bramy wjazdowej ale teraz wiem ze jednak jest wszystko ok :)
Zofiaaa
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota 24 marca 2007, 00:08


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości