Nowy Sącz - czy ktos może mi pomóc?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Nowy Sącz - czy ktos może mi pomóc?

Postprzez Iskierka » sobota 03 marca 2007, 19:22

fajna sprawa z tego forum i całej tej strony :) bardzo sie ucieszyłam gdy na to wpadłam bo znalazłam tu wiele cennych informacji dla mnie. Niemniej jedno mnie nurtuje, nie moge na to nigdzie trafic i zaczynam sie zastanawiac czy aby nie jest zrobione specjalnie aby utrudnic mi i całej reszcie sprawy z prawkiem :wink: oczywiscie zart ale...nie moge nigdzie trafic [a przekopałam juz nieco internet] na zadne [jedynie jakies znikome slady] informacja dotyczace mordu w Nowym Saczu i tamtejszych sytuacji na drodze. jak zauwazyłam inne miasta sa niezle zrobione [np Kraków, Bielsko - biała, interaktywne skrzyzowania, animacje itp.] natomiast za chiny ludowe nie moge znalezc zadnego rozkładu ulic czy sytuacji na drodze w nowym saczu, które by mi pomogły w przeanalizowaniu tamtych sytuacji w zaciszu domowym [nie chodzi mi tu o zwykły plan miasta, ale o takie rozrysowanie ulic i skrzyzowan które dałyby mi dobry obraz nowego sacza ] Dla mnie jest to wazne bowiem choc padnie mi tam zdawac prawko to nie znam tego miasta na tyle zebym, mogła sobie odtworzyc w pamieci poszczegolne sytuacje na tyle zeby odniesc je całosciowo do topografii miasta. Koncze jazdy a mimo tego nie czuje sie zbyt pewnie w saczu. pewnie nie obedzie sie bez dodatkowych lekcji :oops: ale przeciez w nieskonczonosci brac ich nie bede :) poza tym nie stac mnie czasowo i finasnowo na to by tam bywac jak najczesciej. zatem prosba do osob które mogłby mi pomoc, które dobrze znaja sacz lub maja jakies materiały czy to jakies dobre linki [jesli takowe isteniaja] czy rady odnosnie Sacza a moze nawet zwykłe rysunki, notatki?
ufff troche tego napociłam, ale bardzo zalezy mi na tym by uzyskac jakies materiały. z góry dziekuje za pomoc :)
Ostatnio zmieniony sobota 03 marca 2007, 20:51 przez Iskierka, łącznie zmieniany 1 raz
"Jeśli chcesz zeby cie podrapac, to powiedz gdzie cie swedzi " :wink:
Iskierka
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota 03 marca 2007, 15:58

Postprzez wiesniak » sobota 03 marca 2007, 20:43

Myślę, że nie ma takich opracowań jak np. dla Krakowa, bo Nowy Sącz to jest względnie małe miasto. A jak chcesz przyciągnąć uwagę kogoś z Nowego Sącza to radziłbym zmienić temat na trochę konkretniejszy :wink: .
wiesniak
 
Posty: 1199
Dołączył(a): czwartek 19 stycznia 2006, 01:20

Postprzez Iskierka » sobota 03 marca 2007, 20:48

hehe, ładnie sie wstrzelilismy :wink: byc moze masz racje, no ale juz po fakcie napisania posta wiec poczekam troche a jesli i tak nikt sie nie zgłosi to inaczej ujme ten temat, a co! bede wytrwała :D dzieki i pozdrawiam :)

ps. a co do sącza to rzeczywiscie nie jest zbyt duzy ale wierz mi duzo jest tam sytuacji, na których mozna złapac, szczegolnie dla kogos kto nie zna dobrze tego miasta.
"Jeśli chcesz zeby cie podrapac, to powiedz gdzie cie swedzi " :wink:
Iskierka
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota 03 marca 2007, 15:58

Postprzez cman » sobota 03 marca 2007, 21:00

To może pocykaj zdjęcia na tych trudnych skrzyżowaniach, wrzuć tu i poopisujemy :wink:
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez Iskierka » sobota 03 marca 2007, 21:09

mam pare sytuacji skresloonych na kartce na kolanie w jadacym samochodzie :lol: z tym ze jest to tylko kropla w morzu :wink: najlepsze byłby takie z lotu ptaka i od razu z opowiednim komentarzem, hehe.
"Jeśli chcesz zeby cie podrapac, to powiedz gdzie cie swedzi " :wink:
Iskierka
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota 03 marca 2007, 15:58

Postprzez cman » sobota 03 marca 2007, 21:21

No to już podaj konkretne skrzyżowania (jakie ulice się krzyżują), to i zdjęcia z lotu ptaka się znajdą :wink:
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez Iskierka » sobota 03 marca 2007, 21:29

okolice Rynku [siec uliczek jednokierunkowych] i teren przy posterunku policji, ale zebym to ja wiedziała jak sie te uliczki i skrzyzowania nazywaja ... :oops:
"Jeśli chcesz zeby cie podrapac, to powiedz gdzie cie swedzi " :wink:
Iskierka
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota 03 marca 2007, 15:58

Postprzez ella » sobota 03 marca 2007, 21:47

..siec uliczek jednokierunkowych

A co z tych sieci uliczek jednokierunkowych cię przeraża?
Przeciez zasady poruszania (skręcania) są proste. Tu chyba wystaczy znajomość przepisów.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez cman » sobota 03 marca 2007, 21:58

Tu masz mapę:
http://212.244.179.188/website/Orto/vie ... ryZoom=yes
- znajdź konkretne skrzyżowanie i jak znajdziesz to powiedz :)
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez Iskierka » sobota 03 marca 2007, 22:04

tak, wiem.
chodzi mi o egazmin, chce miec to rozrysowane/ uwiecznione na zdjeciu, rysunku. tak zebym mogła sobie to przeanalizowac na spokojnie .wiedzac gdzie jestem bede wiedziała czego moga sie np spodziewac za rogiem, bo bede pamietac ze trasa która cwiczyłam znajduje sie w jakims charakterystycznym miejscu. to tak dla ułatwienia. dlatego prośbe moja skierowałam przede wszystkim do ludzi z nowego sacza, byc moze ktos dysponuje chociazby radami co do tras egzaminów i maja lepsze rozeznanie w terenie niz ja. poza tym owszem przepisy przepisami ale sa myki w sacza na które łapia sie długoletni kierowcy, [sama widziałam] a co dopiero ja, która nie dosc ze nie zna miasta to jeszcze musi tam zdawac egazmin.
"Jeśli chcesz zeby cie podrapac, to powiedz gdzie cie swedzi " :wink:
Iskierka
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota 03 marca 2007, 15:58

Postprzez Iskierka » sobota 03 marca 2007, 22:30

troche mi uciekaja tez rysunki ale udało mi sie uchwycic jedno z rond i dochodzace ulice http://212.244.179.188/website/Orto/vie ... ryZoom=yes
"Jeśli chcesz zeby cie podrapac, to powiedz gdzie cie swedzi " :wink:
Iskierka
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota 03 marca 2007, 15:58

Postprzez cman » sobota 03 marca 2007, 22:35

Link się nie zmienia w zależności od widocznego obszaru. Musisz zrobić screenshoota albo znajdź nazwę tu: http://map24.interia.pl lub tu: http://mapa.szukacz.pl , żeby było wiadomo, o które chodzi.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez Iskierka » sobota 03 marca 2007, 22:46

do ronda dochodza nastepujace ulice : Królowej Jadwigi, Prażmowskiego-Beliny, Piłsudskiego i Kilińskiego. Jest to rondo bez świateł.
"Jeśli chcesz zeby cie podrapac, to powiedz gdzie cie swedzi " :wink:
Iskierka
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota 03 marca 2007, 15:58

Postprzez cman » sobota 03 marca 2007, 22:59

Obrazek
No i teraz mów, co jest niejasne.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez Iskierka » sobota 03 marca 2007, 23:24

troche mnie przeraziła jego wielkość i te drogi jednokierunkowe które go przecinaja, byłam na tym rondzie tylko raz dlatego sie go troche obawiam. z miejsca kierowcy jadacego samochodem [kierowcy który dopiero sie uczy] inaczej widac wszystko niz z tego ujecia "lotu ptaka". tu sie wydaje to proste, w rzeczywistości sie troche pogubiłam. dlatego zalezało mi na obrazie sytuacji w której byłam. teraz widze ze nie taki diabeł straszny, a tylko wielki. i dlatego dziekuje za pomoc, przynajmniej jedna stresujaca sytuacja mniej :wink:
"Jeśli chcesz zeby cie podrapac, to powiedz gdzie cie swedzi " :wink:
Iskierka
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota 03 marca 2007, 15:58


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości