Droga jednokierunkowa- kiedy z ktorego pasa

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Postprzez blizz » piątek 23 lutego 2007, 22:40

Nie rozumiem za bardzo co masz na myśli mowiąc, że dwukierunkowa robi się jednokierunkową, ale powiem teraz o tym zawracaniu. Nie wiem jak inni ale ja się z Tobą nie mogę zgodzić.

http://www.prawojazdy.com.pl/forum/viewtopic.php?t=6784

Zobacz prosze ten topic i spojrz na rysunek wstawiony przez madzior_ka i jej pytanie a takze zaraz pod tym odpowiedzi elli -wszystko powinno byc dla Ciebie jasne. Instruktor był z "Sukcesu" i zapewniam Cie, że jak spróbujesz zrobić tak na egzaminie jak piszesz, oblejesz. A najlepiej przejdź się na to skrzyżowanie i zobacz jak ludzie robią, oczywiście mam na myśli przepisowo;)

Chodzi o ten pas zieleni kiedy się konczy, jesli konczy sie rowno z drogą poprzeczną wtedy musisz wykonac zawracanie tak jak narysowałem, jesli konczy się wczesniej i schowasz auto nie dojezdzajac do drogi poprzecznej mozesz wykonac manerw zawracania chowajac sie w tej "luce". W tym linku co podałem wszystko ładnie pisze.

Pozdrawiam
blizz
 
Posty: 44
Dołączył(a): sobota 27 stycznia 2007, 15:35

Postprzez ella » piątek 23 lutego 2007, 23:09

Zawracanie ok. Ale to nie przeszkadza z jednokierunkowej skrętu w lewo z lewego pasa (bo o tym cały czas dyskutujemy). Samochód nr 1 jest na głównej i my nie wykonamy skrętu w lewo zanim on nie zrobi manewru zawracania ( w sposób pokazany na rysunku) Tak samo dwójka nie ruszy z miejsca zanim jedynka nie skończy manewru.
Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie skręcając w lewo minąć się z samochodem 2 prawymi bokami nie wchodząc nikomu w drogę (zawracanie bezkolizyjne nie jest zabronione)
Dlatego wydaje mi się, że spokojnie skręcamy w lewo z drogi jednokierunkowej z lewego pasa a nie z prawego.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ania18 » piątek 23 lutego 2007, 23:22

Odnosnie zawracania to niew tym topicu. No ale po czesci masz racje.
Tak jak ella mowi jestem prawie pewna ze samochody powinny sie minac prawymi bokami. Czyli moim zdaniem nalezy skrecac w lewo jak najbardziej do lewej strony. Chcialabym trafic na egzaminie na ta sytuacje. Królik doswiadczalny zawsze musi byc, a jestem ciekawa co by na to powiedzial egzaminator :roll:
Mam już dość myślenia o prawku
ania18
 
Posty: 157
Dołączył(a): niedziela 07 maja 2006, 17:10
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Ad_aM » sobota 24 lutego 2007, 14:29

A co gdy za nami pojawi się chętny do jazdy na wprost? Skręcający się miną prawymi bokami, a ten zza nas wyjdzie na czołówkę z tym skręcającym z naprzeciwka.
Kat. B 21 IV 2006 -> Zdane za pierwszym podejściem :)
Kat. C -> może zrobię? :)

Daewoo Nexia :)
Ad_aM
 
Posty: 851
Dołączył(a): piątek 21 kwietnia 2006, 15:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ania18 » sobota 24 lutego 2007, 14:47

Ad_aM napisał(a):A co gdy za nami pojawi się chętny do jazdy na wprost? Skręcający się miną prawymi bokami, a ten zza nas wyjdzie na czołówkę z tym skręcającym z naprzeciwka.

Adam ale zauwaz sobie ze tam jest STOP wiec nie zaleznie od tego ktorym pasem pojedzie ten skrecajacy w lewo pojazd ktory jest za nami i tak musi poczekac!
Mam już dość myślenia o prawku
ania18
 
Posty: 157
Dołączył(a): niedziela 07 maja 2006, 17:10
Lokalizacja: Bytom

Postprzez ella » sobota 24 lutego 2007, 15:02

...a ten zza nas wyjdzie na czołówkę z tym skręcającym z naprzeciwka.

A ten skręcający z naprzeciwka w lewo musi przepiścić tego jadącego jednokierunkową na wprost. Więc nie widzę tu problemu.
Sytuacja moża wygladać tak.
Na drodze jednokierunkowej jadą dwa pojazdy jeden lewym pasemskręca w lewo drugi prawym pasem jedzie na wprost. Z góry jedzie samochód i skręca w swoje lewo.
Więc ten z jednokierunkowej spokojnie skręca w lewo. Ten na wprost spokojnie sobie jedzie prosto bo ma pierwszeństwo a ten z góry podjeżdża kawełek to środka ustawiając się prawym bokiem do tego z skręcającego z dołu czeka aż przejedzie ten na wprost i potem sobie jedzie.

ale zauwaz sobie ze tam jest STOP wiec nie zaleznie od tego ktorym pasem pojedzie ten skrecajacy w lewo pojazd ktory jest za nami i tak musi poczekac!

Ten znak STOP stoi po jednej i drugiej stronie drogi podporządkowanej więc dlaczego ten jadący prosto ma przepuścić tego z góry?.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez blizz » sobota 24 lutego 2007, 15:31

Wtedy juz regula prawej ręki. Ale niestety to co piszecie może jest i logiczne ale nie sprawdza się na tym akurat skrzyzowaniu i ludzie robią tak jak rozrysowałem -tak wydaje mi się jest bezpieczniej i mniej kombinowania, bo jak oba będą robić lewoskręty a akurat jakiś kierowca sobie ubzdura ze chce jechać "swoją częścią jezdni" to wjadą na czołówkę. Za jakiś czas z ciekawości tam pojdę i się upewnie dokladnie jak ruch wygląda.

pozdro
blizz
 
Posty: 44
Dołączył(a): sobota 27 stycznia 2007, 15:35

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości