Co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze

Postprzez LeszkoII » niedziela 11 sierpnia 2019, 18:59

phpBB [media]
LeszkoII

Postprzez mp0011 » niedziela 11 sierpnia 2019, 19:29

W sumie, to ani nie hamowałeś, ani nie musiałeś zmienić kierunku jazdy. A DdR nie prowadziła w kierunku, w którym jechał, zamierzał skręcić, więc ... ;)

Ale żeby nie było że tylko bronię pedalarzy (i odpowiedź nie mieści się w założeniach tematu ;) )...

#1 Ostatnio na Tamce w Warszawie, przed samym mostem, wyjechało mi pod prąd, na pas rowerowy, grubo po zmroku z ośmiu takich cyklistów... Ze trzech bez świateł, więc brak możliwości zobaczenia ich ze względu na mocne światła oświetlające most i placyk przed Syrenką. Ale to pikuś.

Wyprzedzał ich kretyn, jadący ze 30+, mający z przodu czerwoną lampkę. Chwila minęła, zanim zorientowałem się że jedzie pod prąd. Wyprzedzał tamtą grupę jadąc całą szerokością jezdni, po pasach ogólnych, na czołówkę z samochodami, po czym wrócił na pas rowerowy tak, że musiałem uskoczyć na pas ogólny, bo do wyboru miałem krawężnik i zaparkowane auta...

#2 Babka w Skodzie, która ruszyła sprzed przejazdu, przed którym stanęła by puścić innych rowerzystów i pieszych, jak byłem jakieś 5m od niej. Miałem zielone i pomimo awaryjnego hamowania niestety Pani ma srogą wgniotkę w prawych tylnych drzwiach. Na miejscu była akurat policja (nie drogówka), która stwierdziła jej ewidentną winę i zaproponowała nam się dogadać. Kiedy szukałem wzoru oświadczenia, na co się zgodziła, podjechał patrol drogówki na motocyklu, i kazał Pani przeparkować pojazd - co też kierująca wykorzystała do odjechania z miejsca zdarzenia... Na szczęście jest monitoring w tym miejscu z pomocą którego dało się odczytać numery.

P.S.
Podobno ucieczka po kolizji nie jest w Polsce w żaden sposób karana (ewentualnie wyższym mandatem/grzywną za resztę wykroczeń...)
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011

Postprzez Cyryl » wtorek 13 sierpnia 2019, 21:17

to nie "co mnie zdenerwowało", ale "co mnie zdziwiło".
odwoziłem rodzinę na wakacje i wracając między Opolem a Wrocławiem, jadąc prawie 150km/h zostałem wyprzedzony przez auto marki Polonez 1,4GLi.
Cyryl

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze