Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez waw » niedziela 15 kwietnia 2018, 19:20

Blacksmith napisał(a):Tak się zastanawiam. Jeśli tylu jest ludzi niby dużo lepszych w dziedzinie PoRD od Pana Dworaka to czemu nie robicie swoich programów? W czasach YouTube każdy może założyć swój kanał i działać. Łatwo krytykować kogoś kto" w rzeczywistości działa" (jak Pan Dworak). Dawajta swoje programy i wtedy pokrytujemy i się pośmiejemy!

p.s- Jeden tutaj kolega na forum ma swój kanał (stare filmiki, ale są). Skrytykowałem jego zachowania na filmikach... i wielce się obraził. No cóż.... "Kali krytykować to dobrze, krytykować Kalego... nieładnie".

Przede wszystkim to nie każdy ma środki na produkcję takich materiałów filmowych.
Po drugie nie każdy uważa sie za osobę która pozjadała wszystkie rozumy.
Po trzecie sam kanał na YT z oczywistych względów nie będzie miał takiego zasięgu i autorytetu jak ogólnopolska telewizja.
waw
 
Posty: 1010
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Komentujemy odcinki programu "Jedź Bezpiecznie"

Postprzez LeszkoII » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 10:44

Gdyby do tego pomysłu podejść profesjonalnie (wymaga to sporego nakładu pracy), to okazałoby się, że nie byłoby odbiorców tych treści. Wiem, że to pesymistyczne założenie, ale mam nosa. Brak takich vlogów nie jest niczym niezwykłym. Nie spotkałem się z wykładami na temat prawa karnego, finansowego, cywilnego. Co innego portale internetowe poświęcone danej gałęzi prawa. Po drugie, szybciej się czyta niż mówi/słucha. W dodatku cytowanie przepisów językiem mówionym nic nie daje, bo trzeba by było przepisywać tekst i go analizować.

Niestety tematyka prawna zupełnie nie przystaje do formy publikowania nagrań. Można oczywiście powiedzieć, że "trzeba tak a tak" albo że "nie wolno inaczej". To właśnie czyni Pan Dworak i bardzo dobrze mu w tym idzie. Problem pojawia się, gdy norma prawna sięga kręgu przepisów, często pozornie kolizyjnych a czasami wręcz kolizyjnych. Uzasadnienie swojej racji nigdy nie bazuje na autorytecie. Diabeł tkwi w szczegółach, te zaś są uważane za wybitnie nudne dla przeciętnego oglądacza TV/YT.

Krocie lepszym rozwiązaniem jest stworzenie portalu, w którym pojawiające się nagrania byłyby tylko suplementem do jego ogólnego przesłania i szczególnie wyartykułowanych treści w j. pisanym.

Dla przykładu: weźmy art. 24 ustawy. Ile powinien trwać vlog, żeby wyczerpać wszystkie kwestie związane z wyprzedzaniem? A są przecie jeszcze inne artykuły, inne akty normatywne. Nie idzie tego wytłumaczyć improwizując lub czytając na żywca tekst ustawy. Z pomocą przychodzą podręczniki (pomijając profesjonalne komentarze prawne), których ilość można policzyć na palcach rąk. W dodatku cena... takiego podręcznika zniechęcałaby potencjalnych czytelników.

Nasze kochane państwo nie może wytrzymać zachować nawet 2 miesięcy wstrzemięźliwości od majstrowania przy prawie drogowym i jemu pokrewnymi, więc nawet najlepszy podręcznik co 2 miesiące staje się nieaktualny.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7067
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości