Ruszanie pod górkę - jak zrobić to szybko ?

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Ruszanie pod górkę - jak zrobić to szybko ?

Postprzez godja » wtorek 28 lutego 2017, 01:23

Kochani kierowcy/kandydaci na kierowców!
Proszę o wyrozumiałość, gdyż jest to mój pierwszy post :) W piątek czeka mnie egzamin,jest to moje pierwsze podejście i chciałabym chociaż w teorii wiedzieć jak wykonać wszystkie manewry prawidłowo. Mam ogromny problem gdy w trakcie jazdy po mieście muszę ruszyć ze wzniesienia, a najbardziej z jednym miejscem gdzie wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zakończonej znakiem STOP muszę wjechać na ruchliwą ulicę, więc muszę to zrobić dość dynamicznie, żeby nie wymusić pierwszeństwa.Nie mam problemu z ruszaniem ze wzniesienia na placu manewrowym ,jednak gdy bym chciała tak ruszać na ulicy najprawdopodobniej nie zdążyłabym wjechać na tę ulicę. Próbowałam więc z hamulca nożnego jednak za każdym razem gaśnie mi silnik i kija z tego wychodzi :( :( Jak próbowałam tak na sucho ruszać z hamulca nożnego w miarę mi wychodziło, ale kiedy jestem w ruchu ulicznym jest to dla mnie nie do przejścia. Czy jesteście w stanie mi poradzić jak wykonać ten manewr na tyle szybko aby bez wymuszenia wjechać na drogę? :help: :help:
Z góry bardzo wam dziękuję i gratuluję wszystkim, którzy ten nieszczęsny egzamin mają już za sobą
godja
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 28 lutego 2017, 01:12

Re: Ruszanie ze wzniesienia - jak zrobić to szybko ?

Postprzez Borys_q » wtorek 28 lutego 2017, 10:05

ruszasz normalnie z ręcznego tylko robisz wszystko po kolei nie marnując czasu. Napisz jak ruszasz z ręcznego to może wyjdzie czemu tyle czasu ci zajmuje, prawidłowe wyszanie z r ęcznego nie trwa nic dłużej niż ruszanie normalne.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ruszanie ze wzniesienia - jak zrobić to szybko ?

Postprzez Marcin37 » wtorek 28 lutego 2017, 14:38

To zalezy od kilku rzeczy ale jak gorka nie jest zbyt duza, powiedzmy taka jak w osrodku egzaminacyjnym to wystarczy popuscic troche sprzeglo i jak zaczyna brac to puscic hamulec. Samochod sam wjedzie, a dodajac jeszcze gazu ruszysz blyskawicznie.
Marcin37
 
Posty: 23
Dołączył(a): sobota 29 marca 2014, 11:32

Re: Ruszanie ze wzniesienia - jak zrobić to szybko ?

Postprzez jasper1 » wtorek 28 lutego 2017, 14:58

Może jest tak, że robisz coś źle jak sugeruje Borys_q, a może po prostu ruszałeś w ten sposób za mało razy i nie wypracowałeś automatyzmu - za dużo myślisz jak to zrobić, więc trwa wieki.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Ruszanie ze wzniesienia - jak zrobić to szybko ?

Postprzez gumik » wtorek 28 lutego 2017, 15:15

Ja myślę, że tu powinien instruktor popatrzyc na to jak ruszasz. Co my Ci pomożemy przez internet?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Ruszanie ze wzniesienia - jak zrobić to szybko ?

Postprzez godja » wtorek 28 lutego 2017, 23:43

No ja robie tak, że popuszczam trochę sprzęgło i jak czuje że samochód drżenie i jak samochód idzie trochę do przodu to dodaje trochę gazu i zwalniam ręczny. Instruktor na mieście kazał mi ruszać z hamulca nożnego a jak próbuje to mi gaśnie silnik :/
godja
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 28 lutego 2017, 01:12

Re: Ruszanie ze wzniesienia - jak zrobić to szybko ?

Postprzez Borys_q » środa 01 marca 2017, 00:02

Po pierwsze nie ma powodu żeby szukać połsprzégła bez gazu, dajesz lekko gazu i wymieniasz sprzegło z ręcznym reszta to kwestia wprawy. Podejrzewam ze nie jesteś w stanie ocenić pierwszego momentu złapania sprzegła gdy auto się trzęsie i wyrywa do przodu juz jest na granicy zgaśnięcia.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ruszanie ze wzniesienia - jak zrobić to szybko ?

Postprzez eragon » środa 01 marca 2017, 10:49

Zadanie polega na ruszeniu POD GÓRKĘ, a nie ze wzniesienia, bo to jakby w dół.. :lol: :lol:
godja napisał(a):na mieście kazał mi ruszać z hamulca nożnego

Borys_q napisał(a):żeby szukać połsprzégła bez gazu, dajesz lekko gazu i wymieniasz sprzegło z ręcznym

Jedni opisują zadanie egzaminacyjne a inni zachowanie w ruchu miejskim.. Zdecydujcie się, bo autorka pyta o dynamiczne ruszenie na mieście. :evil:
jasper1 napisał(a):ruszałeś w ten sposób za mało razy i nie wypracowałeś automatyzmu

.. aś... :spoko:
Tak, malo cwiczeń.. Gdzies na uboczu lekko pod górkę instruktor powinien zabrać i pozwolic troche poćwiczyć takie ruszanie bez ręcznego.. Zeby autko sie nie cofnęło musi być zatrzymane sprzęgłem - to trzeba wytrenowac, samo nie przyjdzie.. Wtedy gdy wiemy, ze na pewno nie cofnie sie możemy przełożyc nogę z hamulca na gaz i dodać go aby autko ruszylo dynamiczniej.. :wink:
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Ruszanie ze wzniesienia - jak zrobić to szybko ?

Postprzez Borys_q » środa 01 marca 2017, 12:33

Zdecydujcie się, bo autorka pyta o dynamiczne ruszenie na mieście.


Sprawne ruszenie na ręcznym jest wystarczająco dynamiczne do jazdy miejskiej, napewno bardziej dynamiczne niz ruszanie z nożnego wykonane koślawo.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ruszanie ze wzniesienia - jak zrobić to szybko ?

Postprzez eragon » środa 01 marca 2017, 19:49

Borys_q napisał(a): napewno bardziej dynamiczne niz ruszanie z nożnego wykonane koślawo

Toteż cała sprawa się opiera na wytrenowaniu tego elementu - po co zawracac sobie głowe ręcznym ?? Jeśli tylko jest to mozliwe to trzeba ruszyc dynamicznie bez ręcznego.. :spoko: :spoko:
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Ruszanie ze wzniesienia - jak zrobić to szybko ?

Postprzez Borys_q » środa 01 marca 2017, 21:11

Żeby czuć się pewniej, żeby trenować umiejętność jak przyjdzie ruszyć na 25% i najważniejsze co by linki ręcznego się nie zastały.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości