Kilka pytań technicznych.

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Kilka pytań technicznych.

Postprzez marcinszh » środa 04 stycznia 2017, 14:25

Pytanie pierwsze : Zatrzymuję się przed przejsciem i zapala się sygnalizator warunkowy, więc przejezdzam za przejscie aż do konca czyli początku jezdni popatrzecznej, ustępuję pierwszenstwa wszystkim uczestnikom ruchu. Pytanie brzmi: Czy jeżeli widzę sygnalizator na górze, ze strzałka warunkowa zgasła a ja jestem już za przejsciem i mam czerwone to mogę opuscic skrzyzowanie ?
Pytanie drugie : Jeżeli jadę dosyć wolno i mam zielone mijając pasy przed skrzyzowaniem zapala mi sie gwałtownie zólte i jestem w stanie zachamować to mój instruktor mówil, ze nalezy się zatrzymać jeżeli to widzę na sygnalizatorze u góry, poczekać aż zapali się zielone. Zauwazyłem. ze kierowcy opuszczaja skrzyzowanie mimo to. Co Wy o tym myślicie ?
Pytanie trzecie: W jakiej sytacji mam się zatrzymać przed przejsciem dla pieszych ? , czy coś sie zmieniło w przepisach z początkiem 2017 roku ?
marcinszh
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa 28 grudnia 2016, 13:10

Re: Kilka pytań technicznych.

Postprzez eragon » środa 04 stycznia 2017, 18:05

ad.1 - możesz..
ad.2 - nie patrz na kierowców, słuchaj instruktora.
ad.3 - nic sie nie zmieniło..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Kilka pytań technicznych.

Postprzez rpa » czwartek 12 stycznia 2017, 01:32

eragon napisał(a):ad.1 - możesz..

Bzdura, skoro widzisz sygnalizator, to znaczy, że go jeszcze nie minąłeś - a to właśnie jest zabronione, tj. wjechanie za sygnalizator nadający sygnał czerwony. Chyba nie muszę podawać podstawy prawnej? Skąd w ogóle pomysł, że można za niego wjechać?
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Kilka pytań technicznych.

Postprzez eragon » piątek 13 stycznia 2017, 18:00

Tak, masz racje. Kolega pisze o sygnalizatorze nad jezdnią.. Z rozpędu napisałem, miałem na mysli ten stojacy z prawej strony.. a poza tym - czy przy tym wiszącym, w większości przypadków daleko z przodu, jest warunkowa strzałka ?? Warto by to zobaczyć..
Czy jest tak czy inaczej..
https://goo.gl/maps/K2AjLChrUcm
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Kilka pytań technicznych.

Postprzez dylek » piątek 13 stycznia 2017, 22:02

eragon napisał(a):czy przy tym wiszącym, w większości przypadków daleko z przodu, jest warunkowa strzałka ?? Warto by to zobaczyć..

A proszę cię bardzo... : https://goo.gl/maps/Cn4dwVZkvuL2
Sytuacja jak najbardziej możliwa.... przejeżdżasz przez przejście i widzisz, że warunkowa gaśnie.... Stawać zaraz za przejściem, czy zjeżdżać ze skrzyżowania ? :D
Wg mnie można zjeżdżać.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Kilka pytań technicznych.

Postprzez sankila » sobota 14 stycznia 2017, 17:38

marcinszh napisał(a):przejezdzam za przejscie aż do konca czyli początku jezdni popatrzecznej, [...]Czy jeżeli widzę sygnalizator na górze, ze strzałka warunkowa zgasła a ja jestem już za przejsciem i mam czerwone to mogę opuscic skrzyzowanie ?
Odpowiedź brzmi: nie masz patrzeć w góre na sygnalizator, bo masz być skoncentrowany na obserwacji drogi, żeby bezpiecznie wjechać. To dlatego w dyspozycji strzałki warunkowej jest obowiązek zatrzymania się przed wjazdem w drogę poprzeczną.
Sygnalizatory na skrzyżowaniu mają tzw. międzyczasy - czas między zatrzymaniem jednego kierunku a otworzeniem drugiego. I ten czas wykorzystujesz na wjazd.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kilka pytań technicznych.

Postprzez Henq » poniedziałek 16 stycznia 2017, 21:54

sankila napisał(a):Odpowiedź brzmi: nie masz patrzeć w góre na sygnalizator, bo masz być skoncentrowany na obserwacji drogi, żeby bezpiecznie wjechać.

:wow:
a to można olać czerwone światło na sygnalizatorze?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kilka pytań technicznych.

Postprzez rpa » poniedziałek 16 stycznia 2017, 22:30

Ja bym nie wjeżdżał, czerwone to czerwone. Nie widziałem - ok, przejeżdżam, widziałem - zatrzymuję się przed nim i już. Sytuacja analogiczna do nieprzepuszczania pieszych na przejściach. Nawet w biały dzień po wypadku kierowcy tłumaczą się, że "nie widzieli", a zazwyczaj wystarczyłoby, mając świadomość że przejście jest tuż, tuż, zwolnić o 10km/h. Nie ma sensu oszczędzać czasu na takich pierdołach, dla świętego spokoju. Zysk żaden, a ryzyko realne.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Kilka pytań technicznych.

Postprzez misiek767 » środa 01 marca 2017, 22:18

1. Nie... skoro go widzisz to nie jesteś za skrzyżowaniem... więc.. nie.
2.Instruktor dobrze mówi.
3.Przepisy się nie zmieniły ostatnio.
http://www.blogpartykiosk.pl
misiek767
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 15 lutego 2017, 23:50


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości