Pierwszeństwo na placu Trzech Krzyży, Warszawa

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Pierwszeństwo na placu Trzech Krzyży, Warszawa

Postprzez mp0011 » sobota 27 sierpnia 2016, 17:14

http://goo.gl/izisfk

Jak (i na jakiej podstawie) określane jest pierwszeństwo kierowcy chcącego skręcić z ul. Wiejskiej, w miejscu przedstawionym an GSV w lewo?
Czy mam uznać, że widoczny znak A-7 jednak mijam, że jest ustawiony na drodze którą się poruszam i mnie obowiązuje? Czemu nie ma chociaż linii z trójkątów?

Daleki jestem oczywiście od przejeżdżania tamtędy bez ustąpienia, ale nie jest to chyba poprawnie oznakowane?
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Pierwszeństwo na placu Trzech Krzyży, Warszawa

Postprzez waw » wtorek 30 sierpnia 2016, 00:02

mp0011 napisał(a):Czy mam uznać, że widoczny znak A-7 jednak mijam, że jest ustawiony na drodze którą się poruszam i mnie obowiązuje?

On jest ciekawie umiejscowiony bo do trójkątów do których się odnosi jest spory kawałek. Co do pytania, wg mnie nie (ustąpienie pierwszeństwa na podstawie zdrowego rozsądku), według zarządcy drogi pewnie tak (stąd taka organizacja ruchu).
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Pierwszeństwo na placu Trzech Krzyży, Warszawa

Postprzez Henq » środa 31 sierpnia 2016, 22:01

mp0011 napisał(a):Czemu nie ma chociaż linii z trójkątów?



---
waw napisał(a):On jest ciekawie umiejscowiony

A wystarczyło go przed przejście przenieść.
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Pierwszeństwo na placu Trzech Krzyży, Warszawa

Postprzez mp0011 » środa 31 sierpnia 2016, 22:05

HENQ...

No ale przecież pisałem, że skręcam w lewo w miejscu widocznym na GSV, a nie jadę prosto...
Jak skręcę, nie mam ani znaku, ani trójkątów...
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Pierwszeństwo na placu Trzech Krzyży, Warszawa

Postprzez Henq » środa 31 sierpnia 2016, 22:27

mp0011 napisał(a):HENQ...

No ale przecież pisałem, że skręcam w lewo w miejscu widocznym na GSV, a nie jadę prosto...
Jak skręcę, nie mam ani znaku, ani trójkątów...

dokladnie, ja ci wskazuje miejsce gdzie znak obowiązuje, oraz gdzie powinien być dla skręcający w lewo jak ty
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51


Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości