Kto ma pierwszeństwo

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez sankila » czwartek 28 lipca 2016, 02:59

szymon1977 napisał(a): Zostajesz zobowiazana wiec wypatrujesz pojazdu. A zobowiazana zostajesz przez sam fakt zblizania sie do skrzyzowania..
Ustawodawca określił to krótko, zwięźle i treściwie:mam zachować szczególną ostrożność. I w tym określeniu zawiera się obserwacja pieszych, pojazdów, rowerzystów, piesków, kotków, ufoludków i cokolwiek jeszcze się pokaże na skrzyżowaniu.

Co Ty tworzysz i po co? Co będzie następne? Będziesz udowadniał, jak @szerszon, że z zapisu "zmusić jadącego do zmiany kierunku" wcale nie wynika, że chodzi o kierunek jazdy? Bo przecież jadący może zmienić kierunek lotu, albo kierunek studiów, albo kierunek ruchu obrotowego Ziemi? Do tego zmierzasz?
Dwokrotnego skrecania nie bedacego zawracaniem jakos nie widac.
Pewnie dlatego, że dwa lewoskręty o 90 st, dają w sumie 180 st., podobnie jak manewr zawracania. Tylko że dwukrotne zastosowanie przepisów o lewoskręcie to nie to samo, co jednokrotne zastosowanie przepisów o zawracaniu.
Na przedstawionym rysunku, czerwony wykonuje pierwszy lewoskręt zgodnie z przebiegiem drogi z pierwszeństwem, ale drugi - w poprzek tej drogi. Dlatego musi ustąpić pierwszeństwa białemu. To wszystko.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez szymon1977 » czwartek 28 lipca 2016, 12:40

szerszon napisał(a):...udowodniłem...
Czy cos udowodniles przedstawiajac jedna sytuacje, w ktorej moje slowa sprawdzaja sie tak samo jak i Twoje teorie, a zapominajac o 99 sytuacjach, w ktorych Twoje teorie sie rozlaza a moje slowa nadal sie sprawdzaja? A moze wyrywajac z kontekstu fragment mojej wypowiedzi odnoszacy sie do literalnej tresci art.25.1. i traktujac go jakby odnosil sie do zastosowania w praktyce definicji ustapienia PP w konkretnaj sytuacji? A moze konfrontujac swoje teorie z wymyslonymi przez samego siebie a przypisywanymi mi bzdurami? Owszem, udowodniles - ze jestes klamca i manipulantem, i ze nie ma co sobie Twoimi "interpretacjami" zawracac glowy skoro literalna tresc PoRD we wszystkich 100 sytuacjach sie sprawdza.

szerszon napisał(a):...220 załącznik 2 pkt 4.2.5... Znak P-14...
Jezeli w jakiejs sytuacji (moge podac 99 takich) zgodnie z art.25.1. i definicja ustapienia PP przyjdzie nam celem ustapienia PP zatrzymac sie na srodku skrzyzowania rownorzednego to linii p-14 tam nie spotkamy. Tak czy inaczej kierujacy nie musi wiedziec gdzie linie sie maluje a gdzie nie, tylko co zrobic jak spotka linie juz wymalowana. Wiec w sumie to nie wiem po co robisz OT na dodatek grzebiac w adresowanym do drogowcow "220".

szerszon napisał(a):...kandydatowi na kartę rowerową...
A po co? Przeciez nie bedzie on miec testu ze zrozumienia tresci PoRD? On bedzie miec test z umiejetnoscia zachowania sie w praktyce w zgodzie z PoRD. Jemu z art.25.1. wystarczy wiedziec, ze auto jadace od strony jego serduszka powinno go przepuscic, a jadace z drugiej strony przepuscic powinien on.
.....
.....
sankila napisał(a):Co będzie następne?
Na razie jestescie jeszcze przed zrozumieniem tresci PoRD. A co bedzie jak juz zrozumiecie? Nic. Z braku podstaw do jakiejkolwiek dyskusji Forum umrze smiercia naturalna. Wystarczyloby zebyscie zamiast wymyslac na podst. PoRD wlasne zasady zaczeli stosowac sie do PoRD w jego literalnej tresci.

sankila napisał(a):Pewnie dlatego, że dwa lewoskręty o 90 st, dają w sumie 180 st., podobnie jak manewr zawracania...
...a jak widac efektem jednokrotnego skrecenia w lewo o 180° moze byc zawrocenie.

sankila napisał(a):...musi ustąpić pierwszeństwa białemu.
Bo tak wynika z literalnej tresci art.25.1., bez potrzeby obalania zasad Szerszona za pomoca zasad Sankili. Przypomne tylko, ze art.25.1. nie wymusza na kierujacym ani okreslania PP przed skrzyzowaniem, ani okreslania PP na skrzyzowaniu ale na podst. pozycji sprzed skrzyzowania, ani ustepowania PP przed skrzyzowaniem. Nie masz a-7 a ktos wjechalby Ci w prawe drzwi to go przepuszczasz. To tyle.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez szerszon » czwartek 28 lipca 2016, 16:56

szymon1977 napisał(a):Czy cos udowodniles
Po pierwsze-udowodniłem,że mijasz się z prawdą i idziesz w zaparte przypisując mi swoje wywody , które trafnie nazwałeś bzdurami. Tu się z tobą zgadzam w całej rozciągłości.
Po drugie-udowodniłem,że kpiny sobie robisz powołując się na jakiekolwiek zasady, skoro masz problem z podstawową ortografią.Tego nie możesz zrozumieć, a co dopiero jakiekolwiek wykładnie prawa itp.
przedstawiajac jedna sytuacje, w ktorej moje slowa sprawdzaja sie tak samo jak i Twoje teorie,
Moje wynikają z PoRD, a twoje zostały zmieszane z...Twoja teoria o ustępowaniu na skrzyżowaniu sie rypła w momi przykładzie. Mogę ci podać kilka następnych. Natomiast ty piszesz o 99, a nie podałeś ŻADNEJ :lol: :lol: :lol:
A moze wyrywajac z kontekstu fragment mojej wypowiedzi odnoszacy sie do literalnej tresci art.25.1. i traktujac go jakby odnosil sie do zastosowania w praktyce definicji ustapienia PP w konkretnaj sytuacji?
Wyrywasz to ty, a ja ci podałem cały cytat pokazujący ,że jesteś .oszczercą
A moze konfrontujac swoje teorie z wymyslonymi przez samego siebie a przypisywanymi mi bzdurami?
Podałem twoją wypowiedź. Zaprzeczysz ,że to ty napisałeś ?
Owszem, udowodniles - ze jestes klamca i manipulantem, i ze nie ma co sobie Twoimi "interpretacjami" zawracac glowy skoro literalna tresc PoRD we wszystkich 100 sytuacjach sie sprawdza.
Podaj cytaty. Twoje wywody nie mają nic wspólnego z PoRD.
Jezeli w jakiejs sytuacji (moge podac 99 takich) zgodnie z art.25.1. i definicja ustapienia PP przyjdzie nam celem ustapienia PP zatrzymac sie na srodku skrzyzowania rownorzednego to linii p-14 tam nie spotkamy.
No to w końcu podaj. Jeszcze raz z przyjemnością obnażę twoją idolencję umysłową. Piszesz o tych przykładach a nie ma ani jednego. Masz problem( tradycyjnie) ze zrozumieniem co oznacza P-14 ? :lol:
Tak czy inaczej kierujacy nie musi wiedziec gdzie linie sie maluje a gdzie nie, tylko co zrobic jak spotka linie juz wymalowana. Wiec w sumie to nie wiem po co robisz OT na dodatek grzebiac w adresowanym do drogowcow "220".
ZAsady są takie same jak przy P-12. Jeśli z paragrafu wynika,że ma się zatrzymać przy linii lub w miejscu , gdy linii brak to nie musi wiedzieć, gdzie się zatrzymać ? Mocny jesteś. Ma się zatrzymać czy ustąpić pierwszeństwa w miejscu, gdzie nie zmusi posiadającego pierwszeństwo do...a ty nie wiesz , gdzie to miejsce... :lol:
3. Znak P-14 „linia warunkowego zatrzymania złożona z prostokątów” wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu
na skrzyżowaniu, przed przejściem dla pieszych
lub przed sygnałem świetlnym.

Nie masz linii i już nie wiesz, gdzie masz się zatrzymać ? :lol:
A po co? Przeciez nie bedzie on miec testu ze zrozumienia tresci PoRD? On bedzie miec test z umiejetnoscia zachowania sie w praktyce w zgodzie z PoRD. Jemu z art.25.1. wystarczy wiedziec, ze auto jadace od strony jego serduszka powinno go przepuscic, a jadace z drugiej strony przepuscic powinien on.
Ty nie umiesz czytać z e zrozumieniem i tobie też wystarczy podobna wiedza. Tylko co zrobisz z tymi co serce mają po prawej stronie, a raczej ze wskazaniem na prawą( tu też nie masz pojęcia)
==========================================
sankila napisał(a):
Będziesz udowadniał, jak @szerszon, że z zapisu "zmusić jadącego do zmiany kierunku" wcale nie wynika, że chodzi o kierunek jazdy?

Stosuj się literalnie do PoRD. Kierunek to nie kierunek jazdy w tym przepisie. Ktoś mi nie ustąpi pierwszenstwa w momencie jak dopiero zmienię kierunek jazdy w prawo bądź w lewo ? :lol: Nie wystarczy,że będę zmuszony np na drodze z jezdnią o jednym pasie ruchu zwiać do któreś krawędzi ? Nie dziwię się,że ci C-12 pokazuje kierunek jazdy, skoro w paragrafie napisali o kierunku :lol: :lol: :lol: Twoi instruktorzy pewnie jak wiatraki w grobie się kręcą.
Pewnie dlatego, że dwa lewoskręty o 90 st, dają w sumie 180 st., podobnie jak manewr zawracania.
I pewnie zależy to od tego, czy dużym czy małym łukiem :lol: :lol: :lol: A gdzie masz napisane,że w skręt w lewo to tylko 90 stopni, a zawracanie to tylko 180 stopni. Taką popapraną filozofię stosują miszczowie zawracający na sygnalizatorze kierunkowym do lewoskrętu, "bo on nie zawraca tylko dwa razy skręca w lewo" :lol: pasujesz do towarzystwa. :spoko:
Tylko że dwukrotne zastosowanie przepisów o lewoskręcie to nie to samo, co jednokrotne zastosowanie przepisów o zawracaniu.
To bzdura. W Art 25.1 jest napisane o zbliżającym się do skrzyżowania i skręcającym w lewo. Jak już skręci to przy tym drugim "lewoskręcie" nie jest już "zbliżającym się" Nie wiem jaki przepis miałby być zastosowany przy tym drugim...na pewno nie Art 25.1...naucz się w końcu czytać co jest napisane, a nie wymyślasz własny PoRD. Możesz wymyślać jak ze skrzyżowaniami o ruchu okrężnym. Beka z bloga.
Na przedstawionym rysunku, czerwony wykonuje pierwszy lewoskręt zgodnie z przebiegiem drogi z pierwszeństwem, ale drugi - w poprzek tej drogi. Dlatego musi ustąpić pierwszeństwa białemu.
Na jakiej podstawie ? Ma na swej drodze A-7 ? :lol: :lol: :lol: A co jak na drodze poprzecznej przed skrzyżowaniem będzie stał znak STOP ? Może jeszcze musi się zatrzymać ? :lol: :lol: :lol:
Albo będzie sygnał czerwony..jakim cudem on jest na skrzyżowaniu, przecież na drodze poprzecznej jest sygnał czerwony :lol: :lol: :lol:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Henq » czwartek 28 lipca 2016, 19:26

sankila napisał(a):czerwony wykonuje pierwszy lewoskręt zgodnie z przebiegiem drogi z pierwszeństwem, ale drugi - w poprzek tej drogi. Dlatego musi ustąpić pierwszeństwa białemu. To wszystko.

Jaki pierwszy lewoskręt i drugi? co ty piszesz kobieto? Czerwony zawraca tak to ciężko zrozumieć? Biały dojeżdża do skrzyżowania i ma czerwonego po prawej stronie więc skoro wg znaków są w sytuacji równorzędnej zgodnie z art 25.1 ma mu ustąpić pierwszeństwa nieważne w którą stronę pojedzie i co zrobi czerwony. Białego zakichanym obowiązkiem jest stać i czekać aż będzie mógł wjechać na skrzyżowanie nie zmuszając innego kierującego (w tym wypadku czerwonego) do zmiany kierunku lub pasa ruchu albo istotnej zmiany prędkości - bo tak mówi definicja ustąpienia pierwszeństwa.
Zaraz dojdziesz do tego że zawracający na drodze głównej ma ustąpić pierwszeństwa skręcającemu w prawo spod znaku A-7 bo przecież wykonuje podwójny manewr skrętu w lewo :eek2: zawracanie to żadem podwójny manewr skrętu w lewo!!!
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez papadrive » czwartek 28 lipca 2016, 20:52

szymon1977 napisał(a):Czy cos udowodniles przedstawiajac jedna sytuacje, w ktorej moje slowa sprawdzaja sie tak samo jak i Twoje teorie, a zapominajac o 99 sytuacjach, w ktorych Twoje teorie sie rozlaza a moje slowa nadal sie sprawdzaja?

Twoje słowa, w zderzeniu z PoRD to mało. Postaraj się o konkrety. Bajdurzenie o obowiązku, którego spełnienie można odłożyć na później (a może wcale?), jest wytworem Twojej wyobraźni (a właściwie jej braku). Art. 25.1 nakłada na Ciebie obowiązek, który masz spełnić w określonym czasie i miejscu.
Odczytując ten art. po swojemu, nieudolnie próbujesz udowodnić, że PP można ustąpić będąc już na skrzyżowaniu. Tylko nie ten przepis. W jednym zdaniu mogę Ci napisać, dlaczego tak też można. :wink:
A moze wyrywajac z kontekstu fragment mojej wypowiedzi odnoszacy sie do literalnej tresci art.25.1. i traktujac go jakby odnosil sie do zastosowania w praktyce definicji ustapienia PP w konkretnaj sytuacji?

Ale my nie dyskutujemy nad konkretnymi sytuacjami, tylko o art. 25.1. :?
===
kg1956 napisał(a):Art. 18.1 KW mówi o zbliżającym się do skrzyżowania w odniesieniu do sz.o. i dalej tłumaczy co to jest sz.o. W PoRD jest to napisane w definicji sz.o. W odniesianiu do pierwszeństwa mówi wyraźnie "na skrzyżowaniu".

Ale ciągle w ust.1 masz określone miejsce ewentualnego zatrzymania w celu ustąpienia PP. Ustęp 4 mówi tylko o stronie skrzyzowania, z której nadjeżdża pojazd z PP.
Nie zawsze, jazda zgodna z przepisami, gwarantuje bezpieczeństwo na drodze.
papadrive
 
Posty: 1010
Dołączył(a): poniedziałek 02 grudnia 2013, 22:21

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez szymon1977 » piątek 29 lipca 2016, 11:34

papadrive napisał(a):...obowiązku, którego spełnienie można odłożyć na później...
"Odkladanie na pozniej" to akurat Twoj wymysl wynikajacy z blednego traktowania zwrotu "zbliżając się do skrzyżowania" jako okreslenie momentu, w ktorym mamy ustapic PP. A faktycznie zwrot ten okresla tylko moment, w ktorym zostajemy do ustapienia PP zobowiazani, a tresc samego art.25.1. nie ma zadnego wplywu na miejsce, w ktorym pierwszenstwa ustepujemy.

Jezeli ustepujemy PP przed skrzyzowaniem to wynika to z innych przepisow niz art.25.1. Jezeli zas z innych przepisow wynika, ze ustapic PP mozemy zatrzymujac sie na srodku skrzyzowania to art.25.1 nie jest przeszkoda aby to zrobic.

papadrive napisał(a):Odczytując ten art. po swojemu...
Zgodnie z zasadami j. polskiego to "po swojemu"? Wow!
.....
szerszon napisał(a):Moje wynikają z PoRD...
Ty stosujesz sie do zasad, ktore sobie sam w oparciu o PoRD stworzyles, a ja stosuje sie do PoRD.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez sankila » piątek 29 lipca 2016, 20:57

Henq napisał(a): Biały dojeżdża do skrzyżowania i ma czerwonego po prawej stronie więc skoro wg znaków są w sytuacji równorzędnej zgodnie z art 25.1 ma mu ustąpić pierwszeństwa nieważne w którą stronę pojedzie i co zrobi czerwony.
Biały jedzie prawym pasem drogi z pierwszeństwem, a z przeciwka - tą samą drogą z pierwszeństwem, tylko "swoim" prawym pasem - jedzie czerwony. Żeby zawrócić(czyli pojechać tą samą drogą w przeciwnym kierunku) czerwony musi przejechać na pas, przeznaczony dla przeciwnego kierunku ruchu. więc ma obowiązek ustąpienia pierwszeństwa pojazdowi, który tym pasem jedzie.
I nie ma znaczenia, czy zrobi to na prostym odcinku drogi z pierwszeństwem czy na odcinku tejże drogi, przebiegającym przez skrzyżowanie.

Białego zakichanym obowiązkiem jest stać i czekać aż będzie mógł wjechać na skrzyżowanie nie zmuszając innego kierującego (w tym wypadku czerwonego) do zmiany kierunku lub pasa ruchu
Tu też? Srebrny ma stać, bo "być może czarny ma w planie zawrócenie na skrzyżowaniu"?
Obrazek

Tutaj - jak rozumiem - jadący z dołu również może sobie śmignąć kółeczko na środku drogi, przed nosem nadjeżdżającego z góry. Przecież nadjeżdża z prawej strony ...
Obrazek

To może dorzuć jeszcze tutaj pierwszeństwo dla białego? Co tam jakieś głupie przepisy o pasach ruchu ... Prawa strona ponad wszystkimi przepisami!
Obrazek

zawracanie to żadem podwójny manewr skrętu w lewo!!!
A owszem. Ale dwa skręty w lewo dają w efekcie zmianę kierunku o 180 st., jak przy zawracaniu.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Henq » piątek 29 lipca 2016, 21:54

sankila napisał(a):
Henq napisał(a): Biały dojeżdża do skrzyżowania i ma czerwonego po prawej stronie więc skoro wg znaków są w sytuacji równorzędnej zgodnie z art 25.1 ma mu ustąpić pierwszeństwa nieważne w którą stronę pojedzie i co zrobi czerwony.
Biały jedzie prawym pasem drogi z pierwszeństwem, a z przeciwka - tą samą drogą z pierwszeństwem, tylko "swoim" prawym pasem - jedzie czerwony. Żeby zawrócić(czyli pojechać tą samą drogą w przeciwnym kierunku) czerwony musi przejechać na pas, przeznaczony dla przeciwnego kierunku ruchu. więc ma obowiązek ustąpienia pierwszeństwa pojazdowi, który tym pasem jedzie.
I nie ma znaczenia, czy zrobi to na prostym odcinku drogi z pierwszeństwem czy na odcinku tejże drogi, przebiegającym przez skrzyżowanie.

Ależ ma znaczenie :eek2: na prostym odcinku drogi nie obowiązują przepisy:
RUCH DROGOWY
Rozdział 5 - Ruch pojazdów
Oddział 7 - Przecinanie się kierunków ruchu

Czegoś chyba nie rozumujesz dokładnie :hmm: Jeżeli pojazd jedzie drogą z pierwszeństwem i z naprzeciwka jedzie pojazd tą samą drogą to gdzie tutaj masz zastosowanie art 25.1 czyli "przecinanie się kierunków jazdy"?
sankila napisał(a):
Białego zakichanym obowiązkiem jest stać i czekać aż będzie mógł wjechać na skrzyżowanie nie zmuszając innego kierującego (w tym wypadku czerwonego) do zmiany kierunku lub pasa ruchu
Tu też? Srebrny ma stać, bo "być może czarny ma w planie zawrócenie na skrzyżowaniu"?
Obrazek

A co nie? po której stronie ma srebrny czarnego? czy po prawej? czy przepis nie nakazuje mu:
"...ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony.."?? czy tu jest przecięcie kierunków jazdy czy nie ma?
sankila napisał(a):Tutaj - jak rozumiem - jadący z dołu również może sobie śmignąć kółeczko na środku drogi, przed nosem nadjeżdżającego z góry. Przecież nadjeżdża z prawej strony ...
Obrazek

To może dorzuć jeszcze tutaj pierwszeństwo dla białego? Co tam jakieś głupie przepisy o pasach ruchu ... Prawa strona ponad wszystkimi przepisami!
Obrazek

UUU a to instruktory nie uczyli czym się różni jazda po łuku drogi a czym skrzyżowanie? no to rzeczywiście masz braki w wyszkoleniu jakim cudem poruszasz się po polskich drogach bez kolizji? :eek2:
sankila napisał(a):
zawracanie to żadem podwójny manewr skrętu w lewo!!!
A owszem.

no w końcu dotarło.
sankila napisał(a):Ale dwa skręty w lewo dają w efekcie zmianę kierunku o 180 st., jak przy zawracaniu.
"jak przy zawracaniu" nie znaczy zawracanie! czy wygrywając 2:0 w styczniu i 2:0 w grudniu można powiedzieć że drużyna w lipcu wygrała 4:0??
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez szymon1977 » piątek 29 lipca 2016, 22:25

Henq napisał(a):...na prostym odcinku drogi nie obowiązują przepisy:
Cytuj:
RUCH DROGOWY
Rozdział 5 - Ruch pojazdów
Oddział 7 - Przecinanie się kierunków ruchu
To na powaznie czy ironia?
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Henq » sobota 30 lipca 2016, 00:20

szymon1977 napisał(a):
Henq napisał(a):...na prostym odcinku drogi nie obowiązują przepisy:
Cytuj:
RUCH DROGOWY
Rozdział 5 - Ruch pojazdów
Oddział 7 - Przecinanie się kierunków ruchu
To na powaznie czy ironia?

Ale co? zdziwiony? Czy przepisy o przecinaniu się kierunków ruchu obowiązują na prostym odcinku drogi?:
Obrazek
w każdym miejscu czy momencie na wskazanym obrazku kierujący może zawrócić czy dotyczy go art 25.1? No nie! ponieważ nie jest w miejscu przecięcia się kierunków ruchu a @sankila twierdzi że tak:
sankila napisał(a):Biały jedzie prawym pasem drogi z pierwszeństwem, a z przeciwka - tą samą drogą z pierwszeństwem, tylko "swoim" prawym pasem - jedzie czerwony.

Art 25.1 obowiązuje w miejscu gdzie przecinają się kierunki ruchu jak sama nazwa wskazuje:
RUCH DROGOWY
Rozdział 5 - Ruch pojazdów
Oddział 7 - Przecinanie się kierunków ruchu

śmiesz wątpić?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez szymon1977 » sobota 30 lipca 2016, 08:03

Henq napisał(a):...śmiesz wątpić?
Oczywiscie! To na "prostym odcinku drogi" kierunki ruchu nie moga sie przecinac? Czyzbys czytanie oddz.7. zakonczyl na art.25.1.?

No i art.25.1. nie obowiazuje "w miejscu", a przez oddz.7. a w tym art.25.1. regulowane jest przecinanie sie kierunkow ruchu. Fakt, ze przez art.25.1. zobowiazany jest do ustapienia PP tylko zblizajacy sie do skrzyzowania, no ale... przypomne tylko art.25.4.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Henq » sobota 30 lipca 2016, 09:53

szymon1977 napisał(a):
Henq napisał(a):...śmiesz wątpić?
Oczywiscie!
A więc w miejscu gdzie nie przecinają się kierunki ruchu chcesz stosować przepisy o przecinaniu siękierunków ruchu? :wow: Co będzie dalej? Przepisy o korzystaniu ze ścieżki rowerowej podepniesz pod pieszych? :eek2: albo obowiązek posiadania gaśnicy nadasz rowerzyście? czy ty i @sankila razem zdawaliście prawo jazdy?
szymon1977 napisał(a):No i art.25.1. nie obowiazuje "w miejscu", a przez oddz.7. a w tym art.25.1. regulowane jest przecinanie sie kierunkow ruchu. Fakt, ze przez art.25.1. zobowiazany jest do ustapienia PP tylko zblizajacy sie do skrzyzowania, no ale... przypomne tylko art.25.4.

po raz kolejny przypomnę:
"Oddział 7 - Przecinanie się kierunków ruchu"
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez szerszon » sobota 30 lipca 2016, 18:19

szymon1977 napisał(a):.....
szerszon napisał(a):Moje wynikają z PoRD...
Ty stosujesz sie do zasad, ktore sobie sam w oparciu o PoRD stworzyles, a ja stosuje sie do PoRD.
Po raz kolejny przypomnę ci,że nie powołuj się na jakiekolwiek zasady przy tak koszmarnej ortografii. To kpina z języka polskiego.
Kolejna sprawa-jakoś nie widzę ani jednego przykładu z tych 99 ? Co się stało ? :lol: :lol: :lol:
I nie rób przedszkola, przerzucając się , kto stosuje się do PoRD. Konkrety , rozumiesz ? Konkrety.
Oczywiscie! To na "prostym odcinku drogi" kierunki ruchu nie moga sie przecinac? Czyzbys czytanie oddz.7. zakonczyl na art.25.1.?
Przecież ty to zrobiłeś. :wink:
Jezeli ustepujemy PP przed skrzyzowaniem to wynika to z innych przepisow niz art.25.1. Jezeli zas z innych przepisow wynika, ze ustapic PP mozemy zatrzymujac sie na srodku skrzyzowania to art.25.1 nie jest przeszkoda aby to zrobic.
Możesz podać te "inne" przepisy ? Zaintrygowałeś mnie :lol:
====================================================
sankila napisał(a):
To może dorzuć jeszcze tutaj pierwszeństwo dla białego? Co tam jakieś głupie przepisy o pasach ruchu ... Prawa strona ponad wszystkimi przepisami!
A tam są jakiekolwiek WYZNACZONE pasy ruchu ??? :lol: :lol: :lol:
Jak przerywana linia to na pewno wyznacza pas ruchu :lol: :lol: :lol:
220 do poduszki i poczytać jakie linie są zastosowane i co one oznaczają.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez sankila » niedziela 31 lipca 2016, 22:41

Henq napisał(a):Czegoś chyba nie rozumujesz dokładnie :hmm: Jeżeli pojazd jedzie drogą z pierwszeństwem i z naprzeciwka jedzie pojazd tą samą drogą to gdzie tutaj masz zastosowanie art 25.1 czyli "przecinanie się kierunków jazdy"?
Czyżbyś wreszcie zajarzył, że art 25 dotyczy pojazdów na różnych drogach a nie wobec pojazdów na tej samej drodze, nawet jeśli ona zakręca?
po której stronie ma srebrny czarnego? czy po prawej? czy przepis nie nakazuje mu:"...ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony.."?? czy tu jest przecięcie kierunków jazdy czy nie ma?
Czy tu przecina się droga z pierwszeństwem z drogą z pierwszeństwem? Bo chyba nie chcesz wsadzić art. 25 do ustalania pierwszeństwa między A7 a D1?
Na moje oko, to droga z pierwszeństwem biegnie łukiem i na tym łuku spotykają się samochód biały i czarny, nadjeżdżające z przeciwnych stron. I za diabła zawracający czarny nie ma pierwszeństwa przed jadącym do przodu srebrnym.

UUU a to instruktory nie uczyli czym się różni jazda po łuku drogi a czym skrzyżowanie? no to rzeczywiście masz braki w wyszkoleniu jakim cudem poruszasz się po polskich drogach bez kolizji?
Pewnie dlatego, że instruktorzy nauczyli mnie, że skrzyżowanie można spotkać również na łuku drogi.
Jak myślisz, co oznaczają te cienkie kreski na znaku? Czy nie to samo, co na poprzednim?
I czym się różnią te dwa skrzyżowania, skoro na jednym zawracający ma pierwszeństwo, a na drugim nie ma?

"jak przy zawracaniu" nie znaczy zawracanie!
A co ja Ci wtłukuję w ten stelaż na kapelusze?
Toż tłumaczę, jak krowie na rowie, że manewr zawracania - czyli ten, którego dotyczą przepisy z PORD - jest obrotem o 180 st.(zazwyczaj "na 3") - i tego manewru nie możesz wykonać na moście, w tunelu, itd ...
Natomiast zawrócić można również dwuetapowo: wykonać lewoskręt na skrzyżowaniu lub przełączce; przeczekać pojazdy jadące w przeciwnym kierunku i "dokręcić" drugie 90 st. I wtedy stosuje się przepisy o lewoskręcie, a nie o zawracaniu.
I to samo dotyczy objechania ronda czy skrzyżowania z wyspą , przejazdu przez stację benzynową i tp...
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto ma pierwszeństwo

Postprzez Henq » poniedziałek 01 sierpnia 2016, 18:27

sankila napisał(a):Czyżbyś wreszcie zajarzył, że art 25 dotyczy pojazdów na różnych drogach a nie wobec pojazdów na tej samej drodze, nawet jeśli ona zakręca?

Ale ja to wiem! i o tym ci pisałem, to ty tego nie wiesz! nie pamiętasz swoich słów przypomnę:
sankila napisał(a):Biały jedzie prawym pasem drogi z pierwszeństwem, a z przeciwka - tą samą drogą z pierwszeństwem, tylko "swoim" prawym pasem - jedzie czerwony.

A teraz wracamy do obrazka o którym była mowa:
Obrazek
no i co głupoty wypisujesz? zapomniałaś już co piszesz?

sankila napisał(a): Czy tu przecina się droga z pierwszeństwem z drogą z pierwszeństwem? Bo chyba nie chcesz wsadzić art. 25 do ustalania pierwszeństwa między A7 a D1?
Na moje oko, to droga z pierwszeństwem biegnie łukiem i na tym łuku spotykają się samochód biały i czarny, nadjeżdżające z przeciwnych stron. I za diabła zawracający czarny nie ma pierwszeństwa przed jadącym do przodu srebrnym.

I znów obrazek:
Obrazek
To zmień okulistę bo tu droga nie przebiega łukiem a jest to droga z pierwszeństwem zmieniająca kierunek!
Boże ciebie na prawdę nikt nie uczył co to jest łuk drogi a co to jest skrzyżowanie?

sankila napisał(a): Pewnie dlatego, że instruktorzy nauczyli mnie, że skrzyżowanie można spotkać również na łuku drogi.

Gratuluję ale oprócz tego nic do ciebie więcej nie dotarło

sankila napisał(a):Jak myślisz, co oznaczają te cienkie kreski na znaku? Czy nie to samo, co na poprzednim?

Nie chodzi tutaj o cienkie linie a o grube które właśnie określają jak przebiega droga z pierwszeństwem czy zmienia kierunek czy też biegnie po łuku :eek2: tak to ciężko zrozumieć?
Tu biegnie po łuku:
Obrazek
dla mniej rozumnych: NIE MA SKRZYŻOWANIA MIĘDZY D-1 A D-1
Tutaj droga z pierwszeństwem zmienia kierunek:
Obrazek
SKRZYŻOWANIE D-1 Z D-1 WIĘC REGULUJE PIERWSZEŃSTWO ART 25.1
Jeszcze raz szybciutko:
łuk drogi:
Obrazek

pierwszeństwo ze zmianą kierunku:
Obrazek


sankila napisał(a):I czym się różnią te dwa skrzyżowania, skoro na jednym zawracający ma pierwszeństwo, a na drugim nie ma?

No brawo czym się różnią w końcu przyznajesz że nie masz pojęcia o czym piszesz. Na jednym droga główna biegnie po łuku i nie ma skrzyżowania na którym pierwszeństwo wg znaków D-1 maja przecinające się kierunki, a na drugim masz skrzyżowanie na którym droga z pierwszeństwem zmienia kierunek i dwa pojazdy są w sytuacji D-1 więc pierwszeństwo między nimi reguluje art 25.
sankila napisał(a):
"jak przy zawracaniu" nie znaczy zawracanie!
A co ja Ci wtłukuję w ten stelaż na kapelusze?
Toż tłumaczę, jak krowie na rowie, że manewr zawracania - czyli ten, którego dotyczą przepisy z PORD - jest obrotem o 180 st.(zazwyczaj "na 3") - i tego manewru nie możesz wykonać na moście, w tunelu, itd ...
Natomiast zawrócić można również dwuetapowo: wykonać lewoskręt na skrzyżowaniu lub przełączce; przeczekać pojazdy jadące w przeciwnym kierunku i "dokręcić" drugie 90 st. I wtedy stosuje się przepisy o lewoskręcie, a nie o zawracaniu.

Boże co za głupoty. :wow:
Po pierwsze według ciebie :
sankila napisał(a):...zawrócić można również dwuetapowo...
takie zawracanie jest dozwolone na moście tunelach wiaduktach? Ale bzdury nie pisz takich głupot więcej zawracanie na trzy czy na dwa jak ty to sobie tłumaczysz nadal jest zawracaniem którego nie można wykonywać w/na w/w konstrukcjach!
I nie pisz takich bzdur, to jest forum ma pomagać a ty szkodzisz.
Kobiety ty zawracasz na trzy a ja w tym samym miejscu zawrócę na raz czy to znaczy że mogę to zrobić w tunelu na moście wiadukcie? Bzdura nie mogę.
Kolejny przykład ja w tym miejscu zawrócę jak ty to mówisz dwuetapowo ale ty już musisz zawrócić na trzy bo się nie zmieścisz więc musisz cofnąć i wyjdzie ci trzy i co teraz w sytuacji jak by tutaj był postawiony B-21 ty zawrócić nie możesz a ja wg ciebie mogę bo robię dwa lewoskręty? Nie no kto cię przepisów uczył! - albo nie pisz bo taka reklama tej szkole nie pomoże. Większych bzdur nie mogłaś wymyślić ręce opadają :eek2:
sankila napisał(a):I to samo dotyczy objechania ronda czy skrzyżowania z wyspą , przejazdu przez stację benzynową i tp...
Nie nie jest to to samo!
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości