Pytanie o sygnalizator

Tu możecie podzielić się uwagami lub wątpliwościami związanymi z poruszaniem się na drogach

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Re: Pytanie o sygnalizator

Postprzez papadrive » sobota 24 stycznia 2015, 23:33

Zgubiłem gdzieś rysunki do "220". :(
Nie widzę innej przyczyny, dla której postawiono ten sygnalizator, jak ta, aby uchwycić pojazd przejeżdżający, na czerwonym, na poprzednich światłach. Jeśli światła są zsynchronizowane i podają jednakowy sygnał na obu sygnalizatorach, to przejechanie na pierwszych przy późnym żółtym skutkuje przekroczenie sygnalizatora drugiego, na czerwonym. Widać to w materiale filmowym podanym przez @mewa336. Trudno byłoby się zatrzymać przed tym sygnalizatorem, aby nie utrudnić ruchu poprzecznego i jednocześnie obserwować sygnał.
Nie zawsze, jazda zgodna z przepisami, gwarantuje bezpieczeństwo na drodze.
papadrive
 
Posty: 1010
Dołączył(a): poniedziałek 02 grudnia 2013, 22:21

Re: Pytanie o sygnalizator

Postprzez szerszon » sobota 24 stycznia 2015, 23:46

Z 220 wynika,ze ten sygnalizator został postawiony przez IDIOTĘ. :help:
Nie widzę jego sensu i dla kogo miałby być.
Przez moment dopatrywałem się, czy nie dotyczy PdP jakby się skręcało w prawo jako powtórzeniowy.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Pytanie o sygnalizator

Postprzez mewa336 » sobota 24 stycznia 2015, 23:48

Dziś jechałem 40-50km/h, światło żółte zapaliło się gdy byłem bardzo blisko linii zatrzymania, nawet z piskiem opon mógłbym nie wyhamować więc przejechałem na żółtym. To było dla mnie zaskoczenie że ten drugi sygnalizator stoi w takim miejscu... zawahałem sie chwilowo i chciałem się przed nim zatrzymać. No ale wyszło na to że go przejechałem na styk chyba bo mijając go paliło się jeszcze żółte. :?
mewa336
 
Posty: 13
Dołączył(a): sobota 24 stycznia 2015, 19:46

Re: Pytanie o sygnalizator

Postprzez papadrive » sobota 24 stycznia 2015, 23:52

szerszon napisał(a):Z 220 wynika,ze ten sygnalizator został postawiony przez IDIOTĘ. :help:

A ja nie mogę się z tym nie zgodzić. :P
Nie zawsze, jazda zgodna z przepisami, gwarantuje bezpieczeństwo na drodze.
papadrive
 
Posty: 1010
Dołączył(a): poniedziałek 02 grudnia 2013, 22:21

Re: Pytanie o sygnalizator

Postprzez dylek » sobota 24 stycznia 2015, 23:56

Z filmiku wynika, że debilny sygnalizator jest sprzężony z tymi przed wjazdem, a ten dalej - przed zjazdem ze skrzyżowania działa w innej fazie cyklu.
Nie zmienia to jednak faktu, że powinien zostać zdemontowany .
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Pytanie o sygnalizator

Postprzez mewa336 » niedziela 25 stycznia 2015, 00:01

Ale pewnie nic nie będzie przeszkadzało by kierowce przekraczającego ten sygnalizator już na czerwonym odpowiednio ukarać z monitoringu. (kamery są) :D
Przepisy zabraniają wjazdu za sygnalizator jeśli jest na nim wyświetlany sygnał czerwony. Był przejazd na czerwonym? Był, to nie ma dyskusji. :)
mewa336
 
Posty: 13
Dołączył(a): sobota 24 stycznia 2015, 19:46

Re: Pytanie o sygnalizator

Postprzez papadrive » niedziela 25 stycznia 2015, 00:02

dylek napisał(a):Z filmiku wynika, że debilny sygnalizator jest sprzężony z tymi przed wjazdem...

mewa336 napisał(a):Ale pewnie nic nie będzie przeszkadzało by kierowce przekraczającego ten sygnalizator już na czerwonym odpowiednio ukarać z monitoringu. (kamery są) :D

O tym, własnie, pisałem. I dlaczego nie ma takowego po drugiej stronie skrzyżowania (po przekątnej). Czyżby tam nie zdarzały się tam przejazdy na czerwonym. :?:
Nie zawsze, jazda zgodna z przepisami, gwarantuje bezpieczeństwo na drodze.
papadrive
 
Posty: 1010
Dołączył(a): poniedziałek 02 grudnia 2013, 22:21

Re: Pytanie o sygnalizator

Postprzez mewa336 » niedziela 25 stycznia 2015, 00:10

A np jadąc powoli, mijając pierwszy sygnalizator zapala się żółte. Przed tym nieszczęsnym drugim sygnalizatorem kierowca się już zatrzymuje blokując skrzyżowanie...
Mając przyczepkę kierowcy oczekujący na drodze poprzecznej mają zielone i zablokowany przejazd. :hmm:
mewa336
 
Posty: 13
Dołączył(a): sobota 24 stycznia 2015, 19:46

Re: Pytanie o sygnalizator

Postprzez szerszon » niedziela 25 stycznia 2015, 00:28

To powinno zostać zgłoszone do zarządcy drogi z uzasadnieniem.
Niezgodne z 220
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Pytanie o sygnalizator

Postprzez mewa336 » piątek 06 listopada 2015, 12:54

Dziś podobna sytuacja. Jechałem przepisowo i żółte się zapaliło. Nie było to późne żółte ale mijając drugi sygnalizator juz się zapalilo czerwone... Czy z tego drugiego sygnalizator można legalnie wystawić mandat?
mewa336
 
Posty: 13
Dołączył(a): sobota 24 stycznia 2015, 19:46

Poprzednia strona

Powrót do Sytuacje na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości