Jak pokonać stres przedegzaminacyjny???

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Jak pokonać stres przedegzaminacyjny???

Postprzez to ja » wtorek 10 lutego 2004, 23:17

Niedługo będę zdawała egzamin i powiem szczerze,że już się zaczynam bać!Nie wiem co to będzie w dniu egzaminu!Wszyscy mi mówią,że nie mam co się denerwować,ale ja jakoś nie potrafię,bo to wcale nie jest takie proste.Może ktoś z was ma jakiś sposób na pokonanie strachu?Czy wy też baliście się przed egzaminem?Właściwie to nie wiem,czego się boję.Instruktor mówił mi,że jeżdżę dobrze i nie powinno być problemów ze zdaniem.Co wy na to?
Avatar użytkownika
to ja
 
Posty: 899
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez X » środa 11 lutego 2004, 01:34

Rozluznia np. alkohol ale to chyba nie wchodzi w gre :).

A sprawdzonego sposobu nie ma :(. Wszystko zalezy od indywidualnych predyspozycji...

A sposob na pokonanie strachu? Bardzo prosty - boisz sie np. ciemnosci - idz do ciemnego pokoju, boisz sie pajakow - kup sobie pajaka...
X
 
Posty: 224
Dołączył(a): czwartek 08 sierpnia 2002, 12:51

Postprzez miros » środa 11 lutego 2004, 15:56

u mnie strach przed egzaminem zaczal sie gdzies tak na 20 minut przed wejsciem do samochodu. zjaralem wtedy z 8 szlugow, a i tak to nie pomoglo. odstresowalem sie dopiero jak egzaminator powiedzial ze jedzimy na miasto. wtedy bylem juz pewien ze prawko mam w kieszeni.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez ella » środa 11 lutego 2004, 16:45

Strachu niestety nie pokonasz.
Ja nie mogłam wogóle spać a egzamin mi się śnił. Dobrze, że zdawałam o 8 rano.
Do samochodu szłam na gumowych nogach ale jak zaczęłam robić manewry to trochę minęło, skupiłam sie na tym co robię. Na mieście juz było spokojnie.
Tak samo miałam na teorii, uspokoiłam sie w momencie jak zaczęły pokazywać się pytania.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ezka » środa 11 lutego 2004, 21:00

wedlug mnie strach mozna zagluszyc jakimis innymi silnymi uczuciami. niestety nie zawsze mozna je na zawolanie wywolac...
pozostaje ponucic sobie piosenke: " co trzeba zrobic by zabic strach? ta chwila czasen za dlugo trwa" :wink:
Avatar użytkownika
ezka
 
Posty: 266
Dołączył(a): piątek 12 grudnia 2003, 22:35
Lokalizacja: N 49°48' E 22°47'

Postprzez to ja » środa 11 lutego 2004, 21:21

Tak się składa,że dzisiaj zapisałam się na egzamin (łączony-teoria+praktyka).Po powrocie do domu jestem już spokojna.Egzamin mam też na 8 rano i cieszę się,bo przynajmniej wcześnie będę miała to z głowy.Podejrzewam,że i tak będę się denerwowała,ale jakoś muszę sobie poradzić.Wierzę,że będzie dobrze :) Pozdrawiam
Avatar użytkownika
to ja
 
Posty: 899
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez to ja » sobota 14 lutego 2004, 23:42

Coraz mniej sie boje.Do egzaminu mam jeszcze troche czasu,wiec ze odpuscilam sobie stres.Ale w nocy po tym jak sie zapisalam na egzamin, dlugo nie moglam zasnac i snil mi sie egzamin,ale niestety nie wiem,jaki byl jego wynik :) Pozdrawiam serdecznie
Avatar użytkownika
to ja
 
Posty: 899
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

sres

Postprzez kos » poniedziałek 16 lutego 2004, 20:27

kos
 
Posty: 109
Dołączył(a): poniedziałek 08 lipca 2002, 20:43

Postprzez asiok » sobota 21 lutego 2004, 23:32

Hejka
Jak ja zdawałam egzamin za drugim razem juz kilka dni wczesniej raczyłam sie ziołowymi tabletkami uspokajajacymi wg załaczonej ulotki.I powiem Wam ze czułam się spokojniejsza.Nie wiem czy to siła sugestii czy tych tabletek?:-)No i zdałam. Moim zdaniem opanowanie na takim egzaminie jak na prawo jazdy to połowa sukcesu...
Avatar użytkownika
asiok
 
Posty: 36
Dołączył(a): sobota 07 lutego 2004, 21:55

Postprzez Mara » poniedziałek 23 lutego 2004, 00:23

A czy tabletki uspokajające nie wpływają ujemnie na refleks? Chyba nie skorzystam z tego sposobu bo wydaje mi się zbyt niebezpieczny. Lepiej sobie zapalić papierosa albo posłuchać muzyki. Pozdrawiam.
Mara
 
Posty: 369
Dołączył(a): niedziela 15 lutego 2004, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Łakom » poniedziałek 23 lutego 2004, 01:07

zrób sobie dobrze :D :D
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez asiok » poniedziałek 23 lutego 2004, 10:23

Z tymi tabletkami to róznie bywa, dlatego lepiej jest je wypróbowac wczesniej a nie w samym dniu egzaminu.Mi pomogły, przy czym zaznaczam to były tabletki ziołowe a wiec nie spodziewaj sie po takich tabletkach ze bedziesz jak roslina albo od razu "walniesz byka" w kierownice i zaczniesz chrapać:-)
Avatar użytkownika
asiok
 
Posty: 36
Dołączył(a): sobota 07 lutego 2004, 21:55


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 184 gości