manewry na placu :(

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

manewry na placu :(

Postprzez aga » sobota 31 stycznia 2004, 14:31

hello
mam takie małe pytanko. czy ktos moze pamieta jakie były namiary na te wszystkie mamewry na placyku? (wiecie, te wszystkie "jak ten słupek pojawi sie w tym lusterku to skreć na maxa w lewo"... itd) bo ja mam niedługo egzamin i wszystko mi sie totalnie pomieszało :( więc jakby ktoś moglby byc tak milutki i napisać mi to to byłabym mu bardzo bardzo wdzięczna :)

dzieki z góry :)
aga
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 23 listopada 2003, 14:38

Postprzez leila » sobota 31 stycznia 2004, 18:46

Avatar użytkownika
leila
 
Posty: 384
Dołączył(a): piątek 11 lipca 2003, 13:56
Lokalizacja: małopolska

Postprzez aga » niedziela 01 lutego 2004, 12:45

dzieki bardzo :)
powinno mi to pomóc tylko bede nusiała sie tego wszystkiego nauczyć :(
jaeszcze raz dzieki i pozdrowionka :)
aga
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 23 listopada 2003, 14:38

Postprzez ella » środa 04 lutego 2004, 11:41

PARKOWANIE PROSTOPADŁE WJAZD TYŁEM




---------------------------------------------------------6----------5-----------


-----------------------------------------------------------------------------
-----------------------SAMOCHÓD------------------------A

pojazd nalezy ustawić tak aby linia przerywana A przebiegała pod samochodem na wysokości oczu.
WJAZD - jedź na wyprostowanych kołach do momentu, kiedy słupek 6 pojawi się w szybie tylnych prawych drzwi wówczas skręć kołem kierowniczym maksymalnie w prawo i jedź tak obserwując czy pojazd prawidłowo wjeżdza z prawej strony a następnie to samo z lewej strony w lewym lusterku. Prostuj w momencie równoległości i na wyprostowanych kołach wjedź w stanowisko.
Wyjazd - Sygnalizuj prawym kierunkowskazem, ruszaj z wyprostowanymi kołami, w momencie kiedy słupek 6 zniknie za słupkiem łączącym drzwi skręć kołem kierowniczym w prawo zwracając uwagę aby nie naruszyć słupka 6. Manewr skończ wjeżdzając w pas do jazdy po prostej i łuku.

Może rysunek jest mało czytelny ale lepiej nie potrafię.
Jeżeli to sie komuś przyda mogę wysłać resztę parkowania
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

manewry

Postprzez betina » niedziela 08 lutego 2004, 14:14

ella mam prosbe pomóz mi ztymi manewrami świetnie wytłumaczyłas to parkowanie tyłem prosze jak masz troche czasu to opisz reszte bardzo by mi to pomogło pozdrawiam beti
betina
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2003, 23:36

Postprzez ella » poniedziałek 09 lutego 2004, 12:06

PARKOWANIE PROSTOPADŁE WJAZD PRZODEM


-
---------------------------------------6--------5--------------------------

pas do jazdy po prostej
------------------------------------------------------------------------



__E__________________________________________samochód______


ustawienie pojazdu - pojazd nalezy ustawić w odległości 20 cm. od linii ciągłej E równolegle do niej.
WJAZD - jedź na wyprostowanych kołach dommomentu kiedy słupek 5 znajdzie się na wysokości cypla do zamykania drzwi (albo na wysokości ramienia) wówczas skręć kołem kierowniczym maksymalnie w prawo dojeżdzając w ten sposób do słupka 6, następnie sygnalizując lewym kierunkowskazem na skreconych maksymalnie kołach dojedź do linii ciągłej E pamiętając, że nie wolno naruszyc jej obrysem. Po zatrzymaniu sygnalizuj prawym kierunkowskazem i kręcąc w prawo wjedź w stanowisko starając się ustawic pojazd możliwie równolegle.
WYJAZD - Sygnalizować prawym kierunkowskazem, rusz z wyprostowanymi kołami, w momencie, kiedy słupek 5 znajdzie sie za lusterkiem skręć kołem kierowniczym w prawo zwracając uwagę, aby nie naruszyć słupka 6 a nastepnie lini, przy której ustawiono pojazd do manewru. Po zatrzymaniu sygnalizuj lewym kierukowskazemmwyjazd w pas do jazdy po prostej i łuku.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ella » poniedziałek 09 lutego 2004, 12:51

PARKOWANIE SKOŚNE

---2-----1---------------------------------------

pas do jazdy po prostej

-----------------------------------------------------------------

----------------------------samochód----------A

USTAWIENIE POJAZDU- pojazd ustaw mozliwie blisko linii A
WJAZD - jedź na wyprostowanych kołach do momentu, kedy słupek 1 znajdzie się w połowie lusterka wówczas skręć kołem kierowniczym maksymalnie w prawo. Po minięciu słupka 2 prostuj koła i ustaw pojazd mozliwie równolegle w stanowisku.
WYJAZD - sygnalizuj prawym kierunkowskazem, ruszaj z wyprostowanymi kołami, w momencie, kiedy słupek 1 zniknie za słupkiem łączącym drzwi skręć kołem kierowniczym w prawo zwracając uwagę aby nie naruszyć słupka 2 a następnie linii przy której ustawiałeś pojazd do manewru.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ella » poniedziałek 09 lutego 2004, 13:10

PARKOWANIE RÓWNOLEGŁE

------------------- _______________4


-------------------3------------------------------------------D
samochód

--------------------------------------------------------------
USTAWIENIE POJAZDU - pojazd nalezy ustawić w środkowej części pasa do jazdy po prostej i łuku
WJAZD - jedź na wyprostowanych kołach do momentu, kiedy słupek 3 pojawi się w szybie tylnych prawych drzwi wówczas skręć kołem kierowniczym maksymalnie w prawo i jedź tak do momentu, kiedy w lewym lusterku zauważymy słupek 4. W tej chwili prostuj koła i na wyprostowanych kołach jedz do czsu kiedy w lewym lusterku zauważysz, że tylne lewe koło znajduje się w odległości 20 cm. od linii przerywanej D, wówczas kręć kołem kierowniczym maksymalnie w lewo i w prawym lusterku obserwuj jak pojazd równoległe ustawia sie przy krawężniku.
WYJAZD - sygnalizuj lewym kierunkowskazem i jedź ze skręconymi kołami w lewo do momentu, kiedy słupek 3 zniknie za słupkiem łączacym przednią szybę z prawymi przednimi drzwiami wówczas kręć kołem kierowniczym maksymalnie w prawo wjeżdzając w pas po prostej i łuku.

W razie niejasności mogę przesłać dokładne rysunki z opisami na e-maila.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 02 sierpnia 2004, 13:05 przez ella, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ella » środa 31 marca 2004, 20:50

Powodzenia na egzaminie :!: :!: :!:
Mając już ten kawałek plastyku w ręku zupełnie inaczej się parkuje. Nie opuszcza się juz lusterek i parkuje się na wyczucie a nie na tyczki.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sławek_18 » środa 31 marca 2004, 22:49

a jednak sie wynosi cos z tego placu.
No ale i tak powodzonka
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ella » środa 31 marca 2004, 23:31

Sławek_18 napisał(a):a jednak sie wynosi cos z tego placu.

Pewnie, że tak. Tylko trudno byłoby mi parkowac omegą combi w takich stanowiskach. Chociaz próbowałam i wychodziło poza kopertą. Ja wybieram teraz takie miejsca żeby nie uszkodzic i siebie i kogos drugiego. Oczywiscie jak jest taka mozliwość.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Azis » piątek 02 kwietnia 2004, 01:06

leila napisał(a):spróbuj tutaj może ci pomoże.. http://212.14.45.197/forum/viewtopic.ph ... light=plac


Siemka ...sory ale ta strona nie dziala ...moze jakas inna ale z ta cos nie tak ....pozdrawiam :)
Azis
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 02 kwietnia 2004, 00:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mmeva » piątek 02 kwietnia 2004, 01:19

Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez Azis » piątek 02 kwietnia 2004, 08:41

Mmeva napisał(a):http://www.prawojazdy.com.pl/forum/viewtopic.php?t=332&highlight=plac

ten powinien chodzić :)


chodzi.... dzieki wielkie.... :lol:
Azis
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 02 kwietnia 2004, 00:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mmeva » piątek 02 kwietnia 2004, 19:07

POWODZONKA :D
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 12 gości