Odwracanie głowy na egzaminie kategorii A

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Odwracanie głowy na egzaminie kategorii A

Postprzez slayer17 » sobota 17 lipca 2010, 18:13

Witam... jak to każdego w końcu, coś mnie napadło, żeby zrobić sobie prawko kategorii A.

Zacząłem kurs i wszystko by było ok, gdyby nie pewien drobny problem. Mianowicie podczas odwracania głowy, bo instruktor mi powiedział, że każdy manewr na motorze musi być poprzedzony oglądnięciem się do tyłu, mimowolnie obracam także lekko barki a co za tym idzie prawie całe ciało.

No i co zauważyłem zarówno ja jak i mój instruktor, motor skręca mi w lewo jak się obracam.

Ruch barków to jest lekkie przyzwyczajenie z jazdy na rowerze po krakowie :wink: Chwilę jeździłem jako kurier rowerowy, a wiadomo, że wtedy trzeba było mieć oczy dookoła głowy.

No i prośba/pytanko moje jest takie, czy ktoś też miał z tym problem, czy muszę sobie sam obmyślić metodę odwracania głowy na motocyklu?

Będę wdzięczny za wszelkie porady :wink:
31.12.2008r. WORD Krosno - teoria, placyk, miasto +++

16.01.2009 - Prawko w kieszeni ;]
Avatar użytkownika
slayer17
 
Posty: 514
Dołączył(a): poniedziałek 13 listopada 2006, 18:32
Lokalizacja: Bieszczady ;P

Postprzez ixi25 » sobota 17 lipca 2010, 21:02

?????????????????????????????
Coś takiego świadczy o złej pozycji podczas jazdy.
http://www.youtube.com/watch?v=aYSixusn ... r_embedded

http://etransport.pl/film840.html

Doświadczenie z egzaminem - 5podejść.
Doświadczenie za kierownicą - ponad 500000 km oraz 17 krajów EU.
ixi25
 
Posty: 523
Dołączył(a): wtorek 18 maja 2010, 00:18
Lokalizacja: EU

Postprzez slayer17 » niedziela 18 lipca 2010, 12:40

Dlaczego złej pozycji?


Dobra... wiem, że po 2 godzinie jazdy na motocyklu w życiu i tak wymagam za wiele, ale taki już jestem, że szukam rozwiązań moich problemów.

Jeżeli objęcie kolanami baku i niezbyt mocne opieranie się o kierownicę to niewłaściwa pozycja to wobec tego chciałbym wiedzieć jaka jest ta właściwa. Na pewno mi się ta informacja przyda.

Rozmawiałem z kumplami motocyklistami, którzy poradzili mi tylko wyeliminować ten ruch barków towarzyszący odwracaniu głowy.


Ale teraz mi się nasuwa jeszcze jedna kwestia: Czy to odwracanie głowy to nie ma być kolejna sztuczka "teatralna", podobnie jak w przypadku egzaminu kat B.

Teatralna w sensie takim, że obracam głowę do tyłu, mimo tego, że mam 2 lusterka, w których widać samochody za mną. A rozglądnięcie się do tyłu, jeszcze dodatkowo w kasku, raczej niewiele więcej daje, niż spojrzenie w lusterka.
31.12.2008r. WORD Krosno - teoria, placyk, miasto +++

16.01.2009 - Prawko w kieszeni ;]
Avatar użytkownika
slayer17
 
Posty: 514
Dołączył(a): poniedziałek 13 listopada 2006, 18:32
Lokalizacja: Bieszczady ;P

Postprzez Cyberix » niedziela 18 lipca 2010, 22:29

slayer17 napisał(a):Ale teraz mi się nasuwa jeszcze jedna kwestia: Czy to odwracanie głowy to nie ma być kolejna sztuczka "teatralna", podobnie jak w przypadku egzaminu kat B.

Ale w samochodzie jak źle ustawisz lusterka to masz martwą strefę, i może się zdarzyć, że jakieś autko schowa się właśnie tam... zerkniesz w lusterko wstecznie - nic nie zobaczysz, zerkniesz w boczne - pusto. Zmieniasz pas i... bum...

Dlatego właśnie stosuje się szybkie zerknięcie w bok :)
Cyberix
 
Posty: 2071
Dołączył(a): poniedziałek 22 lutego 2010, 19:49

Postprzez ks-rider » poniedziałek 19 lipca 2010, 23:34

slayer17 napisał(a):Teatralna w sensie takim, że obracam głowę do tyłu, mimo tego, że mam 2 lusterka, w których widać samochody za mną. A rozglądnięcie się do tyłu, jeszcze dodatkowo w kasku, raczej niewiele więcej daje, niż spojrzenie w lusterka.


W lusterku to sobie mozesz usta wyszminkowac ! Z tego co piszesz to na razie nawet nie masz pojecia jak ustawiic w motocyklu lusterka. Przy zalozeniu, ze masz je ustawione w miare prawidlowo to widzisz w nich ( w ich polowie ) swoje ramiona wiec o czym tu mowa. Nie chcesz obracac glowy – nie obracaj, kwestia czasu kiedy za to zaplacisz – najwyzsza cena. Obrot glowy lepszy niz najlepsze ubezpieczenie.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Postprzez slayer17 » wtorek 20 lipca 2010, 08:26

Nie mówię, że nie chcę. Tylko mam zagwozdkę, bo przy odwracaniu głowy poruszam mimowolnie tułowiem, przez co motor skręca.

I nie mam pomysłu na wyeliminowanie tego.
31.12.2008r. WORD Krosno - teoria, placyk, miasto +++

16.01.2009 - Prawko w kieszeni ;]
Avatar użytkownika
slayer17
 
Posty: 514
Dołączył(a): poniedziałek 13 listopada 2006, 18:32
Lokalizacja: Bieszczady ;P

Postprzez quweta » wtorek 20 lipca 2010, 08:44

Po 2 godzinach jesteś to ja jestem pewien, że sam się wyrobisz bez zbędnych sposobów. Miałem to samo przy jeździe na wstecznym, ale samochodem. Oglądałem się to nie panowałem nad rękami i kierownica skręcała w lewo. Ale tak było na początku. Potem samo przeszło.
Ja to nie wiem jak po 2 godzinach kursu można spodziewać się super umiejętności. Cierpliwości.
quweta
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek 19 lipca 2010, 19:10

Postprzez slayer17 » środa 21 lipca 2010, 19:28

Wiesz.... chorobliwa ambicja :wink:

Jakoś tak mam, że jak się za coś zabieram to chcę to robić na najwyższym możliwym poziomie a nie "tak o".


Po 4 godzinie jazdy już moto mi nie skręca przy obracaniu głowy.

Wygląda na to, że za długo się patrzyłem do tyłu.
31.12.2008r. WORD Krosno - teoria, placyk, miasto +++

16.01.2009 - Prawko w kieszeni ;]
Avatar użytkownika
slayer17
 
Posty: 514
Dołączył(a): poniedziałek 13 listopada 2006, 18:32
Lokalizacja: Bieszczady ;P


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 48 gości