BladNaMoimPrawku:((HELP

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

BladNaMoimPrawku:((HELP

Postprzez Tomek » poniedziałek 19 stycznia 2004, 22:08

DzisOdebralemPrawko po powrocie zauwazylem, ze :
Data wydania prawojazdy ( 4a ) 12.01.04
Data wydania uprawnienia (10) 09.01.03
Niemoglem zdawac wtedy bo niemialem 18 lat !
Czy podczas kontroli moga mi zabrac prawko ?
Jak tak to czy musza dac mi tymczasowe prawko ?
Jak zglosze sie do urzedu o wymiane to czy bede mogl jezdzic, czy zabiora mi to stare, czy poprostu zamienia mi ????
Jakie groza mi konsekwencje jak sie nie zglosze ?
Czy bede musial cos placic ?
Z gory thx za odp.
Tomek
 
Posty: 22
Dołączył(a): niedziela 05 października 2003, 14:21

Postprzez Sławek_18 » poniedziałek 19 stycznia 2004, 22:14

Alez pech. Placic pewnie bedziesz musiac. Powinni Ci wydac cos dzieki czemu bedziesz mogl sie poruszac(chociaz nie wiem, bo to wszystko jest zakrecone) Pewnie bedziesz mial klopoty przy kontroli. NIe sprawdzales przy odbiorze ? czy wsio jest OK ?
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

:(

Postprzez Tomek » poniedziałek 19 stycznia 2004, 22:18

Sorki ale sie niesapnalem, poprostu takich bledow sie niewidzi na poczatku,
dlaczego mam placic za kogos blad ???
Tomek
 
Posty: 22
Dołączył(a): niedziela 05 października 2003, 14:21

Postprzez X » poniedziałek 19 stycznia 2004, 23:56

Bo zyjesz w Polsce :)

A tak seryo, ja na Twoim miejscu nic bym nie robil. Ty jestes czysty - prawko masz legalne (chyba ze masz nielegalne, to wtedy jest problem :), wszystko ladnie zdales, podpisales etc. - TY JESTES ABSOLUTNIE CZYSTY.

A co do Twoich pytan:
- W POLSCE NIE MA CZEGOS TAKIEGO JAK TYMCZASOWE PRAWO JAZDY !!!!!! !!!!!!!!!! Obojetnie czy Ci ukradna prawko, czy tez zje Ci je pies, czy tez jest na nim blad - NIE dostajesz tymczasowego prawka (Slawek 18 sie myli piszac ze Ci cos powinni wydac).
- w urzedzie zatrzymaja raczej stare i znowu bedziesz musial czekac
- Tobie nie groza zadne konsekwencja - w razie czego nic o tym nie wiedziales przeciez, prawda? :). Pozatym Ty nic nie przeprawiales etc. - ot po prostu blad w druku..
X
 
Posty: 224
Dołączył(a): czwartek 08 sierpnia 2002, 12:51

Postprzez mostom » wtorek 20 stycznia 2004, 09:03

X napisał(a):- w urzedzie zatrzymaja raczej stare i znowu bedziesz musial czekac..

Nie zatrzymają - tylko wydadzą za 3 tygodnie nowe - wtedy stare się oddaje (tak samo było w przypadku wymiany starych praw jazdy - przy odbiorze nowego oddaje się stare), nie mogą kogoś zostawić bez prawa jazdy - tym bardziej, że to jest ich błąd.

X napisał(a):- Tobie nie groza zadne konsekwencja - w razie czego nic o tym nie wiedziales przeciez, prawda? :). Pozatym Ty nic nie przeprawiales etc. - ot po prostu blad w druku..

Tu też się mylisz - przy odbieraniu prawa jazdy masz obowiązek sprawdzić czy nie ma żadnych błędów - a jak są to musisz to zgłosić. Co do konsekwencji - policja może podejrzewać, że prawo jazdy jest fałszywe (w końcu dojdą do tego że to prawdziwe - ale ile przy tym może być niepotrzebnych problemów).
Po drugie - w większości ubezpieczalni samochodów - musisz podać od jakiego czasu masz prawo jazdy (jak krótko - to zwyżka ubezpieczenia). W momencie jak zapiszą, że ma już od roku i dojdzie do kolizji - wtedy czepiają się wszystkiego żeby tylko nie płacić. Przez przypadke zerkną, że Tomek ma prawko jak miał 17 lat i się zacznie.
Na prawdę szkoda nerwów - ja bym wymieniał - koszty powinni pokryć oni - jest to błąd drukarski, a nie kierowcy.
mostom
Avatar użytkownika
mostom
 
Posty: 234
Dołączył(a): piątek 21 listopada 2003, 08:57
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez ella » wtorek 20 stycznia 2004, 11:43

Mostom ma rację. Zrób tak jak on pisze z tym jednak że wydaje mi się, że to Ty będziesz musiał zapłacić za nowe. Podpisałes przeciesz papier odbierając prawko, że wszystkie dane się zgadzają. Ale najlepiej jak zapytasz się w urzędzie u nich może być róznie.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sławek_18 » wtorek 20 stycznia 2004, 19:35

ech nawet X nasz nieomylny forumowicz sie pomylil, ojciec przy wyrabianiu nowego prafka dal chyba ksero do urzedu (juz nie pamietam ale moglo by tak byc). Co do placenia obawiam sie, ze jednak Ty poniesiesz koszty, choc napisz nam jak Ci poszlo.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez miros » wtorek 20 stycznia 2004, 20:17

no niestety troche winy jest tez po twojej stronie. podczas wydawania prawka musisz sprawdzic czy wszystko jest wporzadku, jesli cos jest nie tak to wtedy wedlug mnie nie musisz placic, ale jesli zauwazyles to dopiero po powrocie do domu to : "po odejsciu od kasy reklamacji nie uwzgledniamy" :)
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez X » wtorek 20 stycznia 2004, 20:25

Slawku18, skadze znowu, nie pomylilem sie. Chcialbym zauwazyc, iz napisalem CHYBA :P

Ale do rzeczy. Mostom, dlaczego sadzisz ze mu nie odbiora prawka? Z jednej strony twierdzisz, ze policja moze przyczepic sie do jego bledu w prawku, z drugiej piszesz ze bedzie mogl dalej jezdzic na tym 'prawku z bledem'???
X
 
Posty: 224
Dołączył(a): czwartek 08 sierpnia 2002, 12:51

:)

Postprzez Tomek » wtorek 20 stycznia 2004, 23:50

Pojde jak sie palanteria przyczepi, lub gdy bedzie mi sie nudzic i gdy bede mial kase :)
A tak to se smigam, w koncu jestem tylko czlowiekiem, i tak drobnego bledu moglem niezauwazyc :)
Tomek
 
Posty: 22
Dołączył(a): niedziela 05 października 2003, 14:21

Postprzez mostom » środa 21 stycznia 2004, 08:48

X napisał(a):Slawku18, skadze znowu, nie pomylilem sie. Chcialbym zauwazyc, iz napisalem CHYBA :P

Ale do rzeczy. Mostom, dlaczego sadzisz ze mu nie odbiora prawka? Z jednej strony twierdzisz, ze policja moze przyczepic sie do jego bledu w prawku, z drugiej piszesz ze bedzie mogl dalej jezdzic na tym 'prawku z bledem'???

Nie odbiorą prawka bo ma uprawnienia do kierowania pojazdami - błąd w druku , czy jakikolwiek inny nie uprawnia ich do zabrania prawa jazdy. Ja miałem nieaktualny adres w starym prawie jazdy, miałem je zalaminowane, złapała mnie policja i chcięli za to wlepić mandat - skończyło się na ostrzeżeniu - ale kazali mi natychmiast prawo jazdy wymienić. Poszedłem do urzędu i zgłosiłem problem. Jako, że weszły już nowe prawa jazdy wymienili mi na nowe - ale stare (w tym momencie z błędem) do czasu otrzymania nowego zostawili. Zrobili tylko sobie ksero i jak odbierałem nowe to musiałem oddać stare prawko. Nie mogą kogoś pozbawić na 3 tygodnie prawa prowadzenia samochodu tylko dlatego, że musi prawko wymienić.
mostom
Avatar użytkownika
mostom
 
Posty: 234
Dołączył(a): piątek 21 listopada 2003, 08:57
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 203 gości