CZY MOZNA ZDAWAC EGZAMIN PO 2 LETNIEJ PRZERWIE?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

CZY MOZNA ZDAWAC EGZAMIN PO 2 LETNIEJ PRZERWIE?

Postprzez Tomasz J. » niedziela 18 stycznia 2004, 16:48

Ponad 2 lata temu zakonczylem kurs na prawo jazdy i przystapilem do
ezgzaminu. Nie zdalem (zaliczylem tylko czesc teoretyczna) i od tego czasu z powodu naglego pogorszenia stanu zdrowia i z tym zwiazanego leczenia juz nie podchodzilem do egzaminu.
Od 6 miesiecy moj stan zdrowia juz pozwala na kierowanie samochodem i
chcialbym sprobowac ponownie zdac taki egzamin.
Mam w takim razie 2 pytania:

1. Czy moj kurs na prawo jazdy nie stracil waznosci i czy nie bede musial
jeszcze raz tego zaliczac?

2. Jezeli kurs jest wazny to czy jest tez wazna zaliczona przeze mnie czesc teoretyczna egzaminu? Tzn. czy bede mogl teraz zdawal tylko czesc praktyczna?

Bede bardzo wdzieczny za kazda informacje.
Tomasz J.
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela 18 stycznia 2004, 16:44

Postprzez Sławek_18 » niedziela 18 stycznia 2004, 17:10

teoretyczny egzmain jest wazny 6 miesiecy

Kurs jest wazny do momentu wprowadzanienia zmian w przepisach.
A wiec na przeciagu tych dwuch lat zachla cjhyba jakas zmiana, wiec Twoj kurs jest nie aktualny.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Tomasz J. » niedziela 18 stycznia 2004, 17:35

A moze ja i mnie podobni mamy jeszcze okazje zdawac egzamin przed 01.04.04 kiedy zmieniaja sie zasady organizowania kursow(30 godz. teorii i 30 praktyki)?
Przez te 2 lata nie zmienily sie zasady org. kursow stad, mnie sie wydawalo ze jest on wazny (do 01.04.04 oczywiscie).
Tomasz J.
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela 18 stycznia 2004, 16:44

Postprzez Sławek_18 » niedziela 18 stycznia 2004, 17:57

Tomasz J. napisał(a):A moze ja i mnie podobni mamy jeszcze okazje zdawac egzamin przed 01.04.04 kiedy zmieniaja sie zasady organizowania kursow(30 godz. teorii i 30 praktyki)?
Przez te 2 lata nie zmienily sie zasady org. kursow stad, mnie sie wydawalo ze jest on wazny (do 01.04.04 oczywiscie).

To jesli sie nie zmienily (moglem sie pomylic w tym) to LEC do WORDU i i ustalaj termin weź pare godzinek jazdy (przypomnij testy ) i zdawaj. Teoria(egzmain) na pewno juz wygasla.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez miros » niedziela 18 stycznia 2004, 18:39

z tgo co ja sie orientuje to: twoja teoria juz dawno jest nie aktualna. kurs tez nie jest aktualny poniewaz w caigu dwoch lat napewno zaszly pewne zmiany jesli chodzi o kodeks drogowy.

pojdz do osrodka szkolenia i tam sie dowiedz wszystkiego, i jesli sie okaze ze twoj kurs jest niewazny to odrazu sie zapisz.

jak sie dowiesz wszystkiego to napisz jak to jest z ta waznoscia kursow.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez vorest » poniedziałek 19 stycznia 2004, 01:55

Moim zdaniem kurs jest wazny, nie istotne jest to czy byly zmiany w kodeksie czy nie. Bo jak zmiany w kodeksie mialy by wplyw na waznosc kursu to moglo by dojsc do takiej sytuacij ze w poniedzialek konczysz kurs a we wtorek zmieniaja kodeks i co wtedy??? Wychodzilo by na to ze miales kurs wazny przez kilka godzin;) Tak samo jak juz masz prawko to nie musisz zdawac od nowa za kazdym razem kiedy zmienia przepisy w kodeksie.
vorest
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 19 stycznia 2004, 01:49

Re: CZY MOZNA ZDAWAC EGZAMIN PO 2 LETNIEJ PRZERWIE?

Postprzez mostom » poniedziałek 19 stycznia 2004, 17:38

Tomasz J. napisał(a):Ponad 2 lata temu zakonczylem kurs na prawo jazdy i przystapilem do
ezgzaminu. Nie zdalem (zaliczylem tylko czesc teoretyczna) i od tego czasu z powodu naglego pogorszenia stanu zdrowia i z tym zwiazanego leczenia juz nie podchodzilem do egzaminu.
Od 6 miesiecy moj stan zdrowia juz pozwala na kierowanie samochodem i
chcialbym sprobowac ponownie zdac taki egzamin.
Mam w takim razie 2 pytania:

1. Czy moj kurs na prawo jazdy nie stracil waznosci i czy nie bede musial
jeszcze raz tego zaliczac?

2. Jezeli kurs jest wazny to czy jest tez wazna zaliczona przeze mnie czesc teoretyczna egzaminu? Tzn. czy bede mogl teraz zdawal tylko czesc praktyczna?

Bede bardzo wdzieczny za kazda informacje.


Kurs jest ważny na 100 % - nie musisz go powtarzać
" Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 14.12.2001r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów – Dz.U. Nr 150 z dnia 24.12.2001r. poz. 1681, dokumenty potwierdzające ukończenie kursu dla osób ubiegających się o prawo jazdy wystawione przed 01.07.1998r. straciły ważność (§ 32 ust 1 pkt. 1 i 2) i nie spełniają wymagań określonych w § 29. "

Więc jeśli skończyłeś kurs po tej dacie to masz ważny.
A egzamin teoretyczny (tak jak powiedzieli poprzednicy) jest ważny tylko 6 miesięcy - więc musisz go jeszcze raz zdawać.
mostom
Avatar użytkownika
mostom
 
Posty: 234
Dołączył(a): piątek 21 listopada 2003, 08:57
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez mostom » poniedziałek 19 stycznia 2004, 17:43

vorest napisał(a):Moim zdaniem kurs jest wazny, nie istotne jest to czy byly zmiany w kodeksie czy nie. Bo jak zmiany w kodeksie mialy by wplyw na waznosc kursu to moglo by dojsc do takiej sytuacij ze w poniedzialek konczysz kurs a we wtorek zmieniaja kodeks i co wtedy??? Wychodzilo by na to ze miales kurs wazny przez kilka godzin;) Tak samo jak juz masz prawko to nie musisz zdawac od nowa za kazdym razem kiedy zmienia przepisy w kodeksie.

Tak jak napisałem wcześniej - kurs ma ważny, ale kurs też może stracić ważność - i ma to miejsce wtedy jak zmieniają się przepisy ruchu drogowego - miało to miejsce w czerwcu 1998 roku. A w przypadku gdy ktoś skończy kurs i zmienią się przepisy to nie ma problemciu. Zobacz, że ukończone kursy ważne jeszcze były przez ponad 3 lata (od czerwca 1998 r do 24 grudnia 2001 r). Dopiero z dniem wejścia ustawy w życie - czyli 24 grudnia 2001 straciły ważność kursy ukończone przed lipcem 1998r.
mostom
Avatar użytkownika
mostom
 
Posty: 234
Dołączył(a): piątek 21 listopada 2003, 08:57
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Tomasz J. » poniedziałek 19 stycznia 2004, 23:44

Wielkie dzieki za odpowiedzi!

Ale mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie Mostom i innych zorientowanych w temacie.
Skoro 1 kwietnia tego roku zmieniaja sie przepisy dot. organizowania kursow na prawo jazdy (30 godz. teorii + 30 godz. praktyki) czy w takim razie moj kurs bedzie wazny tylko do 1 kwietnia?
Tomasz J.
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela 18 stycznia 2004, 16:44

Postprzez mostom » wtorek 20 stycznia 2004, 09:16

Tomasz J. napisał(a):Wielkie dzieki za odpowiedzi!


nie za ma co :).
Tomasz J. napisał(a):Ale mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie Mostom i innych zorientowanych w temacie.
Skoro 1 kwietnia tego roku zmieniaja sie przepisy dot. organizowania kursow na prawo jazdy (30 godz. teorii + 30 godz. praktyki) czy w takim razie moj kurs bedzie wazny tylko do 1 kwietnia?


Nie. Będzie nadal ważny. Osoby, które zaczną kurs do 31 marca będą miały tylko 20h teorii i 20h praktyki (czyli na starych zasadach) - i kurs będzie ważny. Dokładnie tak samo jest w twoim przypadku - robiłeś kurs na starych zasadach i kurs jest nadal ważny. Nawet jak się zmienią przepisy, to tak jak napisałem wyżej - jest jakiś okres przejściowy między zmianami a przepisem, który mówi o nieważności kursu przed datą taką a taką.
mostom
Avatar użytkownika
mostom
 
Posty: 234
Dołączył(a): piątek 21 listopada 2003, 08:57
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 201 gości