egzamin a okulary / soczewki ...

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

egzamin a okulary / soczewki ...

Postprzez EgoisicBoY » wtorek 03 kwietnia 2007, 00:38

Witam dziś umówiłem się na termin egzaminu praktycznego (09-05-07)

i niestety zapomniałem się dowiedzieć czy w papierach mam napisane czy muszę używac okularów ...

no i mam pytanie czy jeśli mam zapisane że powinienem nosic okulary a nosze soczewki kontaktowe to wystarczy jakieś zaświadczenie od pierwszego lepszego okulisty czy też musi to być jakiś "specjalistyczny" ? :P

dodam że jak zdawałem egzamin 4 lata temu to nieprzypominam sobie by egzaminator wspominał cos o okularach (ale i tak sam włożyłem na nos bo nie używałem jeszcze soczewek a po ślepaku źle sie jeździ:P )

dodam że wadę mam nie wielką (chociarz jak dla mnie ito i tak za duża) -2 ..

oraz mam jeszcze pytanie czy jeśli ktoś musi używać okularów to czy jest to wpisane w prawo jazdy ? bo przyznam że nieprzypominam sobie by w moim było to kiedykolwiek wpisane a słyszałem że tak właśnie jest ...
EgoisicBoY
 
Posty: 67
Dołączył(a): niedziela 04 marca 2007, 02:43

Postprzez kwito » wtorek 03 kwietnia 2007, 00:42

kumpel niestety nie został dopuszczony do egzaminu ze względu na brak okularów (miał wpisane w dokumentach, że musi posiadać), kumpel miał soczewki, ale egzaminator nie dał się przekonać, choć mu je pokazywał...
no i kumpel jest 112zł i 1,5 m-ca do tyłu
Obrazek
kat. B - zdane za pierwszym razem 10.03.2006
od 24.02.2008 jeżdżę Trampkiem i jestem z niego dumny :P
Avatar użytkownika
kwito
 
Posty: 517
Dołączył(a): piątek 02 grudnia 2005, 00:32
Lokalizacja: Elbląg / Gdańsk

Postprzez EgoisicBoY » wtorek 03 kwietnia 2007, 00:54

no ja się włąśnie tego obawiam ... :?

tym bardziej że wolałbym nie jeździć w okularach bo porostu przeszkadzają! i niema pełnego pola widzenia w nich tzn z pełną ostrością :P no chyba że były by na pół twarzy :P

a to że oblewają za to to wiem ... byłem już świadkiem takich sytuacji ...

co gorsza widać gdy ktoś ma soczewki jak się tylko spojży w oczy ... :P (jeśli na słówo nie wierza )

no ale muszą za coś oblewać wkońcu z czego by się word utrzymywały :wink:
EgoisicBoY
 
Posty: 67
Dołączył(a): niedziela 04 marca 2007, 02:43

Postprzez Deliusz » wtorek 03 kwietnia 2007, 01:11

Ja proponuję byś przeszedł się po prostu do tego WORDu i Ci wyjaśnią bo "co WORD (czyt kraj), to obyczaj!"
(2007-03-17) Kat. "B" - egzamin ZDANY - WORD Gorzów Wlkp.
(2007-03-20) Prawo Jazdy: przyjęto wniosek, trwa postępowanie administracyjne.
(2007-03-27) Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie / odbiór 5 kwietnia
Avatar użytkownika
Deliusz
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 19 marca 2007, 14:34

Postprzez maciass » wtorek 03 kwietnia 2007, 01:48

nie przesadzaj, ja jeżdżę raz w soczewkach a raz w okularach i nie ma różnicy co do pola widzenia itp, a wcale nie mam okularów na pół twarzy :roll: też wolę soczewki, wiadomo są wygodniejsze itp, ale jak raz na egzamin założysz okulary to nic Ci się nie stanie, i nikt sie czepiał nie będzie

btw, wada -2 to wcale nie mało, ja mam -1,5/-1,75 i bez okularów/soczewek kompletnie nic nie widze :shock:
prawo jazdy kat. B od grudnia 2006 ;)
Avatar użytkownika
maciass
 
Posty: 202
Dołączył(a): poniedziałek 18 września 2006, 22:36
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez didulka » wtorek 03 kwietnia 2007, 10:11

lepiej miec okulary chociaz ze soba.. w lutym jak bylam na egzaminie chlopak nie mial bryli i go nie dopuscili... ja jezdze w okularach mam -1,5 i jak ich na wezme na jazdy to jestem slepa jak kura a co dopiero -2
nie wydaje mi sie zeby zaswiadczenie od okulisty cos dalo bo to musi wystawic lekarz co daje zaswiadczenia ze nie ma przeciwskazan do kierowania pojazdami a najlepiej isc albo zadzwonic do wordu i sie dowiedziec
didulka
 
Posty: 34
Dołączył(a): sobota 31 marca 2007, 19:08
Lokalizacja: Katowice

Postprzez lili77 » wtorek 03 kwietnia 2007, 10:45

hej, ja zdawalam egzamin w WORD Bytom i w papierach mialam zapisane ze powinnam jezdzic z okularami LUB soczewkami (oznaczenie 01.06), mialam soczewki i nie bylo problemu.. w dokumencie (prawo jazdy) mam wpisany taki sam numer w ograniczeniach czyli nie moge siadac za kolkiem bez okularow czy soczewek.. jesli chodzi o problem udowodnienia iz nosi sie soczewki, mozna poprosic lekarza okuliste o papierek potwierdzajacy to-sama nosze taki w portfelu i nie ma problemu.. mam wade -1,5 i chyba przesadziles piszac ze -2 to niewiele.. ja bez soczewek jestem totalnym slepakiem i ciagle robie kreta! powodzenia na egzaminie
egzamin 14.02.2007 walentynki
teoria 0 bledow
plac +
miasto +
blondynka
lili77
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek 15 lutego 2007, 13:42

Postprzez agulka1755 » czwartek 05 kwietnia 2007, 09:33

a ja mam inne pytanie. czy jesli mam w papierach beztermionowe prawko i zadnego obowiazku okularow wogole nic o okularach to moge przyjsc na egzamin w okularach i nie przyczepi sie?bo myslalam ze tak ale teraz to juz nie wiem...
agulka1755
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 05 kwietnia 2007, 09:29

Postprzez ella » czwartek 05 kwietnia 2007, 10:00

Ja też mam bezterminowe bez wpisu "jazda w okularach" a zdawałam w okularach. Nikt się nie czepiał. Więc chyba można.
To działa tylko w drugą stronę. Z wpisem "jazda w okularach" nie można jeźdzdzić bez.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez czerw_kapturek » wtorek 10 kwietnia 2007, 08:14

A badaniu lekarskim masz juz prawdopodobnie napisane, ze masz okulary. To raz. dwa, ze jak nosisz soczewki wystarczy ci takie zaswiadczenie ze nosisz soczewki, ja to dostalam jak pierwszy raz kupowalalm soczewki, taka mala karteczka z moca soczewek i ich rodzajem. Jesli zakladasz na egzamin soczewki, wez ze soba do plecaka czy tam torebki okulary, tak na wszelki wypadek. Tez nosze soczewki ;)
Życie jest przygodą dla odważnych - albo niczym.
czerw_kapturek
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 10 kwietnia 2007, 07:59

Postprzez scorpio44 » wtorek 10 kwietnia 2007, 14:43

A ja mam pytanie do kogoś końpetentnego - czy mógłby mi ktoś wyjaśnić, z jakiego w ogóle powodu istnieje coś takiego, że na zaświadczeniu lekarskim (a potem w prawie jazdy) jest podane konkretnie, że delikwent(-ka) ma jeździć w okularach, w soczewkach albo może i w tym, i w tym? Wydaje mi się, że istotą szkieł korekcyjnych w jakiejkolwiek postaci jest ich dioptriaż (że tak utworzę ładne słowo według modnego klucza :D), a to, czy ktoś w danej chwili ma życzenie mieć okulary czy szkła kontaktowe, powinno zależeć tylko i wyłącznie od niego...
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez KUBA_1 » wtorek 10 kwietnia 2007, 15:21

Ten problem należy zgłosić podczas wstępnego badania lekarskiego, przed szkoleniem.
Jest inne oznaczenie okulary, inne szkła kontaktowe i inne okulary lub szkła kontaktowe. Co do jakości wzroku ("dioptriaż") wypowiada się lekarz dając okres na powtórne badanie lekarskie.
Widziałem dziś ciekawy spór,
Jak z głową dyskutował mur,
KUBA_1
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek 02 lutego 2007, 22:03
Lokalizacja: mars

Postprzez Ad_aM » wtorek 10 kwietnia 2007, 23:20

Soczewki mogą nie mieć odpowiedniej mocy, poza tym niektórzy nie mogą ich nosić z powodu reakcji (alergicznej?) organizmu - mają wtedy pogorszone widzenie. I dla takich osób są rozdzielne te kategorie
Kat. B 21 IV 2006 -> Zdane za pierwszym podejściem :)
Kat. C -> może zrobię? :)

Daewoo Nexia :)
Ad_aM
 
Posty: 851
Dołączył(a): piątek 21 kwietnia 2006, 15:22
Lokalizacja: Łódź

Re: egzamin a okulary / soczewki ...

Postprzez Zielonyprawko » wtorek 06 czerwca 2017, 16:25

A co w sytuacji kiedy nie mam wpisanego noszenia okularów/soczewek a mimo tego przyjdę na egzamin w okularach?
Zielonyprawko
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 06 czerwca 2017, 16:23

Re: egzamin a okulary / soczewki ...

Postprzez rpa » środa 07 czerwca 2017, 03:35

Z tego co mi wiadomo, okulary są legalne w Polsce. Na swoje pytanie odpowiedzieć musisz sobie sam.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości