Ogladanie taśmy z egzaminu/wątek oddzielony

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez doomdrake » środa 20 grudnia 2006, 11:22

Co do tego nagrania...dobra rada: ZAWSZE OGLĄDAJ NAGRANIE ZANIM SIĘ ODWOŁASZ!!! 1) Zdobędziesz pewność, że masz rację( lub jej nie masz) 2) Jeśli nagranie "zaginie" to możesz pisać podanie o powtórzenie egzaminu na koszt WORD. Ważne, aby nagranie z egzaminu obejrzeć jak najszybciej ( 2-3 dni), po prostu zaoszczędzisz sobie czasu i nerwów. Gdybyś je obejrzała wcześniej, a potem nagranie "zgubiłoby się" to WORD mógłby mieć naprawdę poważne kłopoty ( taki " zabieg" podpada pod prokuratora).

P.S. "Znaj swoje prawa..."
doomdrake
 
Posty: 20
Dołączył(a): wtorek 05 grudnia 2006, 12:04
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Postprzez ella » środa 20 grudnia 2006, 12:43

ZAWSZE OGLĄDAJ NAGRANIE ZANIM SIĘ ODWOŁASZ!!!

To byłoby ciekawe, jakby każdy oblany mógł sobie iść i obejrzeć od razu nagranie.
Nagranie możesz obejrzeć dopiero po złożeniu odwołania a nie przed jego złożeniem.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez cman » środa 20 grudnia 2006, 12:55

ella napisał(a):To byłoby ciekawe, jakby każdy oblany mógł sobie iść i obejrzeć od razu nagranie.

Ja bym raczej powiedział, że po prostu normalne...
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez ella » środa 20 grudnia 2006, 13:53

Cman, a gdzie w rozporządzeniu jest napisane, że kazdy może iść i obejrzeć przed napisaniem odwołania? Normalnym to jest odwołać się i obejrzeć a nie odwrotnie.

Jak dla mnie sam pomysł nie jest normalny. Albo odwolujemy się bo uważamy oblanie za niesluszne i oglądamy albo nie zawracamy głowy. Ktoś potrąci pachołek i poleci oglądać taśmę. :D A może jeszcze każdemu kopię dać do domu. .
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez cman » środa 20 grudnia 2006, 16:02

Niestety w rozporządzeniu to nie jest napisane i to mnie denerwuje.

ella napisał(a):A może jeszcze każdemu kopię dać do domu.

Jak najbardziej! Dlaczego nie, nawet za dodatkową opłatą, ale powinna być taka możliwość. Zresztą już nie raz o tym pisałem.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez ella » środa 20 grudnia 2006, 16:39

Niestety w rozporządzeniu to nie jest napisane i to mnie denerwuje.


A mnie to nie denerwuje. Jakbym uważała, że mnie egzaminator nie słusznie oblał to bym się odwoływała i ogladała zapis na taśmie. Jak oblewam słusznie to taka pamiątka nie jest mi potrzebna ani do oglądania w WORD ani w domu.
Jakby można było oglądac tasmy przed odwołaniem to też trzeba by było pisać podanie z uzasadnieniem czyli to byloby to samo co napisanie odwołania a potem obejrzenie zapisu. Więc nie narzekajmy, bo każdy kto chce może ten zapis sobie obejrzeć.
A w tym przypadku autorki wątku też jej ten zapis nic nie da bo oblała słusznie. Ludzie nie znają podstawowych zasad poruszania się na drogach a robią wiele szumu.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez cman » środa 20 grudnia 2006, 16:53

A pomyśl, ile już na forum było opisywanych sytuacji, że oblałem bo... to i to, a egzaminator to i tamto, a potem 2 albo 3 strony gdybynia co się tak naprawdę stało. O ileż prościej byłoby, gdyby taka osoba wzięła nagranie i wrzuciła na youtube, każdy by mógł zobaczyć i ocenić co się wydarzyło. Przypuszczam też, że wiele osób chciałoby takie nagranie jako pamiątkę, potem za kilka czy kilkanaście lat obejrzeć i pośmiać się ze swojej jazdy :dumb:

Natomiast to, że niektórzy robią wiele krzyku o nic to już inna sprawa.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez ella » środa 20 grudnia 2006, 17:01

gdyby taka osoba wzięła nagranie i wrzuciła na youtube, każdy by mógł zobaczyć i ocenić co się wydarzyło

Przeciez nikt jej nie zabrania tego zapisu obejrzeć w Word. Pisze odwołanie i ogląda. Tylko nikt tego nie robi, nawet wtedy kiedy na forum dostaje odpowiedź, że oblana została niesłusznie.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez cman » środa 20 grudnia 2006, 17:22

To też prawda, ale mimo wszystko uważam, że powinna być taka możliwość...
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez doomdrake » piątek 22 grudnia 2006, 13:50

ella napisał(a):Cman, a gdzie w rozporządzeniu jest napisane, że kazdy może iść i obejrzeć przed napisaniem odwołania? Normalnym to jest odwołać się i obejrzeć a nie odwrotnie.

Jak dla mnie sam pomysł nie jest normalny. Albo odwolujemy się bo uważamy oblanie za niesluszne i oglądamy albo nie zawracamy głowy. Ktoś potrąci pachołek i poleci oglądać taśmę. :D A może jeszcze każdemu kopię dać do domu. .


Nie jest też napisane, że nie można obejrzeć przed napisaniem odwołania... Z autopsji wiem, że taka sytuacja jest możliwa!!!! Niedawno składałem odwołanie i nagranie z egzaminu obejrzałem PRZED złożeniem skargi!!! I co Ty na to ella???Dla mnie postępowanie "odwołać się, a potem obejrzeć film" nie jest normalne. A jeśli nie mam racji ( co ewentualnie widać na nagraniu) to i tak się odwołuję???To zwyczajne zawracanie głowy ( WORD-owi i UM).

A co do nagrania...Nagranie jest przecież normalnym "aktem" w sprawie. Zgodnie z Kodeksem Postępowania Administracyjnego osoba ma prawo do wglądu do akt sprawy, a także do robienia ich kopii i odpisów . Więc dlaczego nie mogę zrobić sobie kopii filmu i np. udostępnić jej innym osobom??? Jestem niezorientowany więc może mi to ktoś wyjaśni???
doomdrake
 
Posty: 20
Dołączył(a): wtorek 05 grudnia 2006, 12:04
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Postprzez ella » piątek 22 grudnia 2006, 14:55

I co Ty na to ella???

Wyjątki są wszędzie. Nie wszyscy zawsze stosują sie do regulaminu :D
Dla mnie postępowanie "odwołać się, a potem obejrzeć film" nie jest normalne

Dla mnie normalny tryb to :.Składasz pismo w WORD, ogladasz film w WORD i jak uważasz, że masz rację a nie chcą ci tego uznać to wtedy wysyłają Twoją skargę i kasetę do UM. Taka jest dla mnie prawidłowa droga postępowania. A jak wychodzi na to, że nie masz racji to nie wysyła się odwołania do UM i nie zawraca im głowy. No ale każdy ma swoje zdanie.

Czy pokazali ci film bo pokazałeś skargę czy nic absolutnie nie pokazywałeś tylko poszedłeś i powiedziałeś, że chcesz obejrzeć?

I jaki skutek odwołania? Oblali cię słusznie za tym 8 razem czy nie?
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez albin » piątek 22 grudnia 2006, 19:02

Trzeba by chyba powołać kolejną instytucję, która by się zajmowała przeglądaniem i udostępnianiem nagrań. Ktoś ma poronione pomysły z tym udostępnianiem i oglądaniem. Te kamery tylko zepsuły zdawalność,a
jak jeszcze egzaminator będzie przekonany o tym, że ktoś to nagranie może dostać i sobie potem oglądać jako pamiątkę (np. po zdanym lub nie zdanym egzaminie) to oka już wogóle na nic nie przymknie.
A może od razu zrobić relacje na żywo w specjalnie utworzonych kanałach TV, żeby cała Polska mogła sobie pooglądać. "Prawo jazdy z Big Brother"
albin
 
Posty: 387
Dołączył(a): niedziela 29 października 2006, 21:42

Postprzez doomdrake » sobota 23 grudnia 2006, 19:00

ella napisał(a):Czy pokazali ci film bo pokazałeś skargę czy nic absolutnie nie pokazywałeś tylko poszedłeś i powiedziałeś, że chcesz obejrzeć?

Sytuacja wyglądała następująco....Najpierw przygotowałem podanie do kierowniczki WORD o udostępnienie nagrania w celu zapoznania się z nim, a potem ewentualnie złożenia skargi. Sekretarka powiedziała, że podanie nie jest potrzebne i wysłała mnie do egzaminatora nadzorującego. Z filmem zapoznałem się po 2 dniach (akurat weekend był). Po obejrzeniu filmu i odbyciu rozmowy z egzaminatorem postanowiłem, że złożę odwołanie....Co też uczyniłem!!!!
ella napisał(a):I jaki skutek odwołania? Oblali cię słusznie za tym 8 razem czy nie?

Postępowanie w toku....Wiadomość z UM otrzymam prawdopodobnie w nowym roku :D . Obawiam się, że odwołanie nic nie da....Wątpię, że WORD przyzna się, że egzaminator popełnił błąd (a kamera nie nagrywa tego co dzieje się w pojeździe, ani kto naciska hamulec...).
BTW. Wie ktoś co grozi dla egzaminatora jeśli skarga na jego (chodzi o nierzetelne przeprowadzanie egzaminu) jest uzasadniona???
doomdrake
 
Posty: 20
Dołączył(a): wtorek 05 grudnia 2006, 12:04
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Postprzez adalberthus » niedziela 24 grudnia 2006, 23:25

Grozi mu komisja śledcza.A jak uzna jego winę,będzie musiał Wassermanowi podłaczyć wanne do gazu.
Poprostu nic.Najwyżej mu powiedzą:titi niedobry egzaminator.Oblewaj dalej,bo potrzebna kasa na jakieś nowe dyrdymały w WORDzie.
I to by było na tyle.Pozdrowienia świąteczne.
Nie przegapcie.za dwie godziny zwierzyna ma podobno mówić ludzkim głosem.(ciekawe czy kaczki też?)
jak chceta to jedźta, ale nie jedźta jak chceta
Avatar użytkownika
adalberthus
 
Posty: 512
Dołączył(a): czwartek 11 sierpnia 2005, 14:04
Lokalizacja: toruń

Re: Ogladanie taśmy z egzaminu/wątek oddzielony

Postprzez magusia » czwartek 11 stycznia 2018, 16:17

Mam pytanie dzisiaj po raz kolejny oblałam na łuku wydaje mi się ,że egzaminator wmówił mi coś i oblał chciała bym zobaczyć nagranie ale czy przy tym będzie ten egzaminator nie chciała bym aby to się rozniosło aby potem nie mieć problemów z ponownym zdawaniem bo już zawsze będę mieć pod górkę.Stąd moje pytanie czy warto wnioskować o zobaczenie tego nagrania czy lepiej dać sobie spokój???Czy w ogóle na takim nagraniu widać plac manewrowy i linie rzekomo na ,którą najechałam?
magusia
 
Posty: 11
Dołączył(a): czwartek 11 stycznia 2018, 12:16

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 65 gości