Czy dowod lub paszport sa obowiazkowe ?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Czy dowod lub paszport sa obowiazkowe ?

Postprzez emZi » sobota 08 listopada 2003, 15:35

witam, mam maly(spory) problem i z wasza pomoca chcialbym go rozwiazac

16 listopada za tydzien koncze 18 lat, w tym tygodniu koncze rowniez kurs... chcialbym zlozyc papiery na egzamin ale niemam dowodu ani paszportu :/

dowod bede mial na poczatku grudnia ale niechce do tego czasu czekac z egzaminem... moze Wy wiecie czy dowod badz paszport sa obowiazkowe, czy nieda sie ich zastapic jakims innymi dokumentami podczas skladania papierow (legitymacja, metryka czy cos takiego)

z gory dzieki, pozdrawiam
Avatar użytkownika
emZi
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 08 listopada 2003, 14:22
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Hunterus » sobota 08 listopada 2003, 15:52

rozwiążemy ten problem :) jak mi muwił mój instruktor to obowiązkowy jest dowód osobisty a jak bedziesz go wyrabiał to wpadni po 2 ygodniach po odbiur moze jusz będzie ja czekałem miesiac na darmo a pył jusz po dwuch tygodniach gotowy do odebrania więc śpiesz sie z dowodem i nie wyrabiaj go wczesniej wyrabiaj go najlepiej w dniu osiemnastki.
Pifko Furka i Ładna Kobitka
To zupełnie do szczęścia wystarczy :D
Avatar użytkownika
Hunterus
 
Posty: 56
Dołączył(a): wtorek 21 października 2003, 11:05
Lokalizacja: Gryfino

Postprzez miros » sobota 08 listopada 2003, 19:28

no niestety dowod albo paszport sa obowiazkowe (sa to dokumenty ktore sprawdzaja twoja tozsamosc)
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez dorsio » sobota 08 listopada 2003, 19:50

Mam juz prawko, a do tej pory nawet nie zlozylem podania o dowod. Zeby zapisac sie na egzamin uzylem paszportu i zaswiadczenia o zameldowaniu i peselu. Wydaje mi sie, ze zamiast paszportu moglby byc inny dokument ze zdjeciem, ale nie jestem pewny. Jak masz watpliwosci to zadzwon do WORDu i sie dowiedz dokladnie.
Avatar użytkownika
dorsio
 
Posty: 182
Dołączył(a): czwartek 19 czerwca 2003, 15:29
Lokalizacja: Puławy

Postprzez miros » niedziela 09 listopada 2003, 00:31

napewno nie przychodz z legitymacja szkolna (widzialem jak jeden typek tak zrobil to go egzaminator wysmial i nie wpuscil na egzamin i kasa poszla w bloto)
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Hunterus » niedziela 09 listopada 2003, 12:28

ja sie pytałem w informacji w szczecinie i mi powiedziała ze innego dokumentu niż dowodu nie przyjmują. Tak mi babka mówiła w informacji niewiem jak jest gdzie indziej
Pifko Furka i Ładna Kobitka
To zupełnie do szczęścia wystarczy :D
Avatar użytkownika
Hunterus
 
Posty: 56
Dołączył(a): wtorek 21 października 2003, 11:05
Lokalizacja: Gryfino

Postprzez Sławek_18 » niedziela 09 listopada 2003, 17:04

podanie o dowod mozna zlozyc miesiac przed ukonczeniem 18. Tak, ze w dniu osiemnastu lat mozesz isc (jesli bedziesz w stanie :D ) odebrac dowodzik (przynajmniej u mnie tak mozna bylo zrobic)
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mmeva » wtorek 11 listopada 2003, 18:00

Jak ja zdawałam ( jeszcze w wieku 17 ) mozna było dać paszport, i teraz chyba też tak jest, ALE słyszałam, że w niektórych miastach paszportu nie przyjmują (jakim prawem?!), zainteresowanych odsyłam na forum strony www.wordy.pl, post WYMAGANE DOKUMENTY z 29/8/2003 ( tam jest troche na tym forum pokickane, bo był jakis błąd, ale warto poszperać)...
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez Slawek » wtorek 23 grudnia 2003, 12:19

Hehe, a ja na egzamin zapisywałem się z paszportem, ale bez zaświadczenia o zameldowaniu. Wprawdzie robili jakieś problemy, ale w końcu mnie zapisali. Potem chcieli to zaświadczenie przy odbiorze prawka, to powiedziałem, że nie wiedziałem, że przy odbiorze trzeba (a nie miałem i nie pokazywałem wcale). Na kolejny egzamin poszedłem z prawem jazdy i też się coś rzucali, ale też mnie zapisali. Z kolei przy odbiorze drugiego prawa jazdy mialem pokazać dowód, albo paszport, a przyniosłem tylko poprzednie prawo jazdy do zwrotu i też mi to uznali. Zazwyczaj urzędnicy są w porządku, przynajmniej z mojego doświadczenia.
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 210 gości