Prawko - podwyzka (!!!)

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Prawko - podwyzka (!!!)

Postprzez X » piątek 31 października 2003, 22:18

Podwyzka - prawko (!)

Info (skrocone) podaje za 'Newsweekiem'.

Polska Federacja Stowarzyszen Szkol Kierowcow (PFSSK) przekonuje poslow, by wpisac do ustawy o kierujacych pojazdami urzedowa cene kursow na prawo jazdy. PFSSK chce wprowadzic urzedowa cene 44pln za godzine jazdy. Jednoczesnie PFSSK optuje, aby zwiekszyc obowiazkowa liczbe godzin jazdy z 20 do 30. Daje to kwote 1320 pln.

Teraz info od X-a :) : Przypominam, ze 1320 pln to nie wszystko. Przeciez delikwent jeszcze musi oplacic:
* zajecia teoretyczne,
* egzamin teoretyczny w osrodku do nauki jazdy,
* egzamin teoretyczny i praktyczny w Wordzie
* oplata za wydanie prawka

Mysle, ze calkowity koszt uzyskania prawka niebezpiecznie zblizylby sie do 2000pln (jesli oczywiscie delikwent bedzie mial szczescie i zda za pierwszym razem :) - w innym wypadku bedzie wiecej...

Po ktorej stronie staniecie? PFSSK ktora argumentuje podwyzke tym, ze teraz wiele mniej uczciwych szkol oferuje za pol darmo kursy fatalnej jakosci, czy tez po stronie obywateli, ktorzy zapewne podniosa lament i krzykna: znowu chca z nas zedrzec kase ! Tak nie moze byc !

X uwaza iz:

Z jednej strony pelno jest na rynku firm, ktore oferuja bardzo atrakcyjne cenowo kursy. Jednak potem okazuje sie, ze zajecia odbywaja sie w piwnicy domu mieszkalnego , a kursanci maja do dyspozycji samochody w fatalnym stanie technicznym...

Z drugiej strony przeciez wprowadzanie cen urzedowych jest sprzeczne z zasada konkurencji. Gdyby wprowadzili urzedowe ceny, o jakiejkolwiek konkurencji wsrod szkol jazdy nie mogloby byc mowy...

A teraz X wyciaga wnioski:

X jest przeciwny podniesieniu cen! X uwaza, iz jakiekolwiek dzialania rzadu zmierzajace do wprowadzenia cen urzedowych, jest niemoralne, nieetyczne, anormalne... Jak X chce sie uczyc w piwnicy - niech sie uczy. Jak X chce uczyc sie na zdezolowanym aucie - jego prawo. PRZECIEZ TO WSZYSTKO ZWERYFIKUJE EGZAMIN W WORDZIE. Czemu PFSSK chce na sile chronic przyszlych kierowcow przed firmami posiadajacymi gorsze wyposazenie, starsze samochody etc.??? I wmawia ludziom, ze dziala w ich interesie???

Ja chce miec prawo wyboru, chce moc wybrac miedzy kursem za 700pln i 1300pln. A nie moze byc tak, ze nagle wszystkie kursy beda w jednej cenie...

Teraz czekam na Wasze opinie :).
X
 
Posty: 224
Dołączył(a): czwartek 08 sierpnia 2002, 12:51

Postprzez Kostek » piątek 31 października 2003, 22:36

Opinie??? tutaj nie może być innej opini jak SKANDAL :!: :!: :!: Wszędzi na każdym kroku duszą ten biedny naród i wyciskają z nas ostatnie złotówki.... :evil: Ale co ich to obchodzi przeciez oni zarabiają kolosalne pieniądze!!! Rząd do roboty za 600 zł :!: :!: :!: :!: :!:
Kostek
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 14 października 2003, 14:56
Lokalizacja: Wa wa

Postprzez Hunterus » piątek 31 października 2003, 23:20

Yo All. Jak dlamnie to mnie to kompletnie nie pasi tylko dla kogo mają iśc te pieniądze ile z tej godziny pujdzie na podatek ?? skoro tak to mamy kolejny przykład korupcji w polsce te buraki niemają co robic tylko podnoszą podatki a co miesiąc kupują sobie nowy samochud i gdzie tu sęs ?? my tu za....lamy za marne gorsze a oni za byle po oddychanie sejmowym powietrzem biorą taką kase o jakiej nam sie nawet nie maży i sie ciesze że teraz zrobiłem kurs ;] właśnie skaczyłem ale niemam jak narazie jak i kiedy złożyć papiery. Mam nadzieje że to bedzie w najbliższym czasie ;] ale co do tej podwyżki to "X" jestem z Tobą niech te sejmiaki zaczną pracowac chociasz za te 1000 zł miesięcznie niech zobaczą co to za życie uczciwego człowieka.
Pifko Furka i Ładna Kobitka
To zupełnie do szczęścia wystarczy :D
Avatar użytkownika
Hunterus
 
Posty: 56
Dołączył(a): wtorek 21 października 2003, 11:05
Lokalizacja: Gryfino

Re: Prawko - podwyzka (!!!)

Postprzez Kordula » piątek 31 października 2003, 23:24

X napisał(a):Teraz info od X-a :) : Przypominam, ze 1320 pln to nie wszystko. Przeciez delikwent jeszcze musi oplacic:
* zajecia teoretyczne,
* egzamin teoretyczny w osrodku do nauki jazdy,
* egzamin teoretyczny i praktyczny w Wordzie
* oplata za wydanie prawka

Nie wiem, jak ma być po nowemu, ale do tej pory po opłaceniu kursy nie płaciło się za zajęcia teoretyczne czy egzamin teoretyczny w ośrodku, ale chyba pominąłeś badania lekarskie.
A sam egzamin czy wydanie prawka nie ma zbyt wiele wspólnego z ośrodkiem.

Co do ceny, to zgodzę sie z Tobą, że niektóre ośrodki są nieprzystosowane do nauki. Dlatego czasami lepiej zapłacić więcej i być odbrze przygotowanym.
Ale mi sie wydaje, że ta cena jest lekko przesadzona.

Między 700 a 1300? To chyba tez jest przesadzone. Bo teraz ceny kursów są w granicach między 550 a 750 ;).
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Sławek_18 » sobota 01 listopada 2003, 10:43

co to nasi rzadowcy jeszcze nie wymysla :evil: Co ma poprawic podwyzka cen na prawo jazdy ?? Pewnie nic, przeciez za ta co obocnie jest cene tez mozna sie dobrze wyszkolic.
Totalna paranoja i glupota. Moze staraja sie zrobic tak aby prawo jazdy moglo byc tylko dla bogatych ? Ja sobie tego nie wyobrazam, ja za caly kurs plus egzamin i ine oplaty zaplacilem okolo 1000 (990zl.) A teraz mialbym zaplacic za kurs az 2000. ZDECYDOWANIE nie
Oczywiscie bedzie pewnie mozna skorzystac z rat, no ale mnie sama cena odstrasza.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez xxxx » sobota 01 listopada 2003, 16:20

Nie rozumiecie jednej podstawowej rzeczy to nie bedzie podwyzka bo tak ma byc podwyzka ta bedzie spowodowana tym ze rok temu rzad podwyzyl wiek to 18lat szkoly nie mialy przez rok klientow a rzad czerpal z tego minimalne zyski wiec co postanowil ?? Podniesc prawko o astronomalna kwote i zgonic to na to ze podnosi sie z 20godz do 30godz jazdy, malo tego o ile wejdzie prawko od 17lat to szkoly znowu dostana nawal klientow a im sie to wroci z nawiazka wiec nasz rzad pracuje jak zawsze jak straci to odzyska po trupach :p
xxxx
 
Posty: 27
Dołączył(a): środa 15 października 2003, 21:47

Postprzez Kordula » sobota 01 listopada 2003, 21:35

Moim zdaniem to nie jest do końca tak. Owszem, może jest w tym coś, żę 17 latkowe nie chodzą terraz na kursy, ale nie przesadzajmy, bo nie było ich z kolei nie wiadomo ile.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez xxxx » niedziela 02 listopada 2003, 12:05

w tym roku napewno bylo wiecej bez prawka 17latkow niz 18latkow
xxxx
 
Posty: 27
Dołączył(a): środa 15 października 2003, 21:47

propozycje

Postprzez kos » wtorek 04 listopada 2003, 01:01

Jest ministerialna analiza sytuacji wraz z projektem zmian dostępna na stronie http://www.mi.gov.pl
Kwoty dotyczące osrodków:
- 3500 PLN certyfikacja osrodka szkolenia,
- 700 PLN certyfikacja instruktora,
- XXX PLN jedynie słuszne certyfikowane srodki dydaktyczne,
Kwoty dotyczące kursanta(poza kursem):
- 90 PLN 1,5 godz doskonalenia techniki jazdy,
- 150 PLN egzamin (z jazdą poza obszarem zabudowanym),
- ok.100 %wzrost ceny za kurs ( obecna jest połową kosztów) w związku ze zwiększeniem ilosci godzin jazdy, likwidacją małych osrodków, dodatkowymi opłatami j.w.
Niniejszym wyrażam sprzeciw tym ocenom i propozycjom.
pozdr :wink:
kos
 
Posty: 109
Dołączył(a): poniedziałek 08 lipca 2002, 20:43

Postprzez lalamido » sobota 24 stycznia 2004, 12:43

A teraz mialbym zaplacic za kurs az 2000. ZDECYDOWANIE nie

dobrze, nie podoba ci sie to nie rób, nikt cie nie zmusza, poprostu już nigdy nie bedziesz miał prawka to chyba nie jest problem.


Co za gadanie, żal wam wydac 1000 zł na prawko. Jeszcze o wiele wieksze sumy wydacie na roznego typu szkolenia przez całe życie które bedą wam mniej potrzebne od prawka i droższe ale trzeba je bedzie mieć. Takie czasy, trzeba sie cały czas kształcić. Dobry przykład był niedowno w programie plus minus. Wsadzisz do banku 1000zł to po roku masz 40 zł odsetek, to daje mniej niż 4 zł na miesiąc. Inwestując te pieniadze w dokształcenie napewno dostaniesz w pracy wypłate powiększoną o więcej niż 4 zł mając jakiś kurs ( jezykowy, jakikolwiek) niz go nie mając.....
Pozatym prawko robisz raz na całe życie !, jest to tylko jednorazowy wydatek


osobiście jestem za cena oscylującą wokół 1350 zł --> po wprowadzeniu 30stu godzin praktycznych.
lalamido
 
Posty: 53
Dołączył(a): wtorek 20 stycznia 2004, 14:19

Postprzez reset » sobota 24 stycznia 2004, 13:03

pff tez sie znalazl madrala. jak ktos ma starych co sraja pieniedzmi to niech sobie robi prawko nawet za 5000zl. Dostanie prawko do reki to juz z tatusiem do salonu po nowe Audi albo BMW. Po co mam placic 1300 zl jak moge 700. Nie rozumie tego :/ drozsze nie oznacza zawsze lepsze. A ja niestety nie mam rodzicow co maja nadmiar kasy i sam bede sobie musial zasponsorowac prawko. A 700 a 1300 to jest lekka roznica. Poztym niech sie cewele odczepia juz od tego prawka. Bo najpierw zmienili ze mozna zdawac od 18 a teraz juz wracaja do 17. Banda debili. Z tego co widze najnizsze IQ chyba maja te pajace w sejmie.

Winiety, biopaliwa, teraz prawka po 2000 zl bo nie ma pieniedzy ! A zlodzieje w sejmie ciagle kradna. Oni sa pojeb...
reset
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 22 stycznia 2004, 21:28


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 189 gości