Prawo jazdy do reklamacji - czy mogę jeździć?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Prawo jazdy do reklamacji - czy mogę jeździć?

Postprzez Kct » czwartek 21 kwietnia 2011, 11:00

Dzisiaj poszedłem odebrać upragniony dokument, oczywiście gdzież by inaczej urzędasy pogubił sie w niestandardowej sytuacji, patrze na dokument a tam wpisane tylko jedna kategoria, która posiadam od 2 lat tj. A1, o B ani słowa, urzędniczka patrzy w papiery w których wszystko jest jak powinno, więc prawo jazdy poszło do reklamacji i przyjdzie dopiero za tydzień.
Niestety ale potrzebuje jeździć i moje pytanie brzmi czy mogę? Mam dokument ale bez wpisanej kategorii i mam uprawnienia tylko przez czyjś debilizm są niewpisane. Co w przypadku kontroli? Mam się liczyć z mandatem? Jeżeli takim to jakim i za co?
Ostatnio zmieniony czwartek 21 kwietnia 2011, 12:56 przez Kct, łącznie zmieniany 2 razy
Kct
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota 09 kwietnia 2011, 12:51

Re: Prawo jazdy do reklamacji

Postprzez mk61 » czwartek 21 kwietnia 2011, 11:11

Skąd wiesz, że masz uprawnienia?
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Prawo jazdy do reklamacji

Postprzez Kct » czwartek 21 kwietnia 2011, 11:13

Ponieważ zdałem egzamin i nie miałem nigdy wyroku sądowego, który zabraniałby mi jazdy;)
ponadto w papierach, które przyszły do starostwa wyraźnie jest wpisana kategoria B, nie ma jej tylko na samym dokumencie.

Oto statusy ze strony pwpw:

(4/13/11) Prawo Jazdy:: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.

(4/20/11) Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.


(4/21/11) Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany

(4/21/11) Prawo Jazdy:: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.
Kct
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota 09 kwietnia 2011, 12:51

Re: Prawo jazdy do reklamacji - czy mogę jeździć?

Postprzez skov » czwartek 21 kwietnia 2011, 17:20

zależy kto strzelił babola, czy starosta czy przy drukowaniu. Jak starosta wydał decyzję to uprawnienia masz i figurujesz w "cepiku". Jazda w takim przypadku bez dokumentu będzie kosztowała cię tylko 50 zł. Jeżeli jednak starosta nie wydał decyzji to nadal nie masz uprawnień do kierowania.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Prawo jazdy do reklamacji - czy mogę jeździć?

Postprzez Kct » czwartek 21 kwietnia 2011, 18:03

Okay, dzięki za odpowiedź. No cóż, pozostaje liczyć, że to babol pwpw, bo w papierach starostwa bylo niby wszystko dobrze.
Eh jak w tym kraju ma być dobrze jak nawet wytwornia papierow wartosciowych nie wie co wypuszcza..

Pozdrawiam
Kct
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota 09 kwietnia 2011, 12:51


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości