Egzamin praktyczny na Toyota Yaris co gdzie i jak

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez bruno666 » poniedziałek 11 sierpnia 2008, 18:36

W temacie obsługi toyoty yaris, na forum są odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania. Nawet te, których jeszcze nie zadałeś.
bruno666
 
Posty: 886
Dołączył(a): czwartek 07 września 2006, 23:01

Postprzez sylwiiis » środa 03 września 2008, 14:38

Wielkie dzięki forumowiczom Tomek_ i ella za zdjęcia!! :D :D uczylam się tylko na puntach i nie mam pojecia o wnętrznosciach yariski, a nie chce na czymś takim oblac...a to juz w sobotę :shock: :roll:
sylwiiis
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa 03 września 2008, 14:30
Lokalizacja: śląsk

Postprzez ccriss » wtorek 21 października 2008, 22:51

Ja jeździłem Toyotą Yaris II z 2007 roku i powiem wam ze zbiornik płynu chłodniczego mam zaraz po prawej stronie zbiornika spryskiwaczy a nei tam gdzie jest na zdjęciach:P A jeszcze jakby ktoś nie wiedział tO SYMBOL ŚWIATEŁ MIJANIA W YARIS NA DŹWIGNI WYGLĄDA TAK SAMO JAK ŚWIATŁA DROGOWE I JEST NAD POZYCYJNYMI (TAKA KROPECZKA) :P
ccriss
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 21 października 2008, 22:20

Jeszcze jeden zbiornik!

Postprzez oyamak » piątek 14 listopada 2008, 22:40

Witam! Za tydzień mam egzamin i nastąpiła zamiana samochodów z Aveo na Yaris, poczytałem to co jest na forum, i wszystko jest ok, ale nie widze na zdjęciach oznaczonego zbiornika od płynu do wspomagania kierownicy. Gdzie on jest?? Prosze o pomoc.
oyamak
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 14 listopada 2008, 22:37

Postprzez Gil » piątek 14 listopada 2008, 23:55

A ja mam takie pytanie.

Wiadomo że różni egzaminatorzy różnie podchodzą do włączonych świateł na placu. W poniedziałek mam egzamin i nie chciałbym niczego pomylić (powoli mi się już miesza:() Tak więc na placu podczas robienia łuku oraz górki lepiej włączyć światła pozycyjne (lewa wajcha na kropeczce) a na mieście mijania (lewa wajcha nad kropeczką)?

nie poknociłem?

Czy przy wlewie od płynu chłodzącego, płynu do spryskiwaczy oraz płynu hamulcowego w yaris II znajdują się kreski "min" i "max' określające poziom tychże płynow?

Czy po wrzuceniu na lewym drążku świateł mijania zapalą się także pozycyjne i moge je razem sprawdzić czy musze najpierw pozycyjne, wyjść, potem mijania i znowu wyjść ?

Kierunki trzeba sprawdzać pojedyńczo (najpierw lewo potem prawo) a potem awaryjne?

Sorry za te pytania ale stres powoli daje o sobie znać:/
Gil
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek 16 października 2008, 00:12

Postprzez jessroncen » sobota 15 listopada 2008, 00:36

Z reguły egzaminatorzy mówią żeby podczas manewrów na placu światła były wyłączone.

Światła sprawdzasz po kolei, rówież kierunkowskazy, nie stresuj się, tylko odpowiednio się przygotuj, przed egzaminem zrobiłem sobie taką liste kontrolną, nauczyłęm się tego na pamięć, a że w telefonie mam internet to chwile przed egzaminem jeszcze powtórzyłem żeby o niczym nie zapomnieć, egzamin miałem na yarisie -> http://www.free.of.pl/s/student/list.htm - ta checklista gwarantuje ci pełny sukces na placu, chociaż ja za pierwszym podejściem byłem tak zestresowany że nie mogłem znaleźć cięgna do otwarcia maski :D
Avatar użytkownika
jessroncen
 
Posty: 126
Dołączył(a): poniedziałek 23 czerwca 2008, 13:50
Lokalizacja: Łódź

Postprzez nonsens » poniedziałek 17 listopada 2008, 15:46

Gil napisał(a):Tak więc na placu podczas robienia łuku oraz górki lepiej włączyć światła pozycyjne


Lepiej włącz od razu światła mijania. Przecież Cię za to nie obleje, najwyżej będzie kazał wyłączyć.

Gil napisał(a):Czy przy wlewie od płynu chłodzącego, płynu do spryskiwaczy oraz płynu hamulcowego w yaris II znajdują się kreski "min" i "max' określające poziom tychże płynow?


Z tego, co pamiętam to tylko zbiornik z płynem chłodniczym i hamulcowym ma "min" i "max". Do zbiornika z płynem do spryskiwaczy musisz zajrzeć sam.

Gil napisał(a):Czy po wrzuceniu na lewym drążku świateł mijania zapalą się także pozycyjne i moge je razem sprawdzić czy musze najpierw pozycyjne, wyjść, potem mijania i znowu wyjść ?


Włącz pozycyjne, wyjdź, sprawdź i dopiero potem, osobno światła mijania.

Gil napisał(a):Kierunki trzeba sprawdzać pojedyńczo (najpierw lewo potem prawo) a potem awaryjne?


U mnie trzeba osobno, nie można sprawdzić kierunkowskazów w ramach świateł awaryjnych (i słusznie).
nonsens
 
Posty: 12
Dołączył(a): środa 30 lipca 2008, 02:26

Postprzez TenTyp » wtorek 18 sierpnia 2009, 21:39

Witam, mam następujące pytanie, a jutro mam egzamin. Chodzi mi o światła drogowe, czy aby je włączyć muszę mieć włączone światła mijania???
TenTyp
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 18 sierpnia 2009, 21:31

Postprzez mk61 » wtorek 18 sierpnia 2009, 22:02

Tak, w każdym samochodzie tak jest.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Egzamin praktyczny na Toyota Yaris co gdzie i jak

Postprzez chabubum » czwartek 14 kwietnia 2011, 20:08

Przepraszam za odkopywanie tematu, ale już jutro mam egzamin...

Jak w Toyocie Yaris zmienia się ustawienie kierownicy? Mam na myśli ustawienie jej wyżej, niżej, bliżej, dalej...?

I jeszcze dla pewności zapytam, w tej Toyocie, przy pokazywaniu świateł mam przekręcać w ogóle kluczyk, czy jak?
chabubum
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa 13 kwietnia 2011, 22:31

Re: Egzamin praktyczny na Toyota Yaris co gdzie i jak

Postprzez bobpl » czwartek 14 kwietnia 2011, 20:57

a jak chcesz pokazac swiatla z wyjetym kluczykiem? Ustawiasz w pozycji zaplon.
przy kierze powinna byc taka wajha. Z lewej strony bodajze?
30.09.2010 - Data uzyskania uprawnień.
Obecnie: Lanos "Czerwona Rakieta" 1.4 z podtlenkiem LPG ;)
bobpl
 
Posty: 450
Dołączył(a): piątek 24 września 2010, 22:04
Lokalizacja: Łączno. ;)

Re: Egzamin praktyczny na Toyota Yaris co gdzie i jak

Postprzez szerszon » czwartek 14 kwietnia 2011, 21:05

Do kierunkowskazów i światła cofania kluczyk w stacyjce przyda sie.
Do reszty -nie jest niezbędny.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Egzamin praktyczny na Toyota Yaris co gdzie i jak

Postprzez michooo » czwartek 14 kwietnia 2011, 21:14

ad. 1.
KLIK

Jeździłem paroma yariskami i prawdę mówiąc ani razu nie ustawiałem kierownicy. Dobra regulacja fotela zwykle wystarcza, chyba że ktoś się bawił ustawieniami i kierownica jest w jakiejś bardzo nienaturalnej dla nas pozycji.

ad.2.
Jak włączyć światła bez włączenia prądu? Bez przekręcenia kluczyka większość obwodów nie jest zasilana (oprócz świateł awaryjnych i prawdopodobnie pozycyjnych).
michooo
 
Posty: 430
Dołączył(a): środa 29 grudnia 2010, 14:01

Re: Egzamin praktyczny na Toyota Yaris co gdzie i jak

Postprzez szerszon » czwartek 14 kwietnia 2011, 22:54

michooo napisał(a):
ad.2.
Jak włączyć światła bez włączenia prądu? Bez przekręcenia kluczyka większość obwodów nie jest zasilana (oprócz świateł awaryjnych i prawdopodobnie pozycyjnych).

Nieprawdopodobne nie ? :D
A wystarczy klapnąć na fotel i sprawdzić.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Egzamin praktyczny na Toyota Yaris co gdzie i jak

Postprzez michooo » czwartek 14 kwietnia 2011, 23:04

No wystarczy, ale ja leniwy jestem i nie chciało mi się ruszać sprzed komputera :P

Akurat nie pamiętam czy pozycyjne można włączyć bez kluczyka, w niektórych autach na pewno tak. :D
michooo
 
Posty: 430
Dołączył(a): środa 29 grudnia 2010, 14:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 150 gości