Czy jest podstawa do przerwania egzaminu?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Czy jest podstawa do przerwania egzaminu?

Postprzez zbla » niedziela 06 sierpnia 2006, 17:14

1. Pieszy STOI na lewym pasie na przejściu dla pieszych - osoba przejeżdza prawym pasem (czy jest to nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu?)
2.Osoba zatrzymuje się przed sygnalizatorem S-2 w związku z nadawanym sygnałem czerwonym na sygnalizatorze ogólnym i zieloną strzałą na warunkowym i nie podejmuje dalej jazdy (czeka na sygnał zielony na ogólnym - może nie widzi, może nie wie że można jechać)
3.Nie zatrzymanie przed wjazdem na drogę oznakowaną znakiem STOP (przy dobrej widoczności drogi), albo zwolnienie np do 2km/h (prawie zatrzymanie)
4.Przejazd prosto przez skrzyżowanie z łamanym pierwszeństwem (droga główna w prawo) bez upewnienia sie czy nie nadjeżdża coś z prawej strony (jeśli widoczność jest dobra lub ograniczona)
5.Przejazd przez skrzyżowania z USTĄP PIERWSZEŃSTWA bez zachowania szczególnej ostrożności, obserwacji, itp.

Narazie tyle ;-)
Ostatnio zmieniony niedziela 06 sierpnia 2006, 19:39 przez zbla, łącznie zmieniany 1 raz
zbla
 
Posty: 172
Dołączył(a): sobota 05 sierpnia 2006, 20:16

Postprzez Tomek_ » niedziela 06 sierpnia 2006, 17:28

Wszystko co wymienione jest podstawa do przerwania egzaminu, niektore jednak dopiero po dwukrotnym ich popelnieniu. To co powoduje natychmiastowe przerwanie egzaminu wymienione jest w tabeli 12 rozporzadzenia
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zbla » niedziela 06 sierpnia 2006, 17:33

Tomek, wiem co jest w tabeli 12. Ale chodzi o to żeby te wykroczenia (jeśli nimi są) przyporządkować do przepisu z jakiego egzamin zostaje przerwany. Dla formalności dodam że dwukrotne popełnienie błędu w tym samym zadaniu nie powoduje przerwania egzaminu jak napisałeś tylko wynik negatywny z egzaminu.
zbla
 
Posty: 172
Dołączył(a): sobota 05 sierpnia 2006, 20:16

Postprzez Tomek_ » niedziela 06 sierpnia 2006, 19:22

1. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu.
2. Niezastosowanie się do: - sygnałów świetlnych.
3. Niezastosowanie się do znaków (chociaz tu znaku STOP nie ma na liscie w tabeli 12, wiec pewnie trzeba popelnic blad 2 razy)
4. Tego nie ma na liscie, wiec pewnie 2 razy
5. jak w pkt. 4

Tak wiec pkty 1-2 to tabela 12 wymienionego juz rozporzadzenia, pkt 3, 4 i 5 to podstawowe paragrafy dotyczace zachowania szczegolnej ostroznosci z PORD.
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zbla » niedziela 06 sierpnia 2006, 19:28

Zauważ tylko że :
1. ustąpienie pierwszeństwa to powstrzymanie się od ruchu jeśli ruch mógłby zmusić kierującego do istotnej zmiany prędkości, pasa ruchu, kierunku jazdy, a pieszego na przejściu do zatrzymania, zwolnienia lub przyspieszenia kroku.Co w tym przypadku nie występuje. A co jak pieszy stanie na przejściu i nie będzie chciał iść?
2. Sygnalizator S-2, (czerwony z zieloną warunkową strzałką) ZEZWALA na wjazd ale nie nakazuje ci tego wjazdu. Więc wg. mnie to powinien być jeden błąd jeśli chodzi o przejazd przez szkrzyżowanie.
3,4,5. Wg. Ciebie zachowanie osoby nie świadczy o możliwości stwożenia zagrożenia dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tych przypadkach?? Jak nie widać drogi, a ona wjeżdza na pewniaka bez zatrzymania lub upewniania się?? Czyli egzaminator powienien czekać aż coś z bocznej drogi wyjedzie i dopiero po hamplach?? A jeśli nie wyjedzie to szukać drugiej okazji na śmierć?? Rosyjska ruletka, super.
zbla
 
Posty: 172
Dołączył(a): sobota 05 sierpnia 2006, 20:16

Postprzez cman » niedziela 06 sierpnia 2006, 20:09

zbla napisał(a):1. ustąpienie pierwszeństwa to powstrzymanie się od ruchu jeśli ruch mógłby zmusić kierującego do istotnej zmiany prędkości, pasa ruchu, kierunku jazdy, a pieszego na przejściu do zatrzymania, zwolnienia lub przyspieszenia kroku.Co w tym przypadku nie występuje.

Pieszy znajduje się na przejściu, a to oznacza, że ma pierwszeństwo. W związku z tym, należy się zatrzymać i umożliwić pieszemu opuszczenie jezdni.

zbla napisał(a):A co jak pieszy stanie na przejściu i nie będzie chciał iść?

A co jak ktoś będzie na drodze podporządkowanej i samochód na głównej się zatrzyma i nie będzie chciał jechać?

zbla napisał(a):2. Sygnalizator S-2, (czerwony z zieloną warunkową strzałką) ZEZWALA na wjazd ale nie nakazuje ci tego wjazdu. Więc wg. mnie to powinien być jeden błąd jeśli chodzi o przejazd przez szkrzyżowanie.

A czy zwykły sygnał zielony (S-1) zezwala czy nakazuje wjazd na skrzyżowanie?
Niewjechanie w tej sytuacji na skrzyżowanie jest niestosowaniem się do sygnałów świetlnych, a dodatkowo tamowaniem ruchu.

zbla napisał(a):...Jak nie widać drogi, a ona wjeżdza na pewniaka bez zatrzymania lub upewniania się??...

A w którym punkcie napisałeś, że nie widać drogi? We wszystkich piszesz, że jest dobra widoczność. A jeżeli nie byłoby dobrej widoczności, a ktoś by walił 50 km/h prosto na skrzyżowanie, to oczywiste, że egzaminator nie jest samobójcą.
Ostatnio zmieniony wtorek 05 września 2006, 17:18 przez cman, łącznie zmieniany 1 raz
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez zbla » niedziela 06 sierpnia 2006, 20:24

Zgadza się, pieszy znajdujący się na przejściu ma pierwszeństwo, należy mu umożliwić opuszczenie jezdni, zgadzam się z tym w 100%. Ale jak on stoi na przejściu to nie ma mowy o nieustąpieniu pierwszeństwa bo nie zachodzi nic z definicji ustąpienia pierwszeństwa. Każdy w tej sytuacji powienien się zatrzymać, ale osoby na egzaminie tego nie robią, no i powiem Ci że jeden z urzędów marszałkowskich rozpatruje taką skargę i zastanawia się czy była podstawa do przerwania egzaminu. I tu jest problem, wszystko rozchodzi się o prawo, bo w końcu żyjemy w kraju Prawa i Sprawiedliwości ;-)
Wg. mnie nie jest to nieustąpienie pierwszeństwa ale zachowanie świadczące o możliwości stwożenia zagrożenia dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym (pieszy może ruszyć) i egzamin powinien być przerwany, ale jak widać opinie "biurkowców" mogą być różne.
zbla
 
Posty: 172
Dołączył(a): sobota 05 sierpnia 2006, 20:16

Postprzez jjaacc » niedziela 06 sierpnia 2006, 21:21

Ad.1
Jeżeli chodzi o pieszego który stoi na przejściu, wiadomo sytuacje są różne. To niestety egzamin powinien być przerwany, bo dlaczego on stoi, pewnie dlatego, że widzi nadjeżdżający pojazd, chyba, że pojazd się zatrzymał a pieszy ani myśli się ruszyć wtedy należało by przejechać oczywiście obserwując pieszego.
Ad. 2
Skoro nie jedzie a może, to moim zdaniem egzamin powinien być przerwany, nie zastosowanie się do sygnałów, nie zna sygnalizatora S-2.
Ad. 3
Jeżeli się upewniała i nie było szans na nie ustąpienie pierwszeństwa egzamin powinien trwać nadal, moim zdaniem w takiej sytuacji nie ma podstaw do przerwania, chyba że dojdzie do spowodowania zagrożenia.
Ad. 4 i 5
Co prawda nie ma tego w tabeli 12 ale to jest wyraźny sygnał, że osoba egzaminowana może stworzyć zagrożenie dla ruchu i taki egzamin moim zdaniem należy bezwzględnie przerwać.
Tak ja to widzę.
Avatar użytkownika
jjaacc
 
Posty: 748
Dołączył(a): poniedziałek 18 lipca 2005, 23:16
Lokalizacja: SŁUPSK


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 177 gości