Nieuzasadnione gwałtowne hamowanie ? - odwoływać się ?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Nieuzasadnione gwałtowne hamowanie ? - odwoływać się ?

Postprzez mariunie » poniedziałek 17 lipca 2006, 13:08

Witam !!

Moja Żona dopiero co oblała egazmin, uważamy że niesłusznie.
Jechała z prekością około 30km/h prawą stroną drogi (bez wysepek) gdy nagle wyskoczył z lewej strony pieszy. Moja Żona dała po hamulcach i zatrzymała się przed pasami (całym szczęściem za nimi nikt nie jechał). Egzaminator wydarł sie że chce go zabić i że było to "nieuzasadnione gwałtowne hamowanie" i przerwal egzamin. Gdy Żona broniła się pieszym i małą prękością to on mówił, że pieszy "uważnie śledził ruch pojazdu" i że gdyby nie hamowała to by zdążyła i że wogóle nie zna kodeksu drogowego, Wydaje nam się przejechanie byłoby nieustąpieniem pierwszeństwa pieszemu więc za to też można byłoby oblać.

Czy uważacie że warto się odwoływać ?

Do kogo trzeba kierować odwołanie ? Do Marszałka Województwa czy do Dyrektora WORD ?

Pozdrawiam
Mariusz
mariunie
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 17 lipca 2006, 12:00

Postprzez Tomek_ » poniedziałek 17 lipca 2006, 14:32

Mozna sprobowac z odwolaniem, macie na to 7 dni. Odwolanie nalezy zlozyc do dyrektora WORD.
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieuzasadnione gwałtowne hamowanie ? - odwoływać się ?

Postprzez Cycu » poniedziałek 17 lipca 2006, 15:08

mariunie napisał(a): Wydaje nam się przejechanie byłoby nieustąpieniem pierwszeństwa pieszemu więc za to też można byłoby oblać.


Ja tylko dodam, że byłoby nieustąpieniem, gdyby pieszy został zmuszony do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku. Musicie przeanalizować dokładnie sytuację pod tym kątem, zanim złożycie odwołanie.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :D :D :D
Avatar użytkownika
Cycu
 
Posty: 507
Dołączył(a): piątek 03 marca 2006, 18:37
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Postprzez Ad_aM » poniedziałek 17 lipca 2006, 15:52

Ja zgodzę się z egzaminatorem. Jeśli nie było to na pasach (to o jakim nie ustąpieniu mowa?), a pieszy nie wpadł na maskę tylko wszedł sobie gdzieś z oku i na jezdni czekał na przejście to nie trzeba, wręcz nie wolno hamować gwałtownie ponieważ to my powodujemy zagrożenie na drodze.
Także sądze, że takie będą wnioski w odpowiedzi z WORD. Sam nie chciałbym spotkać takiej akcji przed sobą :/ A przecież takie sytuacje są nagminne w miastach.
Ad_aM
 
Posty: 851
Dołączył(a): piątek 21 kwietnia 2006, 15:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez mariunie » poniedziałek 17 lipca 2006, 16:24

Sprecyzuję: Pieszy wszedł nagle na przejście dla pieszych, żona widziała jak zrobił szybkie dwa kroki, i był już prawie przy środku jezdni więc chyba miał pierwszeństwo. Nie było wysepki na której by miał stać (wtedy przejście traktuje się jako dwa osobne przejścia).

Czy hamowanie przy tak wolnej jeździe (max 30 km/h) i braku samochodów za nimi można uznać za stworzenie zagrożenia na drodze ?

Jak się ma taka decyzja egzaminatora do częstych decyzji egzaminatorów o oblaniu gdy tylko pieszy postawi nogę na pasach a kierowca się nie zatrzyma ?
mariunie
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 17 lipca 2006, 12:00

Postprzez jjaacc » poniedziałek 17 lipca 2006, 17:38

Moim skromnym zdaniem należy się odwołać, tym bardziej, że egzamin został przerwany. Ostatnio byłem na spotkaniu z Panami z WORD i właśnie przedstawiałem odwrotną sytuację gdzie kierowca się nie zatrzymał i został oblany mimo, że pieszy nie miał szans nawet dobiec do przejeżdżającego pojazdu. Uważam że trzeba się odwołać tym bardziej, że jest do dyspozycji zapis wideo. Zacznijcie wykorzystywać swoje prawa bo nikt za was tego nie zrobi. Służę pomocą PW.

*
Tomek skąd wziąłeś te 7 dni?
Avatar użytkownika
jjaacc
 
Posty: 748
Dołączył(a): poniedziałek 18 lipca 2005, 23:16
Lokalizacja: SŁUPSK

Postprzez Tomek_ » poniedziałek 17 lipca 2006, 18:06

Obawiam sie, ze ta liczba pozostala mi w glowie jeszcze z poprzedniego rozporzadzenia sprzed 10 stycznia 2006, w najnowszym rzeczywiscie nie moge znalezc tych 7 dni. Z tego wynika, ze nie ma takiego terminu. Sorry jesli wprowadzilem kogos w blad.

Znalazlem natomiast cos innego:

Zarejestrowany obraz i dźwięk, z zastrzeżeniem ust. 5, przechowuje się w ośrodku egzaminowania na odpowiednich nośnikach danych, w pomieszczeniu zabezpieczonym przed dostępem osób nieupoważnionych, przez okres co najmniej 14 dni od daty przeprowadzenia egzaminu.
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mariunie » poniedziałek 17 lipca 2006, 19:28

Mam jeszcze pytania

Czy wysyła się z odwołaniem xero arkusza przebiegu egzaminu czy oryginał ?

Egzaminator nie wpisał na akuszu daty egzaminu, czy to jest problemem ?
mariunie
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 17 lipca 2006, 12:00

Postprzez gardziej » poniedziałek 17 lipca 2006, 22:41

dla niego napewno :)
koniecznie sie odwolaj, bo u nas w gorzowie to wlasnie postawienie nogi na pasach przez pieszego gdzies daleko z lewej skutkuje niezdaniem egzaminu...
Avatar użytkownika
gardziej
 
Posty: 300
Dołączył(a): poniedziałek 29 maja 2006, 23:57
Lokalizacja: Sulęcin

Postprzez Ad_aM » poniedziałek 17 lipca 2006, 23:03

W wypadku przejście dla pieszych to rzeczywiście należy się odwoływać
Ad_aM
 
Posty: 851
Dołączył(a): piątek 21 kwietnia 2006, 15:22
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości