Czy to prawda że?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Czy to prawda że?

Postprzez Simon » poniedziałek 17 lipca 2006, 17:25

Witam
Instruktor powiedział mi, że nawet jak nie zaliczę placu menewrowego mam prawo do wyjechania na miasto z egzaminatorem ponieważ zapłaciłem za 2 części egzaminu. To prawda? Jeśli tak to chętnie skorzystam z tego prawa, żeby zobaczyć jak to jest na mieście w razie nie zdania placu. A drugie pytania, Czy jak nie zdam ezgaminu mogę od razu po nim zaklepać sobie nowy egzamin tylko, że w przypadku zaliczenia teorii nie płacić 132 zł?
Dzięki za odpowiedzi. Egzamin mam w ten czwartek o 13:00


Korzystając z opcjii Edit chciałem się zapytać jak to w końcu jest z tymi rondami.
Gdy mamy rondo kilkufazowe gdzie przed rondem są znaki poziome mówiące o kierunku jazdy to skręcając w lewo w prawo lub zawracając musimy przed wjazdem sygnalizować tak?
A jak jest rondo bez sygnalizacjii to przed wjazdem nic nie sygnalizuje tylko wyjazd?
A jak to jest z zajmowaniem pasów?
Gdy zawracam np. na kilkufazowym rondzie to zajmuje wewnetrzy pas?
Gdy jadę np. w prawo to to najbardzij zewnętrzny?
Dzięki z góry za odopiwedzi.
Simon
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 17 lipca 2006, 17:20

Postprzez cappricio » poniedziałek 17 lipca 2006, 18:12

http://www.prawojazdy.com.pl/forum/viewforum.php?f=9
http://www.prawojazdy.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1984 .......

zdana teoria ważna jest pół roku i płacisz za nia tylko jeden raz... wiec gdy nie zdasz praktycznego, to nastepnym razem placisz tylko za praktyczny...
powodzenia :)
Avatar użytkownika
cappricio
 
Posty: 788
Dołączył(a): sobota 20 sierpnia 2005, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Simon » poniedziałek 17 lipca 2006, 18:26

Dzięki, a nie wiesz nic odnośnie pierwszej części pytania?
Simon
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 17 lipca 2006, 17:20

Postprzez cappricio » poniedziałek 17 lipca 2006, 19:24

nie znam sie dokladnie na nowych zasadach, przykro mi. na forum już o tym było, ale nie zwracałam na to wiekszej uwagi ;P
tzn ogolnie wiem, ze to prawda, ale zastanawiam sie nad sytuacją gdy egzamin jest przerwany natychmiast, po potrąceniu pacholka lub przejechaniu linii. wtedy tez mozna pojechac na miasto?
niech wypowie sie ktos lepiej zorientowany ;)
Avatar użytkownika
cappricio
 
Posty: 788
Dołączył(a): sobota 20 sierpnia 2005, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Radwan » poniedziałek 17 lipca 2006, 19:54

To już było, ale jeszcze raz. może głowa nie spadnie. Zgodnie z par.29 ust.3 i 4 oraz par.30 ust.4, pkt.2 znanego rozporządzenia, jezeli przejedziemy kołem przez linię lub najedziemy na pachołek lub tyczkę - egzamin jest przerwany bez prawa dalszej jazdy w ruchu drogowym. Pozdrawiam
Radwan
 
Posty: 315
Dołączył(a): wtorek 21 marca 2006, 18:46
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez ella » poniedziałek 17 lipca 2006, 21:45

Czy jak nie zdam ezgaminu mogę od razu po nim zaklepać sobie nowy egzamin tylko, że w przypadku zaliczenia teorii nie płacić 132 zł?

Mozesz zaraz po oblanym egzaminie isc zapisac sie na ponowny pod warunkiem, ze nie jest to trzeci egzamin oblany. Wtedy musisz miec najpierw zaswiadczenie o dodatkowych 5 godzinach jazd.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jjaacc » poniedziałek 17 lipca 2006, 22:25

Dla porządku dodam tylko, że wyjechanie za linię lub potrącenie tyczki skutkuje przerwaniem egzaminu tylko przy kat. B, B1, jednak często jest to naciągane przy egzaminach na inne kategorie.
Avatar użytkownika
jjaacc
 
Posty: 748
Dołączył(a): poniedziałek 18 lipca 2005, 23:16
Lokalizacja: SŁUPSK

Postprzez ssieger » niedziela 23 lipca 2006, 14:44

A ja slyszalem, ze mozna jechac na miasto. Weszlo to ponoc wraz z tymi wszystkimi zmianami ze swiatlami sprawdzaniem silnika itd. Placisz za caly egzamin, plac manewrowy i miasto. Masz zatem prawo wyjechac mimo, iz nie zdales placu. Oczywiscie nie zalicza Ci to placu manewrowego, ani jak bezblednie przejedziesz miasto, nie zalicza takze tego elementu egzaminu. Ale mozesz za to zobaczyc jakim jezykiem sie posluguje egzaminator i ogolnei poczuc ta atmosfere. Nie pojedziesz raczej tych 40 minut ale ponoc na 20 mozna liczyc.
ssieger
 
Posty: 86
Dołączył(a): niedziela 23 lipca 2006, 11:35

Postprzez Mesee » niedziela 23 lipca 2006, 17:53

ssieger napisał(a):A ja slyszalem, ze mozna jechac na miasto. Weszlo to ponoc wraz z tymi wszystkimi zmianami ze swiatlami sprawdzaniem silnika itd. Placisz za caly egzamin, plac manewrowy i miasto. Masz zatem prawo wyjechac mimo, iz nie zdales placu. Oczywiscie nie zalicza Ci to placu manewrowego, ani jak bezblednie przejedziesz miasto, nie zalicza takze tego elementu egzaminu. Ale mozesz za to zobaczyc jakim jezykiem sie posluguje egzaminator i ogolnei poczuc ta atmosfere. Nie pojedziesz raczej tych 40 minut ale ponoc na 20 mozna liczyc.



To ktoś Cię źle poinformował, rozmawialiśmy o tym dość długo na Forum.
Przejechanie linii lub potrącenie pachołka nie daje Ci możliwości wyjazdu na miasto!
Możesz sprawdzić się na mieście mimo niezaliczenia placu...jeżeli np. dwa razy żle się zatrzymasz na łuku albo dwa razy zgaśnie Ci silnik, albo dwa razy najedziesz na linię (ale jej nie przejhedziesz). Wynik jest i tak negatywny, ale tylko w tych przypadkach możesz jechać na miasto.
Zresztą egzaminator Radwan już o tym wyżej napisał ;) Nie ma się co spierać.
kat.B- od 30.01.2006

:-D :-D :-D
Avatar użytkownika
Mesee
 
Posty: 130
Dołączył(a): środa 31 sierpnia 2005, 20:17
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot

Postprzez ssieger » niedziela 23 lipca 2006, 18:34

A czy ja sie spieram? Powiedzialem, jak slyszalem :D
ssieger
 
Posty: 86
Dołączył(a): niedziela 23 lipca 2006, 11:35

Postprzez Mesee » niedziela 23 lipca 2006, 19:36

ssieger napisał(a):A czy ja sie spieram? Powiedzialem, jak slyszalem :D


Ok ok :lol:
Tak to jakoś napisałeś, jakbyś nie dowierzał :P
Dlatego też chciałam Cię z błędu wyprowadzić.

Pozdrawiam
kat.B- od 30.01.2006

:-D :-D :-D
Avatar użytkownika
Mesee
 
Posty: 130
Dołączył(a): środa 31 sierpnia 2005, 20:17
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 138 gości