Błąd i egzamin przerwany - czy słusznie?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Błąd i egzamin przerwany - czy słusznie?

Postprzez Piffq » środa 12 lipca 2006, 19:48

Egzamin prakt. Kat. B.

"A teraz na najbliższym skrzyzowaniu lub zawrotce proszę zawrocic"
OK
Obrazek
i zawrocilem. = "niestety musze przerwac egzamin. Tu nie mogles zawracac."
Nie było zakazu zawracania.
Znak P-8b zezwala na zawracanie. to znak F-10 nie? cos chyba nie tak? :roll:

A nawet jezeli zrobilem błąd to czy on jest az tak duzy aby przerwac egzamin?
Kod: Zaznacz cały
Naruszenia przepisów ruchu drogowego skutkujące przerwaniem egzaminu państwowego na prawo jazdy:
9.Niezastosowanie się do znaków:
    - "zakaz wjazdu",
    - "zakaz ruchu w obu kierunkach",
    - "zakaz skręcania w lewo",
    - "zakaz skręcania w prawo",
    - "nakaz jazdy....",
    - "linia podwójna ciągła",
11.   Naruszenie zakazu zawracania.

zakazu nie było:F. w takim razie czy znaki poziome albo znaki uzupełniające sa znakami nakazu ?

Czy był to błąd na przerwanie egzaminu?
Piffq
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 12 lipca 2006, 19:08

Postprzez Tancerz » środa 12 lipca 2006, 21:31

moim zdaniem można tutaj zawracac...skoro nie było "zakazu zawracania" ani "nakazu jazdy na wprost" to można zawracac...ja bym się odwoływał...ale nich może ktoś inny się wypowie jeszcze na ten temat... hmm
Tancerz
 
Posty: 103
Dołączył(a): piątek 24 marca 2006, 22:49
Lokalizacja: STO(L)ICA

Postprzez njoy » środa 12 lipca 2006, 21:33

Czy była tam sygnalizacja?
njoy
 
Posty: 198
Dołączył(a): środa 08 czerwca 2005, 07:56

Postprzez scorpio44 » środa 12 lipca 2006, 21:41

Zakładając, że nie ma tu sygnalizacji, i nawiązując do wypowiedzi Tancerza:
Wydaje mi się, że skoro nakaz jazdy w lewo z definicji nakazuje jazdę w określonym kierunku, to automatycznie zabrania zawracania, i na tej samej zasadzie nie można by było zawracać, gdyby był sam znak uzupełniający F-10, a nie było znaków poziomych (ale mogę się pomylić).

Ale za to na pewno można zawracać, jeżeli jest namalowana strzałka P-8b, bo to z jej definicji wynika zezwolenie na zawracanie, jeżeli jest to skrajny pas i nie ma zakazu lub sygnalizatora kierunkowego. A na rysunku owa strzałka jest, więc na 100% MOŻNA tu było zawrócić.

Odwołaj się.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Piffq » środa 12 lipca 2006, 22:37

Nie było tam sygnalizacji.
Zaraz jade z ojcem zobaczyc jeszcze raz to skrzyzowanie, zeby upewnic sie czy nie ma tam zakazu zawracania. Jak wroce to dam znac :P
Piffq
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 12 lipca 2006, 19:08

Postprzez konradex » środa 12 lipca 2006, 22:38

http://www.troczewski.wsx.pl/mod.php?bak=arch&adi=106

owy człowiek bardzo ładnie wyjaśnił na podstawie atykułów prawnych, gdzie i kiedy można zawracać w związku ze znakami F-10, F-11, P-8b oraz sygnalizacją. Czyli wychodzi na to, że wszyscy mają rację :) odwołuj się jak nic...
konradex
 
Posty: 91
Dołączył(a): sobota 20 maja 2006, 00:41
Lokalizacja: Białystok

Postprzez jjaacc » środa 12 lipca 2006, 23:20

Jeżeli nie ma tam sygnalizacji kierunkowej lub zakazu zawracania to w tej sytuacji jaką przedstawiłeś można zawracać, nie chce mi się wierzyć, że można było popełnić taki błąd oczywiście nie przez zdającego, wydaje mi się że musiał być tam S-3 i stąd przerwanie egzaminu. Pewnie tak było a jeżeli chodzi o znak F-10 dopuszcza on zawracanie co prawda w
„§ 72. 1. Umieszczony obok jezdni znak F-10 "kierunki na pasach ruchu" wskazuje dozwolone, zgodnie ze strzałkami umieszczonymi na znaku, kierunki jazdy z poszczególnych pasów ruchu.”
Ale dwie linijki niżej jest ust.3 który mówi:
„3. Umieszczona na znaku F-10 lub F-11 strzałka zezwalająca na skręcanie w lewo ze skrajnego lewego pasa ruchu oznacza także zezwolenie na zawracanie, chyba że jest to zabronione znakiem B-23 lub ruch jest kierowany sygnalizatorem S-3.”
Pewnie ściemniasz, ale jeżeli jest tak jak mówisz to powiedz w jakim to mieście miało miejsce.
Avatar użytkownika
jjaacc
 
Posty: 748
Dołączył(a): poniedziałek 18 lipca 2005, 23:16
Lokalizacja: SŁUPSK

Postprzez scorpio44 » środa 12 lipca 2006, 23:27

jjaacc napisał(a):„§ 72. 1. Umieszczony obok jezdni znak F-10 "kierunki na pasach ruchu" wskazuje dozwolone, zgodnie ze strzałkami umieszczonymi na znaku, kierunki jazdy z poszczególnych pasów ruchu.”
Ale dwie linijki niżej jest ust.3 który mówi:
„3. Umieszczona na znaku F-10 lub F-11 strzałka zezwalająca na skręcanie w lewo ze skrajnego lewego pasa ruchu oznacza także zezwolenie na zawracanie, chyba że jest to zabronione znakiem B-23 lub ruch jest kierowany sygnalizatorem S-3.”

Rzeczywiście. Dzięki.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Piffq » czwartek 13 lipca 2006, 00:12

byłem-zobaczyłem. Oczywiscie zeby było tak bardziej egzotycznie postawili swiatła. Nie wiem dlaczego mi sie wydawało ze ich tam nie było :F. Pozostaje mi tylko isc do osrotka z opuszczoną głową po nastepny termin. Kolejne 1,5 miesiaca czekania. <3 MORD
Piffq
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 12 lipca 2006, 19:08

Postprzez scorpio44 » czwartek 13 lipca 2006, 11:30

Piffq napisał(a):byłem-zobaczyłem. Oczywiscie zeby było tak bardziej egzotycznie postawili swiatła. Nie wiem dlaczego mi sie wydawało ze ich tam nie było :F

To dziękuj Bogu, że nie wjechałeś na czerwonym i nie spowodowałeś wypadku. ;) Chociaż jeżeli nie widzialeś świateł, to mogłeś nawet wjechać na czerwonym, a było akurat pusto, i się nie zorientowałeś. :D :D :D
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez gardziej » czwartek 13 lipca 2006, 23:11

watpie, zeby egzaminator pozwolil mu na wjazd na czerwonym, od tego ma hamulec pod nogami...
Avatar użytkownika
gardziej
 
Posty: 300
Dołączył(a): poniedziałek 29 maja 2006, 23:57
Lokalizacja: Sulęcin


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 175 gości