prawko od 16 ?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

...

Postprzez Mmeva » czwartek 30 października 2003, 02:01

Kordula napisał(a):Owszem, jestem niewiele starsza, nie będe narzekać, dlatego korzystam zx czegoś takiego jak autobus, moim zdfaniem jeżdżenie dso szkoły w tym wieku to jakaś bzdura i szpanerstwo.


Jeśli chodzi o prawko 16 to sie nie wypowiadam, juz tyle razy o tym gadalismy, obie strony mają swoje racje...
Co do tego dojeżdżania do szkoły to świetna sprawa - sama zaraz jak dostałam prawko zaczęłam sama jeździć do szkołyi wcale nie uważam tego za szpanerstwo. Teraz nie jeżdżę - nie znam jeszcze Wa-wy na tyle, zreszta mam 5 minutek z bloku do metra + 4 minutki w metrze i wychodzę pod esgiehem - więc nawet by mi się nie opłacało autkiem jeździć (parking zwykle zapchany, a i korki spore... - nie ma szans na dojechanie w 10 minut). ale kiedyś ściągnę sobie tutaj mojego tikacza - chociażby po to, żeby do cioci pod Wa-wę wpaść czy do domu pojechać - zawsze to 3,5-4 h w samochodzie a nie 6 h w autobusie, co mnie jutro ( a wlaściwie to juz dzisiaj, ale ten czas szybko leci) czeka ;(. No ale... nareszcie do domku ;)
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez X » czwartek 30 października 2003, 16:35

O, Mmeva studjuesz na SGH? A co :)? U mnie wykladaja prawie wszystkie przedmioty wykladowcy z tej uczelni :). Wogole to na studiach jest pelen luz. Nikt nie sprawdza obecnosci, chodzisz jak chcesz :). Tylko pierwsze egzaminy juz w styczniu :(.

Oznakuj sobie jakos swojego Tico, moze spotkamy sie kiedys na drodze :). Z Twojego postu wnioskuje, ze mieszkasz gdzies na Sadybie? Jak rozumiem rozumiem jezdzisz ulica wzdluz lini metra? Alejami Niepodleglosci? Faktycznie sa tam korki :(.
X
 
Posty: 224
Dołączył(a): czwartek 08 sierpnia 2002, 12:51

Re: ...

Postprzez Kordula » czwartek 30 października 2003, 21:20

Mmeva napisał(a):prawko zaczęłam sama jeździć do szkołyi wcale nie uważam tego za szpanerstwo

ja mówiłam, o dzieciakach w wieku 16 lat, które dojeżdząją do szkoł samochodem.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Mmeva » czwartek 30 października 2003, 23:36

1. Nie na Sadybie tylko na Ksawerów (koło TVP).
2. Masz rację, wzdłuż Niepodległości, ale jak już pisałam mój tikacz jest w Mielcu i nim na razie nie jeżdżę - mając metro pod nosem po prostu sie nie opłaca ( korki znam stąd, że miesiąc mieszkałam u cioci pod Wa-wą i dojeżdżałam autobusem właśnie os strony Puławskiej )
3. u mnie niestety nie ma luziku... (gdzie studiujesz?).
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Re: ...

Postprzez Mmeva » czwartek 30 października 2003, 23:39

Kordula napisał(a):
Mmeva napisał(a):prawko zaczęłam sama jeździć do szkołyi wcale nie uważam tego za szpanerstwo

ja mówiłam, o dzieciakach w wieku 16 lat, które dojeżdząją do szkoł samochodem.


tak się składa, że miałam wtedy nieco ponad 17 lat, więc róznica niewielka
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez X » piątek 31 października 2003, 22:15

Mmeva, faktycznie ze nie na Sadybie, przeciez na Sadybe metro nie dochodzi :). Strzelilem gafe :)

A 'luzik' mam w sensie takim, ze nie ma zadnych egzaminow/kartkowek/klasowek etc, i na wykladach nie pytaja na zadne oceny czy cos... Listy tez nie sprawdzaja. Mowia, ze im to obojetne, czy chodzisz na wyklady, czy nie - jesli umiesz sie nauczyc sam, to prosze bardzo. Wazne aby zaliczyc egzaminy. Po prostu wolna amerykanka :).

A o korkach w Wawie to Ty mi nie mow ;). Mieszkam na Mokotowie (stosunkowo blisko Ciebie :) i na ulice Okopowa (13km ode mnie) jechalem (o godzinie 17.00) rowniotko godzine... Latwo policzyc moja srednia predkosc ;).

A zeby nie bylo, ze pisze posta nie na temat, chcialbym dodac, iz jestem goracym zwolennikiem 16-latkow za kierownica. To nie wiek, a umiejetnosci powinny decydowac o dostaniu prawka... Zreszta 16-latek za kierownica to jest naprawde marginesalne zjawisko i nie ma tym sie co przejmowac.

P.S. A, MMeva studjuje finanse i bankowosc :).
X
 
Posty: 224
Dołączył(a): czwartek 08 sierpnia 2002, 12:51

Postprzez Mmeva » poniedziałek 03 listopada 2003, 02:02

Co do 16-latków to owszem może i jestem za, ale na pewno NIE bezwarunkowo, jakieś ograniczenia muszą być...
X: Na wykładach tesh na razie nie pytają i obecność nieobowiązkowa (podobno czasem puszczą listę, ale jak na razie u mnie się to nie zdarzyło, a chodzę na wszystkie), ale na ćwiczeniach (a szczególnie na językach) luzu nie ma za grosz, trzeba się pomęczyć... a kolosy już się zaczęły... FiB - też o tym myślę, ale u nas wybiera się wiele później...
Dalej mi nie powiedziałes, gdzie studiujesz? (Widze, że jesteś anonymus, ale chyba to możesz zdradzić iX-ie ;) ).

PS. To chyba mój 1 czy 2 post trochę nie na temat (niewiele w porównaniu z coniektórymi... ) , więc mam nadzieję, że admini wybaczą...
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez X » poniedziałek 03 listopada 2003, 16:25

Slusznie napisalas, ze jakies ograniczenia dla 16-latkow musza byc. A teraz do meritum ;). Zeby nie bylo, ze tutaj sama prywatna korespondencja wyslalem Tobie 'prywatna wiadomosc', bo troche wprowadzilismy zamieszania w temacie ;).

P.S. pozdrowienia dla adminow :). to bylo niechcacy :).
X
 
Posty: 224
Dołączył(a): czwartek 08 sierpnia 2002, 12:51

Postprzez FBlasteR » niedziela 09 listopada 2003, 13:28

witam!

tak sobie czytam widze gadu gadu, a ja bym prosil o ile mozna link do konkretnej ustawy, na temat obnizenia progu wiekowego, bede dzwieczny ;)

pozdr
FBlasteR
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 09 listopada 2003, 13:24

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 195 gości