Moje przeżycia :)

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Moje przeżycia :)

Postprzez meHau » środa 24 września 2003, 15:25

Jestem na tym forum nowy, ale podzielę się swoimi przeżyciami na egzaminie.

Egzamin teoretyczny i praktywny (razem) miałem 9 września. Było to dla mnie pierwsze i nie chcę, żeby to było potraktowane jako przechwalanie się, ale powiem, że zdałem za pierwszym razem. Teoretyczny poszedł ganz cut (1 błąd, ale kicha, ważne że wynik pozytywny :D) a następnie, z racji, że mam nazwisko na T (na liście byłem ostatni) czekałem z 4 godziny na przystąpienie do praktycznego :x Myślałem, że chyba z nudów padnę ;P

Na placyku..wiadomo łuk, a dodatkowo: przodem po skosie oraz zatoczka :) Pierwsza próbna na łuku zła...musiałem powtarzać...OK
Skos za pierwszym...a zatoczka...hmm..za pierwszym razem wyjechałem za linię :D...ale drugi raz już powolutku, ale nerwowo udało mi się wjechać....hasło od egzaminatora: na miasto!

Bardzo spokojnie, dosyć pewnie wyjechałem z ul. Nowej w Zielonej Górze kierując się na ul. Słowackiego, gdzie przy wymijaniu rowerzysty nie włączyłem kierunkowskazu :D
Co tam dalej...z górki...trochę za szybko jechałem...była mała uwaga, że mam zwolnić..
W przeciągu całego egzaminu dwa razy przejechałem na żółtym świetle :D, w sumie pokonałbym skrzyżowanie po raz trzeci na żółcioku ;), ale wolałem już nie ryzykować :o
Raz mi zgasł, ale to dlatego, że dałem za mało gazu...
Wtedy już bardzo bezpiecznie 40-50 km/h toczyłem się do siedziby WORDA :P
Jednym większym wykroczeniem było...wciśnięcie sprzęgła przy skręcaniu na górce (Kożuchowska)...Później Pan egzaminator pyta się mnie...dlaczego samochód zarzuciło, a ja, że z górki jechałem to dlatego :)

Cały i mokry dotoczyłem samochód z powrotem na placyk, gdzie miły Pan egzaminator wypomniał mi tylko to ostatnie wykroczenie, a nastepnie powiedział, że w życiu sobie poradzę...po tych słowach w jego kajeciku zaistniała wielka litera "P"...czyli pozytywny :D

Prawko już mam, odebrałem w poniedziałek, już miałem nawet pierwszą jazdę z tatą (jechałem fiatem brawą)...było całkiem fajnie...tylko ojciec się denerwował czemu tak kurczowo trzymam się krawężnika ;)

Dziękuję wszystkim, którym chciało się czytać moje wypociny :lol: :D

Życzę ludziom przystępującym do egzaminu podobnych egzaminatorów :)
meHau
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 24 września 2003, 15:07

Postprzez Mała » czwartek 25 września 2003, 09:32

Wielkie gratulacje :D :D :D

Szerokiej drogi i nie szalej za kółkiem :D

Ja też miałam miłego egzaminatora
Życie jest piękne no matter what :)
Mała
 
Posty: 33
Dołączył(a): środa 20 sierpnia 2003, 17:32
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Sławek_18 » czwartek 25 września 2003, 10:30

graulacje. Co ja mialem powiedziec, moje nazwisko zaczyna sie od Z :) :D
I czekalem moze troche mniej(z 2/2,5 H ), ale ja zdawalem w zimie :D
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez meHau » czwartek 25 września 2003, 12:24

Według mnie powinno się zapisywać ludzi w kolejności jak się zgłaszali... bo tak to przyjdzie jakiś Adamowski i już zdaje pierwszy...ehh :P

Ale te cztery godziny, które spędziłem w poczekalni to były najdłuższe 4 godziny w moim życiu :x

Ja tylko współczuję Żurawskim, Żygadłom itd :)
meHau
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 24 września 2003, 15:07

Postprzez leila » czwartek 25 września 2003, 15:31

co do nazwisk to chyba nikomu sie nie dogodzi ja na odmianę wszystkie egzaminy czy to maturę czy na studia czy na prawku zdawałam zawsze pierwsza wiesz jakie to jest z jednej strony denerwujące kiedy nie wiesz co cię czeka bo nikt ci np.nie powie co miał na ustnym bo ty wchodzisz pierwszy..przekichane..no ale czasem lepiej bo szybciej się ma za sobą te stresy :lol:
Avatar użytkownika
leila
 
Posty: 384
Dołączył(a): piątek 11 lipca 2003, 13:56
Lokalizacja: małopolska

Postprzez Gość » piątek 26 września 2003, 19:40

A ja mam nazwisko na "Ś" i w Ciechanowie (gdzie dwa dni temu zdałam egzamin) czekałam pół godzinki , a zdających było około 10-13 osób.
W Warszawie znowu przy 15-20 osobach czekałam 2 godziny.
Gość
 

Postprzez leila » sobota 27 września 2003, 11:50

ale macie to jakos dziwnie z tymi egzaminami u nas na 1 egzaminatora na dana godzinę przypada co najwyżej 4 os.więc licząc na to że nie wszyscy wyjadą z placyku nie czeka się aż tak długo... :D stanowisk jest duzo egz. też więc to wszystko w miarę sprawnie idzie (choć szczerze mówiąc sama się zdziwiłam że tak mało osób dają na daną godz.ale wiem już chyba dlaczego :wink:
Avatar użytkownika
leila
 
Posty: 384
Dołączył(a): piątek 11 lipca 2003, 13:56
Lokalizacja: małopolska

Postprzez BoBeE » sobota 27 września 2003, 18:41

U nas też tak jest było bodajże 6 albo 7 egzaminatorów 24 osoby... czyli mniej więcej wypadało 4 osoby na egz. i czekałem 1:30 mam na "S" nazwisko. Dużo osób wyjechało z placyku i się ciągnęło... Zdawałem na Odl. W Ciechanowie też zdawałem i też długo czekałem tam było nas nie wiem z 12 osób i 3 egz. czyli też niby 4 na jednego i mimo, że dużo osób na placyku oblewało też się ciągnęło...

Pozdr.

P.S. Tak wogóle dla mnie miasto tutaj co jeżdzą na Odlewniczej jest dużo prostsze od Ciechanowa... i nie wiem czemu tak wszyscy mowią, że łatwiej bo tramwaji nie ma i rond... jakby to były jakieś straszne przeszkody tramwaje które 95% drogi nawet nie kolidują torem jazdy (mówie o trasach egz. przy Odlewniczej) a przez ronda raczej nie wożą bo najbliższe to rondo Żaba i jest daleko...
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...
BoBeE
 
Posty: 37
Dołączył(a): poniedziałek 14 lipca 2003, 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MaTrOx » czwartek 09 października 2003, 14:24

fajne macie przezycia :) a ja musze jeszcze poczekac :( ale nie wiem do ktorego roku czy do 2004 czy do 2005 :) Wszystko sie niedlugo wyjasni :D
Nie Podskakuj Bo Sie Przewrócisz
MaTrOx
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 09 października 2003, 13:53
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Postprzez ocrushek » czwartek 09 października 2003, 14:53

Justyna napisał(a):A ja mam nazwisko na "Ś" i w Ciechanowie (gdzie dwa dni temu zdałam egzamin) czekałam pół godzinki , a zdających było około 10-13 osób.
W Warszawie znowu przy 15-20 osobach czekałam 2 godziny.


No ja mam nazwisko na W i na liscie bylem ostatni - sposrod 12 osob. Na szczescie egzaminator poszedl na sposob i bral pierwsza osobe, ostatnia, druga, przedostatnia..... wiec na koncu byli ci, co byli w srodku :) A ja poszedlem jako drugi i caly egzamin wlacznie z teoria zalatwilem w 70 minut :)
Pierwszy egzamin: 01.10.2003
Wynik: Pozytywny
Przejechanych km. od 31.10.2003: 72540
Kolizji: 1 :-(
Avatar użytkownika
ocrushek
 
Posty: 44
Dołączył(a): środa 01 października 2003, 15:15
Lokalizacja: Radom

Postprzez fadros » piątek 10 października 2003, 11:04

Matrox chyba jednak poczekasz do 2005 - tak wynika z ustawy ;)
Ja zapisuje sie na kursik 15 stycznia 8)
Sluchajcie co mi radzicie- poczekac do lutego, marca kiedy pogoda sie troszke poprawi czy zapisac sie w styczniu i miec egzamin w kwietniu? Zima to duze utrudnienie?
PS. meHau GRATULUJE. Dobrze sie na tym nie znam ale chyba dosc duzo popelniles bledow co ? :wink: Musiales miec naprawde super egzaminatora ze Cie przepuscil :)
Zdrowkoo
Avatar użytkownika
fadros
 
Posty: 17
Dołączył(a): środa 08 października 2003, 12:16
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez Sławek_18 » piątek 10 października 2003, 12:20

ja zdawalem w okresi zimowym, teraz te zimy sa takie dziwne bez zbyt duzego sniegu, a wiec nie jest to zdbyt duze itrudnienie. Wystarczy, ze potrafisz redukowac biegi( hamowac silnikiem) i juz egzaminator bedzie na Ciebie patrzyl lagodniej. Duzo bledow mowisz ? :D

Moje błedy , ktore pamietam podczas egzaminu.
:arrow: Jazda przez krótki czas pod prąd :D :D - tłumacznie, nie bylo oznakowania, ze zaczyna sie droga jednokierunkowa(egzaminator sie ze mna zgodził)
:arrow: Skret w lewo z prawego pasa, na drodze jednokierunkowej :D :D
- tłumaczenie, tam stał zakaz jazdy od strony w lewo (gdzies tam daleko stal ten znak :D :lol: ) i myslalem ze tam nie wolno (egzaminator powiedzial, ze on nie wydaje polecen nie zgodnych z przepisami i cos tam zanotował :D )
:arrow: według egzaminatora późne wł. kierunkowskazu.
:arrow: ruszenie z pisakmi ze srodka skrzyzowania :D -tłumaczenie, chcialem szybko opuścić skrzyzowanie :) ( bylo mokro )

Wiecej grzechów nie pamietam :P :D

Egzamianator powiedziall, ze bylo troszke niedociagniec, ale podobala mu sie moja technika jazdy.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez fadros » piątek 10 października 2003, 12:28

Nie no jestescie nieobliczalni 8) Moze ktos jeszcze podzieli sie swoimi przezyciami?
Jakie bledy popelniliscie :?: :?: :?: :)
Avatar użytkownika
fadros
 
Posty: 17
Dołączył(a): środa 08 października 2003, 12:16
Lokalizacja: Grajewo

Postprzez meHau » piątek 10 października 2003, 15:54

Dzięki fadros za gratulacje ;)

Jak ty zdasz...to sie przypomnij, to też pogratuluję :)

A co do błędów...nie uważam, żebym popełnił wielkie wykroczenia na drodze... egzaminatorowi podobał się mój styl jazdy, kultura, spokojna jazda, uważna obserwacja drogi... więcej zalet nie pamiętam :)

Powiedział mi, że jedynym poważniejszym wykroczeniem, było wciśnięcie sprzęgła (przypadkowe) przy skęcie na górce :x

Gorzej ma się sprawa z samochodem :evil: :evil: :evil: który został skradziony :cry: :x :cry: :twisted: :x :cry:

narazie od czasu do czasu jeżdżę wozem cioci :?
meHau
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 24 września 2003, 15:07

Postprzez Sławek_18 » piątek 10 października 2003, 17:47

Gorzej ma się sprawa z samochodem który został skradziony
Współczuje
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości