czy musze miec prawo jady na moj skuter?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

czy musze miec prawo jady na moj skuter?

Postprzez miskova » środa 28 czerwca 2006, 17:32

kupilam skuter o pojemnosci 49,0 ccm.Uklad silnika rzedowy,a moc 2,5 kW.Osiaga predkosc powyzej 45 km/h.Nie mam prawka na motocykl,czy moge normalnie nim jedzic czy musze zalozyc blokade ,albo zrobic prawko?? :roll:
miskova
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 28 czerwca 2006, 17:18
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez red. » środa 28 czerwca 2006, 20:39

W teorii - jak sama za pewne dobrze wiesz, biorąc pod uwagę specyfikację, którą przytoczyłaś - wygląda to tak, że powinnaś mieć atestowaną blokadę uniemożliwiającą przekraczanie dozwolonej dla motorowerów (w tym również skuterów) prędkości. Natomiast w praktyce - nie słyszałem, aby ktokolwiek kontrolował i karał rozważnych użytkowników tych jednośladów (do których z pewnością nie należą niestety coraz bardziej popularni na naszych drogach, nastoletni "władcy szos" na karcie motorowerowej, z polikwidowanymi blokadami i marnym pojęciu o uczestnictwie w ruchu, niejednokrotnie bezczelnie wymuszający pierszeństwo na kierowcach, czego sam doświadczyłem). Podsumowując, jeśli jesteś pełnoletnia, bądź umiejętnie i z głową korzystasz z uprawnień, jakie daje Ci karta motorowerowa, nie sądze aby ktokolwiek sprawdzał ile może Twój skuter. Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
red.
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek 23 czerwca 2006, 17:47


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 112 gości