Odbiór prawa jazdy w Poznaniu

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Odbiór prawa jazdy w Poznaniu

Postprzez Zelman » sobota 24 czerwca 2006, 20:27

Witam!
Wczoraj, czyli w piątek zdałem egzamin na prawo jazdy (za 1 razem :) ).
Mam pytanie:
Jak wygląda odbiór prawa jazdy w Poznaniu??? Słyszałem, że podobno trzeba wpłacić 71zł w Wydziale Komunikacji w ciągu 3 DNI, a jak się nie wpłaci w ciągu 3 dni to podobno trzeba zdawać ponownie! :shock:
Proszę o pomoc

Pozdrawiam
Zelman
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 24 czerwca 2006, 20:06
Lokalizacja: Poznań

Postprzez ella » sobota 24 czerwca 2006, 20:37

a jak się nie wpłaci w ciągu 3 dni to podobno trzeba zdawać ponownie!

A kto ci takich bajek naopowiadał, że będziesz musiał zdawać ponownie egzamin. :lol: Najwyżej tylko otrzymasz później prawko.

Co do opłaty to musisz zapytać w tym Wydziale Komunikacji pod, który podlegasz. Bowiem w jednym mieście (tak jest w Warszawie) w jednych wydziałach najpierw trzeba zapłacić a w drugich nie. Nie ma tego uregulowanego żadnymi przepisami dlatego to wszystko zależy od samego wydziału.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Filip » niedziela 25 czerwca 2006, 11:07

ja pojechałem w dniu egzaminu do wydziału komunikacji - w poznaniu jest tylko jedno, na ulicy gronowej na winogradach; idziesz od razu do ajencji pko bp w podcieniach budynków i tam mają już gotowe druki (wypełnione) na kwotę 71,00; w okienku w banku kupujesz też znaczki skarbowe za 6,00; potem idziesz z dowodem wpłaty na drugie piętro wydziału komunikacji do pokoju, gdzie się odbiera prawo jazdy i dajesz miłym paniom dowód wpłaty; po 2-3 dniach można w internecie sprawdzić, jaki jest stan sprawy; po ok. 7 dniach powinna pojawić się adnotacja: dokument gotowy do odbioru; wówczas śmiało jedziesz na gornową do tego samego pokoju ze znaczkami skarbowymi i odbierasz prawko; przyjemnie i bez kolejek.
Filip
 
Posty: 26
Dołączył(a): czwartek 13 kwietnia 2006, 13:11

Postprzez Zelman » niedziela 25 czerwca 2006, 11:56

To te znaczki skarbowe mam dac razem z dowodem wplaty czy przy odbiorze ??
Zelman
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 24 czerwca 2006, 20:06
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Filip » poniedziałek 26 czerwca 2006, 09:43

dasz jak poproszą. ja dawałem przy odbiorze.
Filip
 
Posty: 26
Dołączył(a): czwartek 13 kwietnia 2006, 13:11


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 206 gości