Warszawa, WORD Odlewnicza - czas oczekiwania, skandal!

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Warszawa, WORD Odlewnicza - czas oczekiwania, skandal!

Postprzez biall » wtorek 09 maja 2006, 22:05

Witam,

Dzisiaj byłem zapisać się na egzamin kategorii B. Teorię ustalono na 27 maja. Osobiście uważam, że jest to skandal by był taki czas oczekiwania. Dowiadywałem się także jak jest z egazminem praktycznym, średnio czeka się 5 tygodnii po zdanej teorii.... Reasumując po ukończonym kursie czeka się około 8 tygodnii na praktykę... Uważam, że wszyscy mają w tym interes tylko nie zdający.
Jak to możliwe by podobno w normalnym kraju czekało się tyle czasu?
Jak to możliwe by w aglomeracji warszawskiej, w której mieszka około 2,5 miliona mieszkańców były tylko 2 WORDy?!?!?!

--
Zdegustowany
biall
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 09 maja 2006, 21:56

Postprzez Ad_aM » wtorek 09 maja 2006, 23:24

Tak jest w całym kraju :D
Powód -za mało aut, instruktorów, miejsc na placyku i kasy, a z drugiej srony wydłużnie czasu egzaminu :)
Ad_aM
 
Posty: 851
Dołączył(a): piątek 21 kwietnia 2006, 15:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez biall » wtorek 09 maja 2006, 23:55

Ad_aM napisał(a):Tak jest w całym kraju :D

Nie jestem przez to pocieszony ;-)
Powód -za mało aut, instruktorów, miejsc na placyku i kasy, a z drugiej srony wydłużnie czasu egzaminu :)

Przyczyny są dla mnie mało istotne jako obywatela RP, ja widzę skutki. A jest to niezły burdel.

Jeżeli chodzi o egzamin teoretyczny jest to dla mnie zadziwiające. Egzamin trwa 25 minut (mało kto wykorzystuje tyle czasu), ilość osób w sali to około 20. Niech będzie 15 egzaminów dziennie, co daje 300 osób.
Ja mam uwierzyć, że do 27 maja teorię bedzie zdawać 4500 osób? Przykro mi ale ja widzę, że WORDy są bastionem przerośniętej biurokracji i braku organizacji. Jeżeli jest dobra wola można naprawdę usprawnić wiele rzeczy. ALE tak jak napisałem na początku, obecna sytuacja jest wysoce opłacalna WORDom i szkołom nauki jazdy. Nie zabija się kury znoszącej złote jaja.
A kto za to płaci? Ja płacę, Pan płaci, Pani płaci, wszyscy płacimy.
Czemu nie ma elektronicznej rejestracji przez internet?
No ale czemu ja się dziwię, w naszym kraju z fiskusem nie można rozliczyć się przez www a ja myślę o WORDach.
biall
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 09 maja 2006, 21:56

Postprzez wiesniak » środa 10 maja 2006, 23:11

A nie mogłeś się zapisać od razu też na praktykę. Precież nie trzeba zdawać osobno teorii i praktyki, zresztą uważam to za głupotę. Mnie na egzamin zapisał instruktor jeszcze w trakcie kursu i miałem go od razu :). Ale nie w Warszawce tylko w Suwałkach :P.
wiesniak
 
Posty: 1199
Dołączył(a): czwartek 19 stycznia 2006, 01:20

Postprzez Vella » środa 10 maja 2006, 23:40

wiesniak napisał(a):A nie mogłeś się zapisać od razu też na praktykę.

w Warszawie to nie takie proste. Jest zbyt duzo chętnych na taki łaczony egzamin, zapisują tylko ileś tam osób dziennie. Limit sie wyczerpuje już rano. (przynajmniej tak było kilka miesięcy temu)
wiesniak napisał(a):Precież nie trzeba zdawać osobno teorii i praktyki, zresztą uważam to za głupotę.

Dla jednych głupota dla innych oszczędność.
wiesniak napisał(a):Mnie na egzamin zapisał instruktor jeszcze w trakcie kursu i miałem go od razu :). Ale nie w Warszawce tylko w Suwałkach :P.

No i w Suwałeczkach instruktor złamał prawo. Może powinien stracić uprawnienia?
Coś być musi... coś być musi, do cholery, za zakrętem...
Avatar użytkownika
Vella
 
Posty: 585
Dołączył(a): środa 30 listopada 2005, 22:07
Lokalizacja: Warszawa - Lublin

Postprzez iksiu » środa 10 maja 2006, 23:41

wiesniak napisał(a):A nie mogłeś się zapisać od razu też na praktykę. Precież nie trzeba zdawać osobno teorii i praktyki, zresztą uważam to za głupotę. Mnie na egzamin zapisał instruktor jeszcze w trakcie kursu i miałem go od razu :). Ale nie w Warszawce tylko w Suwałkach :P.
Zależy u kogo się instruuje, mój np. się nie zgodził...
iksiu
 
Posty: 57
Dołączył(a): niedziela 07 maja 2006, 22:25
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez wiesniak » czwartek 11 maja 2006, 18:01

No dobra jeśli w Warszawie z tym problem to zwracam honor :). A co do mojego instruktora, to uważam, że zrobił bardzo dobrze i nie widzę w tym nic złego, z resztą jest to na rękę kursantom. U mnie w Ełku (nie w Suwałkach - tam tylko miałem egzamin) wszystkie szkoły jazdy tak robią i szczerze mówiąc było dla mnie zdziwieniem, że np. w Warszawie trzeba się samemu zapisywać :P. Szkoły jazdy trochę słabo dbają o klientów :P.
wiesniak
 
Posty: 1199
Dołączył(a): czwartek 19 stycznia 2006, 01:20

Postprzez iksiu » czwartek 11 maja 2006, 19:06

Czy jest tak we wszystkich WRDach, że trzeba mieć zaświadczenie zakończenia kursu w czasie ZAPISYWANIA się na egzamin? A jeśli tak, to jaki jest ku temu sensowny powód?
iksiu
 
Posty: 57
Dołączył(a): niedziela 07 maja 2006, 22:25
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez wiesniak » czwartek 11 maja 2006, 21:02

iksiu napisał(a):Czy jest tak we wszystkich WRDach, że trzeba mieć zaświadczenie zakończenia kursu w czasie ZAPISYWANIA się na egzamin? A jeśli tak, to jaki jest ku temu sensowny powód?


Sensowny powód jest taki, żeby nie przyszedł sobie człowiek z ulicy zdawać egzamin. Ale nie ma sensownego powodu, żeby czekać z zapisaniem się na zakończenie kursu. Jedyny powód to ta zwalczana i znienawidzona (widać nie przez wszystkich :P) biurokracja.
wiesniak
 
Posty: 1199
Dołączył(a): czwartek 19 stycznia 2006, 01:20

Postprzez MaciekKR » czwartek 11 maja 2006, 21:09

W Krakowie np. samochody są ale chyba nie ma egzaminatorów. Dwa razy tam bylem (raz zapisać się i drugi raz na egzaminie :)) i jeździło góra 7-10aut, a reszta stała na parkingu nieużywana:/, nawet robiłem między nimi parkowanie prostopadłe na egzaminie :)
27.04.2006r. - MORD Kraków
podejście 1:
- teoria - 0 błędów (zaliczone)
- plac (zaliczony)
- miasto (zaliczone)
EGZAMIN ZDANY :D
MaciekKR
 
Posty: 22
Dołączył(a): wtorek 25 kwietnia 2006, 00:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Salansky » czwartek 25 maja 2006, 20:28

Takie małe techniczne pytanko, ile obecnie się czeka na egzamin na Odlewniczej? Ktoś wie? Ktoś sie zapisywał teraz jakoś nie dawno? Powiedzcie.
12-13 XI 2005 - Teoria
16 XI 2005 - 27 I 2006 - Praktyka
30 I 2006 - Egzamin teoria+praktyka. Error.
10 III 2006 - Podejście drugie praktyka. Done.
20 III 2006 - Wyrobione.
23 III 2006 - Odebrane.
133 dni - 1218zł
Peugeot 107 + President HARRY II
Avatar użytkownika
Salansky
 
Posty: 219
Dołączył(a): niedziela 29 stycznia 2006, 16:10
Lokalizacja: District of Wolomin

Postprzez ella » czwartek 25 maja 2006, 20:42

piotreko15 napisał(a):teoria zaliczona dzis, praktyka dopiero 3 lipca na odlewniczej, dlugo sie czeka:(

Piotrek zdawał teorię wczoraj. Czyli czeka ponad miesiąc.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jolkaka1 » czwartek 25 maja 2006, 21:02

w Lesznie na egzamin trzeba oczekiwać około 50-ciu dni .po takim czasie poprostu nic się nie umie to znaczy straci się wprawę .ale kogo to obchodzi że samochody stoją na placu a my jeżeli zrobimy mały błąd to słyszymy -NO TAKIE SĄ PRZEPISY .dlaczego wszyscy nie muszą ich przestrzegać???bo na gezamin powinno się oczekiwać nie dłużej niż 30 dni :!:
pozdrawiam - życzę szerokiej drogi
jolkaka1
 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek 23 marca 2006, 19:50
Lokalizacja: leszno

Postprzez Salansky » czwartek 25 maja 2006, 23:03

ella napisał(a):
piotreko15 napisał(a):teoria zaliczona dzis, praktyka dopiero 3 lipca na odlewniczej, dlugo sie czeka:(

Piotrek zdawał teorię wczoraj. Czyli czeka ponad miesiąc.


Podziękował
12-13 XI 2005 - Teoria
16 XI 2005 - 27 I 2006 - Praktyka
30 I 2006 - Egzamin teoria+praktyka. Error.
10 III 2006 - Podejście drugie praktyka. Done.
20 III 2006 - Wyrobione.
23 III 2006 - Odebrane.
133 dni - 1218zł
Peugeot 107 + President HARRY II
Avatar użytkownika
Salansky
 
Posty: 219
Dołączył(a): niedziela 29 stycznia 2006, 16:10
Lokalizacja: District of Wolomin

Postprzez Vella » piątek 26 maja 2006, 17:41

jolkaka1 napisał(a):w Lesznie na egzamin trzeba oczekiwać około 50-ciu dni .po takim czasie poprostu nic się nie umie to znaczy straci się wprawę .ale kogo to obchodzi że samochody stoją na placu a my jeżeli zrobimy mały błąd to słyszymy -NO TAKIE SĄ PRZEPISY .dlaczego wszyscy nie muszą ich przestrzegać???bo na gezamin powinno się oczekiwać nie dłużej niż 30 dni :!:


No dobrze, ale chętnych jest duzo, co jak na te przepisowe 30 dni są już zapisani?
Załóżmy, że w WORDzie będa zapisywać przepisowo.
Co wtedy?
Ano wtedy przyjdziesz, usłyszysz "przykro nam, na najbliższe 30 dni nie ma już miejsc, proszę się dowiadywać"
i będziesz tak przyjeżdżać kilka razy, aż w końcu uda i się w strasznym tłoku dopchnąć do okienka o godzinie 6 rano.
Wyboru co do terminu nie będzie wcale. Jakieś marudzenie typu "w poniedziałek mi nie pasuje" nie będzie wchodzć w grę. Jeśli poniedziałek wypada dnia 30stego to dostajesz poniedziałek. A jak nie pasuje to proszę przyjść kiedy indziej. Następny proszę.


To już wolę poczekać te dwa tygodnie dłużej, ale znać dzień i godzinę z wyprzedzeniem i nie być zmuszoną dobijac się do okienka dzień w dzień o 6 rano.
Coś być musi... coś być musi, do cholery, za zakrętem...
Avatar użytkownika
Vella
 
Posty: 585
Dołączył(a): środa 30 listopada 2005, 22:07
Lokalizacja: Warszawa - Lublin

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 250 gości