Egzamin praktyczny, kilka pytań

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Egzamin praktyczny, kilka pytań

Postprzez Katarzyna17 » środa 21 października 2009, 11:59

Witam, czytałam Faq i różne tematy, jednak z tego stresu, chciałabym zapytać jeszcze raz. Proszę o nie usuwanie i nie zamykanie topicu... przez ten stres muszę zapytać ;)
Plac:
-Sprawdzanie świateł przy przekręconej stacyjne na 1, czyli nie odpalam :>
- sprawdzenie świateł hamowania (stop) przy pomocy egzaminatora?
- sprawdzenie świateł cofania - wrzucam wsteczny, na przekręconej stacyjce o 1 stopień i proszę egzaminatora o podejście do tyłu i sprawdzenie :>?
- Sygnał dźwiękowy daję, w momencie gdy będę rozpoczynała łuk ? Tzn. klakson i jazda do przodu ?
- Na łuku nie używać hamulca, dopiero na kopercie (końcówka łuku) prawda? A tak to sprzęgło ?
- Maskę otwiera się w aucie, po lewej od fotela jest dźwignia ?

Help
pozdrawiam.
Katarzyna17
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 21 października 2009, 11:35

Postprzez Septolete » środa 21 października 2009, 12:50

Światła możesz sprawdzać przy włączonym silniku. Tylko światło biegu wstecznego sprawdzasz na włączonym zapłonie. Jeśli masz nie długo egzamin to pewnie wiesz dlaczego. Nie musisz też przy sprawdzaniu tego światła prosić egzaminatora, bo możesz sama wyjść i zobaczyć czy się świeci. Przy sprawdzaniu światła stopu poproś egzaminatora o pomoc (w moim przypadku nawet nie wysiadł z samochodu tylko zapytał się jak ma mi pomóc i co naciskam :twisted: ) Miałem na swoim egzaminie również sygnał dźwiękowy i najpierw kazał mi pokazać światło stopu, a później powiedział, że mam się przygotować do jazdy, a gdy to zrobię dokonam sprawdzenia sygnału dźwiękowego. Na łuku operuj tylko sprzęgłem. W kopertach hamulec. Gdybyś napisała w jakim samochodzie tą maskę chcesz otworzyć to by było łatwiej. Jednak masz duże prawdopodobieństw, że dźwignia jest po lewej.

Powodzenia.
Septolete
 
Posty: 13
Dołączył(a): poniedziałek 03 sierpnia 2009, 18:22

Postprzez Katarzyna17 » środa 21 października 2009, 13:36

Septolete napisał(a):Światła możesz sprawdzać przy włączonym silniku. Tylko światło biegu wstecznego sprawdzasz na włączonym zapłonie. Jeśli masz nie długo egzamin to pewnie wiesz dlaczego. Nie musisz też przy sprawdzaniu tego światła prosić egzaminatora, bo możesz sama wyjść i zobaczyć czy się świeci. Przy sprawdzaniu światła stopu poproś egzaminatora o pomoc (w moim przypadku nawet nie wysiadł z samochodu tylko zapytał się jak ma mi pomóc i co naciskam :twisted: ) Miałem na swoim egzaminie również sygnał dźwiękowy i najpierw kazał mi pokazać światło stopu, a później powiedział, że mam się przygotować do jazdy, a gdy to zrobię dokonam sprawdzenia sygnału dźwiękowego. Na łuku operuj tylko sprzęgłem. W kopertach hamulec. Gdybyś napisała w jakim samochodzie tą maskę chcesz otworzyć to by było łatwiej. Jednak masz duże prawdopodobieństw, że dźwignia jest po lewej.

Powodzenia.


Autko by odjechało do tyłu ;) Z cofaniem pytałam, bo na płycie z Rzeczypospolitej, mówili aby do światła cofania i hamowania poprosić egzaminatora. Czyli wrzucam wsteczny na zapłonie i prosze go o podejście na tyły auta ;) Przy stopa wciskał pedał hamowaniai proszę go o podejście na tyły auta :) Sygnał dźwiękowy sprawdzam przed łukiem.
Fiat Grande Punto
MAm nadzieję, że wszystko dobrze zrozumiałam :)
Pozdrawiam i dziękuję
Katarzyna17
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 21 października 2009, 11:35

Postprzez MakRojal » środa 21 października 2009, 13:49

mnie uczono, że egzaminatora można poprosić o naciśnięcie pedału hamulca a samemu sprawdzić działanie światła stop.
Pewnego razu podczas sprawdzania z instruktorem światła biegu wstecznego poprosiłem instruktora o sprawdzenie światła, powiedziałem, że jak puszcze sprzęgło to zgaśnie (silnik NIE był wtedy uruchomiony :P )
Podczas dwóch egzaminów w PORDzie sprawdzałem światła na wyłączonym silniku, egzaminator zostawił samochód na włączonym zapłonie. Natomiast na łuku zostawił mi włączony silnik, a ja się nie skumałem i kręcę kluczykiem na maxa w prawo i nic, a potem słyszę głos egzaminatora "Silnik jest włączony", patrze na obrotomierz i się śmieje z siebie :P
MakRojal
 
Posty: 89
Dołączył(a): sobota 03 października 2009, 15:06
Lokalizacja: GD

Odp.: sprawdzenie świateł zewnętrznych pojazdu...

Postprzez MrPeter1987 » środa 21 października 2009, 16:12

MakRojal napisał(a):mnie uczono, że egzaminatora można poprosić o naciśnięcie pedału hamulca a samemu sprawdzić działanie światła stop.


Zgodnie z aktualnie obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 8 maja 2009 r. zmieniającym rozporządzenie (z dnia 27 października 2005 r.) w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów, w przypadku dokonywania sprawdzenia działania świateł hamowania "STOP" lub świateł cofania, osoba egzaminowana może POPROSIĆ egzaminatora o potwierdzenie działania światła zewnętrznego. Czyli osoba egzaminowana siedzi we wnętrzu samochodu i włącza jedno z dwóch wymienionych wyżej świateł (hamowania "STOP" lub cofania), a egzaminator znajduje się na zewnątrz pojazdu (z tyłu) i potwierdza osobie egzaminowanej działanie odpowiedniego światła (hamowania "STOP" lub cofania). Sprawdzenie działania pozostałych świateł zewnętrznych pojazdu należy do samodzielnego wykonania przez osobę egzaminowaną (osoba egzaminowana włącza odpowiednie światło i potwierdza egzaminatorowi jego prawidłowe lub nieprawidłowe działanie).
Ostatnio zmieniony środa 21 października 2009, 16:56 przez MrPeter1987, łącznie zmieniany 1 raz
Kierowca z prawem jazdy kat. A, B, B+E, C, C+E, D, D+E.

Instruktor nauki jazdy w zakresie prawa jazdy kat. B (poszukujący pracy na terenie Śląska lub Zagłębia).
MrPeter1987
 
Posty: 19
Dołączył(a): środa 03 września 2008, 23:25
Lokalizacja: Zawiercie

Postprzez coolio1 » środa 21 października 2009, 16:37

Autko by odjechało do tyłu ;)


Nie, auto nie pojechałoby do tyłu. Autko by zgasło :)

I przy włączonym zapłonie to Ty wychodzisz z samochodu i sprawdzasz czy świeci.
Egzaminatora prosisz, kiedy samochód ma uruchomiony silnik, gdyż z wiadomych przyczyn musisz trzymać sprzęgło.

Po przeczytaniu całego tematu zastanawiam się w jakiej szkole robiłaś kurs, bo braki masz niesamowite.
coolio1
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota 08 sierpnia 2009, 21:54
Lokalizacja: Zabrze


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości