zawracanie - gdzie można a gdzie nie?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

zawracanie - gdzie można a gdzie nie?

Postprzez mrynkiewicz » poniedziałek 17 kwietnia 2006, 20:46

Mam pytanie odnośnie zawracania, szczególnie pod kątem zawracania w czasie egzaminu.
Gdzie i w jakich sytuacjach egzaminatorzy najczęściej każą zawracać? Po czym poznać, w trakcie jazdy, najbliższe miejsce, ewentualnie najbliższe skrzyżowanie gdzie można zawracać? Oczywiście pomijam sprawę znaków zakazu skręcania w lewo i zawracania, bo tam wiadomo, że nie wolno tego manewru wykonać. Ale interesuje mnie jak to jest z zawracaniem w miejscach nieoznakowanych. Po czym poznać gdzie jest dozwolone zawracanie? Innymi słowy, jak egzaminator mnie poprosi o zawrócenie na najbliższym skrzyżowaniu gdzie to jest dozwolone, to jak mam rozpoznać dojeżdżając do tego skrzyżowania czy na nim mogę zawrócić czy też nie?

Pozdrawiam, z góry dziękuję za odpowiedzi!
mrynkiewicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 17 kwietnia 2006, 20:41

Postprzez kwito » poniedziałek 17 kwietnia 2006, 21:59

Egzaminator może kazać Ci zawrócić praktycznie wszędzie, z tym że są dwie opcje:
1. zawracanie na skrzyżowaniu
2. zawracanie na drodze (zawracanie na 3, lub z użyciem jakiejś zatoczki czy wjazdu)

a możesz zawracać wszędzie gdzie nie jest to zabronione (a zawracać nie można m.in tam gdzie występuje : zakaz zawracania, zakaz skrętu w lewo, nakaz skrętu w lewo, sygnalizator kierunkowy w lewo) ;)
Obrazek
kat. B - zdane za pierwszym razem 10.03.2006
od 24.02.2008 jeżdżę Trampkiem i jestem z niego dumny :P
Avatar użytkownika
kwito
 
Posty: 517
Dołączył(a): piątek 02 grudnia 2005, 00:32
Lokalizacja: Elbląg / Gdańsk


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 63 gości