Jaki samochód?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Jaki samochód?

Postprzez Judith » niedziela 13 lipca 2003, 21:18

Czy ktoś mógłby mi doradzić jaki samochód wybrać do jazd: Punto czy Lanos? Czy to prawda, że w Lanosie wiele rzeczy jest na odwrót m.in. wsteczny? Z góry b. dziekuję za jakąś odpowiedź.
Judith
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela 13 lipca 2003, 21:14

Postprzez Łakom » niedziela 13 lipca 2003, 21:20

już gdzie był ten temat nawet taki sam tytuł był :D
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Re: Jaki samochód?

Postprzez Kordula » niedziela 13 lipca 2003, 21:34

Judith napisał(a):Czy ktoś mógłby mi doradzić jaki samochód wybrać do jazd: Punto czy Lanos? Czy to prawda, że w Lanosie wiele rzeczy jest na odwrót m.in. wsteczny? Z góry b. dziekuję za jakąś odpowiedź.


Może nie na odwrót, po prostu wsteczny jest obok 1, a nie tak jak w puncie pod piątką.
To zależy od tego, czym się zdaje. U nas np. nie było wyboru, uczyłam sie na punto ale wiedziałam, że egzamin będzie na punto. Na punto na pewno jest łatwiej, więc jeżeli się zdaje na puncie, to najlepiej też na nim sie uczyć. Jest łatwiejsze, jeżeli chodzi o plac, w mieście nie ma większej różnicy.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Judith » niedziela 13 lipca 2003, 22:09

Sorry, chyba zrobiłam się trochę leniwa :wink: . Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.
Judith
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela 13 lipca 2003, 21:14

autko

Postprzez Mmeva » poniedziałek 14 lipca 2003, 20:15

A ja proponuję ci wybranie Lanosa - lepiej nauczyć sie manewrować wiekszym samochodem, a ewentualnie potem pojeździć 2-3 godzinki na Punto żeby się z nim oswoić.
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez BoBeE » poniedziałek 14 lipca 2003, 23:00

Skoro Lanosem i Punto to ważne czy masz możliwość wyboru na egzaminie jeśli tak to wybierz moim zdaniem Punto, ułatwi to manewry. Jeśli nie masz to powinnaś pojeździć trochę na tym i na tym, ale chyba więcej na Lanosie, gdyż ciężej nim manewry zrobić. Tak, że jeśli dostaniesz Lanosa na egzaminie, żebyś nie miała trudności.

Pozdr. powodzenia na egz. :wink:
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...
BoBeE
 
Posty: 37
Dołączył(a): poniedziałek 14 lipca 2003, 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Judith » wtorek 15 lipca 2003, 19:23

Aha, dzięki wielkie :D . Tzn. dziś już wybrałam Punto, bo jednak będę zdawać w innym mieście niż zamierzałam, a tam jest tylko Punto. W każdym razie dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam
Judith
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela 13 lipca 2003, 21:14

Postprzez Niqś » środa 16 lipca 2003, 17:28

Ja mam na kursie tak, że jeżdzę trochę na Punto2 i trochę na Lanosie. Dzięki temu będzie mi łatwiej na egzaminie :wink:
Pozdrawiam wszystkich:-)
Niqś
 
Posty: 17
Dołączył(a): piątek 11 lipca 2003, 19:58
Lokalizacja: Stolica

...

Postprzez Mmeva » czwartek 17 lipca 2003, 19:59

Może to dziwne, ale ja osobiscie ... nie lubię punciaka ( choć przez większość jest chwalony) - niewiele w nim widać, dla mnie po prostu "wpada się" w ten samochód i tyle. Zawsze jakoś łatwiej jeździło mi się lanosem ( może trochę sentymentalnie) - a na egzaminach, jak na złość - 3xpunto .... ;) Popatrzcie, jak to jest - większość chce punto i czesto trafiają na lanosa, a nieliczni ( nie spotkałam jeszcze takiej osoby poza mną ;) ), którzy chcą lanosa - trafiają na punto... teraz jest dobrze, że można wybierać - z korzyscią dla jednych i drugich. :)
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez Kordula » czwartek 17 lipca 2003, 20:25

Większość ośrodków jak i WORDów nastawiona jest jednak na punto, bo jest to najmniejszy samochód, jakim może odbywać się szkolenie. Wiadomo, że łątwiej jest utrzymać mniejszy samochód.
Mi tam całkiem fajnie jeździło się puntem, a lanos był najgorszym samochodem, jakim jeździłam ;).
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Slawek » czwartek 17 lipca 2003, 20:27

Mmeva napisał(a):Może to dziwne, ale ja osobiscie ... nie lubię punciaka ( choć przez większość jest chwalony) - niewiele w nim widać, dla mnie po prostu "wpada się" w ten samochód i tyle.

Samochodu nie wybiera się pod względem łatwości jazdy, tylko łatwości wykonywania manewrów, a wszystkim się wydaje, że mniejszym jest łatwiej. Oczywiście mowa o egzaminie :wink:
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

...

Postprzez Mmeva » czwartek 17 lipca 2003, 20:32

Punto ma słabsze silniki i co najgorsze kiepską widoczność, więc zarówno manewry, jak i jazda miejska lanosem były dla mnie łatwiejsze i przyjemniejsze. Ale różni ludzie, różne gusta... :wink:
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez Kordula » czwartek 17 lipca 2003, 20:40

Miasto zdecydowanie lanos, ale jeżeli chodzi o placyk, to przynajmniej ja wolę tą mniejszą widoczność punta niż długość lanosa. Chociaż na miasto, jednak wolałabym lanosa.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ...

Postprzez Sławek_18 » czwartek 17 lipca 2003, 21:41

Mmeva napisał(a):Punto ma słabsze silniki i co najgorsze kiepską widoczność, więc zarówno manewry, jak i jazda miejska lanosem były dla mnie łatwiejsze i przyjemniejsze. Ale różni ludzie, różne gusta... :wink:

nie jeździłem lanosem nigdy i nie mam porownania z punto ale mi wystarczala moc punto (ach ten pisk na egzaminie :D ).
Chociaż na miasto, jednak wolałabym lanosa.

dlaczego ? bo jest szybszy co by to dało podczas egzaminu, punto jest krotsze (z przodu) i latwiej ocenic tor jazdy, ale oczywiscie co czlowiek to gust ;) 8)

Z punktu widzenia kierwowcy teraz wezme kazde auto byle sie toczylo po drodze :twisted:
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Re: ...

Postprzez Kordula » piątek 18 lipca 2003, 19:06

Sławek_18 napisał(a):Z punktu widzenia kierwowcy teraz wezme kazde auto byle sie toczylo po drodze :twisted:

Teraz się z tym zgodzę, ale na egzaminie to było bardzo istotne. Jakoś lepiej po mieście jeździło się lanosem, właściwie nie wiem dlaczego, ale jakoś lepiej się nim jeździło ;).
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości