zajęcie pozycji do łuku

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

zajęcie pozycji do łuku

Postprzez abrover » środa 01 lutego 2006, 18:53

No właśnie, nie można patrzeć przez lusterka na tylne koło więc jak zająć pozycję początkową do wykonania łuku? Widzimy przez szybę tylko dwa słupki bo bokach i nie wiem jak zrobić żeby wiedzieć na bank że sie mieszcze w tej kopercie :( Na obydwu egzaminach co prawda zrobilem to jakoś na wyczucie i bylo ok ale nie znam patentu na to.

Poza tym, jak kończymy łuk to chodzi o to żeby jak najbliżej słupka tylnego sie zatrzymać? Ja zatrzymałem sie chyba z 5 centymetrów i mi mówił że mam powtórzyć. O co chodziło? Za blosko też nie można? Nie rozumiem
abrover
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek 11 sierpnia 2005, 13:58

Re: zajęcie pozycji do łuku

Postprzez cman » środa 01 lutego 2006, 19:18

abrover napisał(a):Na obydwu egzaminach co prawda zrobilem to jakoś na wyczucie i bylo ok ale nie znam patentu na to.

No i właśnie o to chodzi. Najlepiej jest robić na wyczucie. Zwłaszcza jeśli już dwa razy na egzaminie zrobiłeś to dobrze, to tak powinieneś robić nadal. Takie jest w każdym razie moje zdanie.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez eScobar » środa 01 lutego 2006, 19:34

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie egzaminator pozwalal patrzec w lusterka, ale tylko podczas wychodzenia z luku, na prostej musialem juz patrzec w tylna szybe. Najlepsze sposob, zeby prosto zakonczyc luk tylem to poprostu patrzac w tylna szybe ustawic ten srodkowy slupek po srodku szyby. Czyli cofasz tylem patrzac w szybe i na srodku koperty masz slupek, ustawiasz go po srodku okienka, kontrujesz sobie tak, zeby nie wjechac na linie i gra gitarka ;)
Nie musimy spaść nisko...możemy wszystko!
Avatar użytkownika
eScobar
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek 26 stycznia 2006, 18:57
Lokalizacja: Łódź

Postprzez abrover » środa 01 lutego 2006, 19:54

ale mi chopdiz o zajęcie miejsca w tej kopercie w orientacji wzdłużnej !

jak to zrobić żeby bankowo zjaąć dobrą pozycję na kopercie przy starcie jeszcze przed samym wykonaniem łuku

Przy końcu to raz podjechałem bardzo blisko słupka tyłem a on mówił że mam powtarzać ale nie wiem czy może nie wolnosie zatrzymywać tak bardzo blisko słupka tyłem czy co
abrover
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek 11 sierpnia 2005, 13:58

Postprzez eScobar » środa 01 lutego 2006, 20:03

Jak chcesz zajac dobre miejsce w kopercie to musisz to zrobic na wyczucie, patrzec gdzie masz linie po boku, oraz ustawic sie na srodku, nie da sie tego wytlumaczyc, trzeba wycwiczyc taki nawyk i tyle.
Nie musimy spaść nisko...możemy wszystko!
Avatar użytkownika
eScobar
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek 26 stycznia 2006, 18:57
Lokalizacja: Łódź

Postprzez abrover » środa 01 lutego 2006, 20:09

czyli nie można bardzo blisko słupka tego środkowego? Chodzi o to żeby sie zmieścił wzdłuż czy o to żeby był ładnie na środku?
abrover
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek 11 sierpnia 2005, 13:58

Postprzez eScobar » środa 01 lutego 2006, 20:37

Tak dokladnie, musisz byc na srodku, a odleglosc od tego srodkowego slupka co zamyka luk musi byc jakies 0.5 metra, moze ciut wiecej, z przodu tez musisz miec troszke miejsca. Latwo sie to robi naprawde. Ja nie trenowalem nowego luku, a na egzaminie zrobilem go za 1 razem.
Nie musimy spaść nisko...możemy wszystko!
Avatar użytkownika
eScobar
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek 26 stycznia 2006, 18:57
Lokalizacja: Łódź

Postprzez abrover » środa 01 lutego 2006, 20:53

Wielkie dzięki chłopie za info, bo ja myślałem że ważne aby sie zmieścił w kopercie i zatrzymałem się bardzo blisko słupka, dlatego musiałem powtarzać.
abrover
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek 11 sierpnia 2005, 13:58


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 113 gości