Jakim samochodem na egzaminie??

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Jakim samochodem na egzaminie??

Postprzez foraq » niedziela 29 stycznia 2006, 19:51

Niedługo wybieram się na kurs na prawko:) Zastanawia mnie tylko, czy egzamin bede zdawać takim samym samochodem (model:)) jakim uczyłem się jeździc na kursie?? Bo u mnie w mieście to już wszędzie Pandy i nic wiecej... A wiadomo, lepsza Panda niz Punto :) Tak więc jak to jest?? To zależy od przypadku na co trafie, czy od tego jaki sam sobie wybiore samochód?? Chce zdawać prawko we Wrocku, a kurs robie w Dzierżoniowie...
Avatar użytkownika
foraq
 
Posty: 17
Dołączył(a): niedziela 29 stycznia 2006, 19:36
Lokalizacja: DDZ

Postprzez ogla » niedziela 29 stycznia 2006, 19:59

To zależy do jakiego OSK się zapiszesz.

Popytaj w ośrodkach czy mają Pandy, ile, czy mają też inne samochody i czy kursant sam wybiera czym jeździ. W każdym OSK jest inaczej...
Erin go bragh
Avatar użytkownika
ogla
 
Posty: 36
Dołączył(a): poniedziałek 02 stycznia 2006, 21:59
Lokalizacja: Lublin

Postprzez foraq » niedziela 29 stycznia 2006, 20:14

tak właśnie myślałem... bo chciałbym na Pandzie;)
Avatar użytkownika
foraq
 
Posty: 17
Dołączył(a): niedziela 29 stycznia 2006, 19:36
Lokalizacja: DDZ

Postprzez Vella » niedziela 29 stycznia 2006, 20:22

Wiesz, w OSK "klient nasz pan" - sam zdecydujesz czym chcesz jeździć. Zaznaczasz to wyraźnie podpisując umowę, jesli robią problemy to idziesz do innej szkoły.

Ale dowiedz się jak to jest we Wrocławiu w WORDzie. Czy możesz wybrać sobie samochód na egzaminie czy też dostajesz auto "odgórnie".
Róznie to bywa: w Siedlcach egzaminowany ma prawo do wyboru modelu samochodu, ale już np. w Lublinie do ostatniej chwili nie wiesz czy będziesz jechać Corsą czy Aveo.
Coś być musi... coś być musi, do cholery, za zakrętem...
Avatar użytkownika
Vella
 
Posty: 585
Dołączył(a): środa 30 listopada 2005, 22:07
Lokalizacja: Warszawa - Lublin

Postprzez karool1988 » niedziela 29 stycznia 2006, 20:29

Ja polecam wybierz sobie Punto o wiele lepszy samochod niz corsa i i dajewo
24. 01. 2006 zdany egzamin za pierwszym razem:)
Ujeżdżał będę Nissana Primere 2.0TD :)
Odebrane 31.01.2006
Avatar użytkownika
karool1988
 
Posty: 215
Dołączył(a): poniedziałek 23 stycznia 2006, 23:45
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez Vella » niedziela 29 stycznia 2006, 20:34

karool1988 napisał(a):Ja polecam wybierz sobie Punto o wiele lepszy samochod niz corsa i i dajewo

Karolu, nie rozmawiamy tu o zakupie auta...

:roll:

Według informacji ze strony głównej PJ. i strony WORDa we Wrocławiu egzaminy sa przeprowadzane na dwóch markach samochodów: Fiat Punto i Fiat Panda.
Nie wiem czy we Wrocławiu jest mozliwość wyboru samochodu. A jeśli już to tylko spomiedzy tych dwóch Fiatów.

W Lublinie takiej mozliwości nie ma.
Nie ma też mozliwości jazdy samochodem innym niż "corsa i i dajewo".



A co do tego jakim samochodem lepiej jest jeździć na kursie - myslę, że najlepiej jeździć na takim na jakim będzie przeprowadzany egzamin.Nie jest to absolutnie niezbędne, ale zawsze łatwiej na tym na czym przyzwyczailismy się jeździć.
Nie wiem jakie są różnice między Punto a Pandą, ale np. w Corsie i w Aveo inaczej wrzuca się bieg wsteczny - zawsze muszę najpierw spojrzeć i "przeorientować się".
Jesli we wrocławskim WORDzie jest mozliwość wyboru auta to wybieraj sobie tę Pandę, skoro tak wolisz.
Ale jeśli wyboru dokonuje za Ciebie egzaminator, czy tam inny urzędas, to ucz się jeździć na obydwóch. A przynajmniej weź kilka godzin na "tym drugim".
Ostatnio zmieniony niedziela 29 stycznia 2006, 20:45 przez Vella, łącznie zmieniany 2 razy
Coś być musi... coś być musi, do cholery, za zakrętem...
Avatar użytkownika
Vella
 
Posty: 585
Dołączył(a): środa 30 listopada 2005, 22:07
Lokalizacja: Warszawa - Lublin

Postprzez foraq » niedziela 29 stycznia 2006, 20:35

A ja słyszałem że Pandą sie najłatwiej zdaje... A co wy myślicie?? Jak samochodów szukac OSK?? Jaki najlepszy??:)
Avatar użytkownika
foraq
 
Posty: 17
Dołączył(a): niedziela 29 stycznia 2006, 19:36
Lokalizacja: DDZ

Postprzez Matylda » niedziela 29 stycznia 2006, 20:57

karool1988 napisał(a):Ja polecam wybierz sobie Punto o wiele lepszy samochod niz corsa i i dajewo


No wiesz, o gustach się nie dyskutuje :wink: Nie wiem też na jakiej podstawie uważasz, że Punto jest lepsze od Corsy?! To zależy jaki samochód komuś "siądzie" i którym łatwiej manewrować. Dla mnie np. łatwiej było pomykać Corsą, Punciak był jakby ...zbyt "sztywny". Nie odważyłabym się jednak komuś cokolwiek polecać, po prostu trzeba wsiąść i przejechać się :)
Żyj tak, aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał !
Rozpoczęcie kursu: 22.08.2005
Egzamin 1 podejście: 23.11.2005 zaliczony pozytywnie
Prawo jazdy odebrane: 05.12.2005
Matylda
 
Posty: 313
Dołączył(a): niedziela 30 października 2005, 12:19
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez pisaq » niedziela 29 stycznia 2006, 21:25

Za moich czasów :D w Dąbrowie Górniczej i OSK znajdujacych sie w okręgu były przeważnie Punciaki i Corsy. Zarówno w OSK i na egzaminie Corsa mi bardziej przypasiła.
W OSK smigalem Corsa 1.7 TDi chyba i jeszcze jakas tam Corsa i Punciakiem , w nim mi sie nie podobalo sprzęgło, ale samochody w WORD DG były ok.
Nie wiem jak jest teraz z tymi Aveo, Pandami - jak dla mnie to jakis dziwny wymysł bo OSK aby byc atrakcyjniejsze beda musialy zakupic takie samochody, a to kosztuje.
Z kolei widzialem rozne Lki, np. Renault 19, Mercedesa jakiegos i Peaugeot`a 406 czy 407 :shock:
ale na egzaminie wybierz NYSE bo nysa to jest wypas :D





pozdrawiam
pisaq
 
Posty: 137
Dołączył(a): sobota 05 listopada 2005, 22:55
Lokalizacja: Wojkowice

Postprzez foraq » niedziela 29 stycznia 2006, 21:33

Nysa;) To byłoby ciekawe... U mnie w mieście były też Punto i Matizy, ale jakoś ostatnio wszyscy zmienili na Pandy i już trudno nawet Punto znaleźć... Dlatego chcąc niechcąc to musze wybrać Pande;) Pozatym małym wozem lepiej zrobić łuk...
Avatar użytkownika
foraq
 
Posty: 17
Dołączył(a): niedziela 29 stycznia 2006, 19:36
Lokalizacja: DDZ

Postprzez Grauko » niedziela 29 stycznia 2006, 21:41

Z tego co zdążyłem zauważyć, w Lublinie pocinają na Corsach i Chevroletach Aveo. A u mnie nadal Punto i Corsa :D
Grauko
 
Posty: 85
Dołączył(a): piątek 30 grudnia 2005, 17:15
Lokalizacja: Polska

Postprzez pacia » poniedziałek 30 stycznia 2006, 00:08

pisaq napisał(a):Za moich czasów :D w Dąbrowie Górniczej i OSK znajdujacych sie w okręgu były przeważnie Punciaki i Corsy.


i nadal tak jest ... nic się nie zmieniło, :D no może jedynie to, że kiedyś plac zdawało się na puncie a miasto na corsie, a teraz jakie auto przypada twojemu egzaminatorowi na takim zdajesz cały egzamin :)
"Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie.
Większości ludzi taki śmiech sprawai ból."
Avatar użytkownika
pacia
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek 25 października 2005, 16:03
Lokalizacja: Katowice

Postprzez pisaq » poniedziałek 30 stycznia 2006, 12:24

pacia napisał(a):(...) a teraz jakie auto przypada twojemu egzaminatorowi na takim zdajesz cały egzamin :)

Jak ja zdawałem to nie było takiej zasady tylko plac=punto, miasto=corsa
ehh...to były czasy :P
pisaq
 
Posty: 137
Dołączył(a): sobota 05 listopada 2005, 22:55
Lokalizacja: Wojkowice

Postprzez milena » poniedziałek 30 stycznia 2006, 13:09

pacia napisał(a): (...) a teraz jakie auto przypada twojemu egzaminatorowi na takim zdajesz cały egzamin :)

W Siedlcach tak nie ma.
Jakie auto sobie kursant wybierze, takim jeździ.
Jedynie co jest jeden Aveo to nim się jeździ po placu a na miasto puntem lub corsą.
Rgzaminator nie ma "swojego" auta :roll:
Feci, quod potui, faciant meliora potentes.
Avatar użytkownika
milena
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela 23 października 2005, 20:12
Lokalizacja: Ryki

Postprzez Grauko » poniedziałek 30 stycznia 2006, 13:59

U mnie w mieście, auto zależy od wylosowanego egzaminatora. Zazwyczaj są chyba 2 Corsy i 3 Punta. Osobiście uczyłem się jeździć na Corsie, i na pierwszym egzaminie trafiło mi się Punto. Dwa dni przed 2-gim egzaminem wykupiłem sobie godzinke jazdy na Punciaku, jeszcze jakieś 20 minut następnego dnia też sobie pojeździłem Fiatem (gratis :D ) i egzamin na szczęscie udało mi się zaliczyć.
Grauko
 
Posty: 85
Dołączył(a): piątek 30 grudnia 2005, 17:15
Lokalizacja: Polska

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 179 gości